Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
pont_2019

vize

Mesaj gönderen pont_2019 » Cmt Tem 06, 2019 5:53 pm

vize gorusmemde sundugum finansal duruma dair taahhutname red gordu, evrak listesinde taahhutname ile basvurabilirisniz yazmasina ragmen, illa ki bloke hesap istediler ve pasaportumu geri verdiler. red alinca, ben tekrar konu ile ilgili mail yazdim, taahhutnamenin evrak listesinde oldugunu ama artik sadece bloke hesabin kullanildigini, evrak listelerini guncellemeleri gerektigini yazdim ve sonrasinda vize memuru ile kucuk bir tartisma yasadik, vize alma surecime etkisi nasil olur? daha once basina gelen var mi?
vizeyi sanirim memurlar vermiyor, onlarin ustleri ve almanyadaki yabancilar polisi etkili sanirim?

duisburger

Re: vize

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Tem 07, 2019 10:21 pm

Vize icin ya Almanya dan garantör ya da bloke hesap istiyorlar ve burs alacaksan ona dair bir belge istiyorlar. Türkiye den referans kabul edilmiyor.

pont_2019

Mesaj gönderen pont_2019 » Pzr Tem 07, 2019 10:50 pm

duisburger yazdı: Pzr Tem 07, 2019 10:21 pm Vize icin ya Almanya dan garantör ya da bloke hesap istiyorlar ve burs alacaksan ona dair bir belge istiyorlar. Türkiye den referans kabul edilmiyor.
Evet, o konuda hemfikiriz. Tartisma konusuna ne diyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 07, 2019 11:43 pm

Hic bir sorun olmaz. Karar verme yetkisi yok zaten. Memur statüsünde bile degiller.. Normalde tek görevleri evraklari ve bilgileri düzenlemek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com