Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LİSANS MI YÜKSEK LİSANS MI?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ostberlin

LİSANS MI YÜKSEK LİSANS MI?

Mesaj gönderen Ostberlin » Pzt Ağu 19, 2019 9:12 pm

Selamlar
2013 halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezuyum ve almanyada lisans ya da yüksek lisans yapmak istiyorum.mezuniyet yılı ile ilgili soru işaretleri var kafamda sizce mezuniyet yılı almanyada eğitim almamda negativ bir durum yaratır mı?lisans mı yoksa yüksek lisans mı ? hangisi daha mantıklı olur?almancada seviye olarak c1 e geçmek üzereyim.bu konuda herhangi bi bilginiz varsa,yorumlarınıza sevinirim.teşekkürler

Lopster

Re: LİSANS MI YÜKSEK LİSANS MI?

Mesaj gönderen Lopster » Pzt Ağu 19, 2019 10:17 pm

Mezun olduktan sonra geçen 6 yıllık sürede ne yaptın ne ettin diye sorarlar, kendi alanınla alakalı sektörde mi çalıştın, ne kadar süre çalıştın, alanın ile alakalı sertifika programları,konferans vb yerlere katıldın mı incelerler diye düşünüyorum. Eğerki o zamanı dolu geçirdiğine inanıyorsan master, inanmıyorsan lisans diyorum ben

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Pzt Ağu 19, 2019 10:43 pm

Ostberlin yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 9:12 pm Selamlar
2013 halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezuyum ve almanyada lisans ya da yüksek lisans yapmak istiyorum.mezuniyet yılı ile ilgili soru işaretleri var kafamda sizce mezuniyet yılı almanyada eğitim almamda negativ bir durum yaratır mı?lisans mı yoksa yüksek lisans mı ? hangisi daha mantıklı olur?almancada seviye olarak c1 e geçmek üzereyim.bu konuda herhangi bi bilginiz varsa,yorumlarınıza sevinirim.teşekkürler
yaşınız kaç? lisans için hangi bölüm düşünüyorsunuz? yüksek lisans için kendi bölümünüzü düşünüyorsunuz?

Ostberlin

Mesaj gönderen Ostberlin » Pzt Ağu 19, 2019 10:53 pm

yaşım 31. lisans için sosyoloji,psikoloji,pedogoloji,tarih bu uzayabilir genellkle sosyal bilimler alanında .yüksek lisans için net bişey diyemiyorum.benim bölümümün tam karşılığı yok sanırım.en azından ona yakın bölümler(?) olur.

Ostberlin

Mesaj gönderen Ostberlin » Pzt Ağu 19, 2019 10:57 pm

Lopster yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 10:17 pm Mezun olduktan sonra geçen 6 yıllık sürede ne yaptın ne ettin diye sorarlar, kendi alanınla alakalı sektörde mi çalıştın, ne kadar süre çalıştın, alanın ile alakalı sertifika programları,konferans vb yerlere katıldın mı incelerler diye düşünüyorum. Eğerki o zamanı dolu geçirdiğine inanıyorsan master, inanmıyorsan lisans diyorum ben
5 yıl alanım dışında çalıştım ve son bir yıl tamamen almancaya odaklı geçti ve geçiyor hala... :| :|

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Pzt Ağu 19, 2019 11:03 pm

Ostberlin yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 10:53 pm yaşım 31. lisans için sosyoloji,psikoloji,pedogoloji,tarih bu uzayabilir genellkle sosyal bilimler alanında .yüksek lisans için net bişey diyemiyorum.benim bölümümün tam karşılığı yok sanırım.en azından ona yakın bölümler(?) olur.
bence yüksek lisans sizin için daha verimli olur. yüksek lisansla hayata bir an önce atılırsınız ve yüksek lisans mezunu sıfatıyla iş ararsınız. iş aramada pek fazla sıkıntı olmaz yaşınız böylece. Ama diğer türlü 36 yaş civarında lisans mezunu olacaksınız iş aramada sorun olabilir.

almancayı nerede öğreniyorsunuz türkiyede?

Ostberlin

Mesaj gönderen Ostberlin » Pzt Ağu 19, 2019 11:21 pm

adolftr yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 11:03 pm bence yüksek lisans sizin için daha verimli olur. yüksek lisansla hayata bir an önce atılırsınız ve yüksek lisans mezunu sıfatıyla iş ararsınız. iş aramada pek fazla sıkıntı olmaz yaşınız böylece. Ama diğer türlü 36 yaş civarında lisans mezunu olacaksınız iş aramada sorun olabilir.

almancayı nerede öğreniyorsunuz türkiyede?
bu konuda ölçüp biçmeye devam edeceğim teşekkürler yorumunuz için.almancayı goethe institu de öğreniyorum.

debbie

Mesaj gönderen debbie » Prş Ağu 29, 2019 5:13 pm

Ostberlin yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 11:21 pm bu konuda ölçüp biçmeye devam edeceğim teşekkürler yorumunuz için.almancayı goethe institu de öğreniyorum.
özel mesaj atmayı bir türlü bulamadığımdan mecburen buradan soruyorum, goethe'ye nasıl kayıt yaptırdınız? ben asla ulaşamıyorum, zaman kaybetmeden kursa başlamam gerek ama telefonla aramak için belirli bir saat vermişler o saatlerde de ya meşgul ya da açan yok. yardımcı olabilir misiniz?