Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Kabulünden sonra Vize işlemleri için Yardım

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Oguzhan791

Üniversite Kabulünden sonra Vize işlemleri için Yardım

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Cum Tem 26, 2019 1:18 pm

Herkese merhaba, ben Oğuzhan. Forumda yeniyim, eğer başlık yanlış yere açılmışsa ve soracağım sorulara yönelik bilgiler bazı yerlerde hali hazırda mevcutsa(Birazcık detaylı bakındım ama tam olarak istediğim bilgileri bulamadım) özür dilerim.

Bayreuth Universitesinden dün kabul aldım. Şimdi vize işlemlerine geçmem gerekiyor ama tam olarak hangi adımları izlemem gerektiği konusunda kafam allak bullak olmuş durumda.

Önceliklle durumumu açılayayım;
-22 Yaşındayım
-B2 Goethe-Zertifikat ve B2 Toefl belgem var.
-Okuyacağım bölümden doğrudan kabul aldım(1 Ekim de dersler başlıyor) ve öğretim dili İngilizce, (Bachelor's Degree, African Verbal and Visual Arts)
-İzmirde Dokuz eylül üniversitesinde kağıt üzerinde devam eden(Askerlik durumunu erteletmek için tuttuğum) bir lisans kaydım var ve bunu dondurmayı ya da kaydımı aldırmayı düşünüyorum.
-ÖSYM Kazanma belgesi, Lise diploması, Lise karnesi gibi belgelerimi hali hazırda başvuru sırasında İngilizceye çevirttim ve noter, kaymakamlıktan onaylattım.
-8.640 Euro teminat ücretim hazır ve herhangi bir bankaya yatırmadım.

Sorularım ise şunlar:
-Yaşım Bachelor's degree için bir problem arz eder mi?( Yeni 22 oldum, 1997 doğumluyum)
-D.E. Üniversitesindeki kaydımı aldırırsam ya da dondurursam A/T-11 belgesi alabilir miyim? Bu belge için öğrenci statüsü şart mıdır? Ya da kaydımı dondurmaya veya almaya gerek var mıdır?
-ÖSYM, Diploma, Karne gibi belgeleri okul ingilizce de kabul ettiği için ve ingilizce ucuz olduğu için ingilizceye çevirttirmiştim. Konsolosluk bu belgeleri İngilizce kabul eder mi? Yoksa tekrar Almanca'ya çevirtmeli miyim?
-Bloke hesap işlemlerinde en kolay, rahat yol nedir? Ve diğer vize işlemlerinde de tabii ki? iData, Konsolosluk randevusu... Bu aşamada kronolojik olarak hangi adımları izlemeliyim?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

ulkuton

Re: Üniversite Kabulünden sonra Vize işlemleri için Yardım

Mesaj gönderen ulkuton » Cum Tem 26, 2019 2:42 pm

Merhaba, hayırlı olsun.

Ben sadece bir fikrim olan kısmı cevaplayacağım. Bloke hesap için bana göre en kolay yol Fintiba. Çünkü diğer bankalardan yaptırınca hesap açıldıktan sonra onaylatmak için ayrıca bir konsolosluktan randevu alman gerekiyor. Böyle olunca da doğal olarak işlem uzuyor. Fintibada online olarak hesabı açıyorsun, belli belgeleri yüklemeni istiyor. (Ben de daha yaptırmadığım için belgeleri tam olarak bilmiyorum ama pasaport pdfi gibi kolayca elde edilebilecek belgeler) Sonrasında bir görüntülü görüşme yapıyorlar pasaportunu elinde tutup göstermeni istiyorlar. Açıldıktan sonra aktarım yaptığında da ücret 2-3 iş gününde hesaba yatıyor. İnsanların deneyiminden anladığıma göre toplam 4 gün civarı sürebilen bir işlem. Burada fintiba diye bir başlık var oradan incelemeni tavsiye ederim

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Tem 26, 2019 4:33 pm

ulkuton yazdı: Cum Tem 26, 2019 2:42 pm Merhaba, hayırlı olsun.

Ben sadece bir fikrim olan kısmı cevaplayacağım. Bloke hesap için bana göre en kolay yol Fintiba. Çünkü diğer bankalardan yaptırınca hesap açıldıktan sonra onaylatmak için ayrıca bir konsolosluktan randevu alman gerekiyor. Böyle olunca da doğal olarak işlem uzuyor. Fintibada online olarak hesabı açıyorsun, belli belgeleri yüklemeni istiyor. (Ben de daha yaptırmadığım için belgeleri tam olarak bilmiyorum ama pasaport pdfi gibi kolayca elde edilebilecek belgeler) Sonrasında bir görüntülü görüşme yapıyorlar pasaportunu elinde tutup göstermeni istiyorlar. Açıldıktan sonra aktarım yaptığında da ücret 2-3 iş gününde hesaba yatıyor. İnsanların deneyiminden anladığıma göre toplam 4 gün civarı sürebilen bir işlem. Burada fintiba diye bir başlık var oradan incelemeni tavsiye ederim
Bunu tek isteyen Deutsche Bank diğerleri hep dijital.
Expatrio
Coracle
Fintiba
En az ücret alan Coracle

saliyliy

Mesaj gönderen saliyliy » Cmt Tem 27, 2019 9:22 am

Oguzhan791 yazdı: Cum Tem 26, 2019 1:18 pm Herkese merhaba, ben Oğuzhan. Forumda yeniyim, eğer başlık yanlış yere açılmışsa ve soracağım sorulara yönelik bilgiler bazı yerlerde hali hazırda mevcutsa(Birazcık detaylı bakındım ama tam olarak istediğim bilgileri bulamadım) özür dilerim.

Bayreuth Universitesinden dün kabul aldım. Şimdi vize işlemlerine geçmem gerekiyor ama tam olarak hangi adımları izlemem gerektiği konusunda kafam allak bullak olmuş durumda.

-22 Yaşındayım
-Okuyacağım bölümden doğrudan kabul aldım(1 Ekim de dersler başlıyor) ve öğretim dili İngilizce, (Bachelor's Degree, African Verbal and Visual Arts)
-İzmirde Dokuz eylül üniversitesinde kağıt üzerinde devam eden(Askerlik durumunu erteletmek için tuttuğum) bir lisans kaydım var ve bunu dondurmayı ya da kaydımı aldırmayı düşünüyorum.
-ÖSYM Kazanma belgesi, Lise diploması, Lise karnesi gibi belgelerimi hali hazırda başvuru sırasında İngilizceye çevirttim ve noter, kaymakamlıktan onaylattım.

Sorularım ise şunlar:
-Yaşım Bachelor's degree için bir problem arz eder mi?( Yeni 22 oldum, 1997 doğumluyum)
-D.E. Üniversitesindeki kaydımı aldırırsam ya da dondurursam A/T-11 belgesi alabilir miyim? Bu belge için öğrenci statüsü şart mıdır? Ya da kaydımı dondurmaya veya almaya gerek var mıdır?
-ÖSYM, Diploma, Karne gibi belgeleri okul ingilizce de kabul ettiği için ve ingilizce ucuz olduğu için ingilizceye çevirttirmiştim. Konsolosluk bu belgeleri İngilizce kabul eder mi? Yoksa tekrar Almanca'ya çevirtmeli miyim?
-Bloke hesap işlemlerinde en kolay, rahat yol nedir? Ve diğer vize işlemlerinde de tabii ki? iData, Konsolosluk randevusu... Bu aşamada kronolojik olarak hangi adımları izlemeliyim?

Yaş bi problem arz etmez bence 22 cok degil lisans icin.
Konsolosluk ingilizce de kabul ediyor diye biliyorum.

Fintibayi öneririm. Sebebi ise su ; konsoloslugun kendi önerdiği bloke hesaplardan, güvenilir, hizli, kolay.

Oguzhan791

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Cmt Tem 27, 2019 4:43 pm

Çok teşekkür ederim herkese.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cmt Tem 27, 2019 11:29 pm

Oguzhan791 yazdı: Cum Tem 26, 2019 1:18 pm Herkese merhaba, ben Oğuzhan. Forumda yeniyim, eğer başlık yanlış yere açılmışsa ve soracağım sorulara yönelik bilgiler bazı yerlerde hali hazırda mevcutsa(Birazcık detaylı bakındım ama tam olarak istediğim bilgileri bulamadım) özür dilerim.

-22 Yaşındayım

Sorularım ise şunlar:

Merhaba, hangi uni ve bölümden direkt kabul aldınız acaba? Dil için b2 yeterli oldu mu?

Oguzhan791

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Pzr Tem 28, 2019 12:27 am

tugce98 yazdı: Cmt Tem 27, 2019 11:29 pm Merhaba, hangi uni ve bölümden direkt kabul aldınız acaba? Dil için b2 yeterli oldu mu?
Merhaba açıklamada yazıyor ama yine de söyleyeyim. Bayreuth Üniversitesi, African Language, Visual and Verbal Arts bölümü. Öğrenim dili ingilizce, B2 Toefl istiyorlar. B2 Almanca da istiyorlar.