Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

merhaba

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Eno123

merhaba

Mesaj gönderen Eno123 » Çrş Tem 03, 2019 9:20 pm

merhaba foruma yeni katıldım 3 ay boyunca stuttgart'dayım bu yıl türkiyede üniversite sınavına girdim pek iyi bir puan beklemiyorum Almancam pek iyi değil ama acaba türkiyede 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi ve 2 yıl da adalet yüksek okul eğitimi alsam ve bu üç yıllık süreçte de almanca kursuna gitsem almanyada hukuk okumak için tekrar gelebilir miyim okuduğum adaletin herhangi bir katkısı olur mu meslek lisesi mezunuyum yüksek okul mezunu olmam üniversiteye kabulüm için yeterli mi üniversitelerin yalnızca türk vatandaşlığı olan öğrenciler için herhangi bir burs olanağı bulunuyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: merhaba

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 04, 2019 11:21 am

Merhaba, adalet ön lisansi bitirdikten sonra Almanya ya gelip hukuk egitimi alabilirsiniz.

Ayrintili bilgiler asagidaki linkte yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Eno123

Mesaj gönderen Eno123 » Cmt Tem 06, 2019 12:00 am

Anladım peki ingilizce bilgimin ne düzeyde olması gerekiyor yoksa yalnızca almanca yeterli mi 4 yıllık felsefe bölümünün ilk senesini okuyup almanyada hukuk okumak mümkün mü yoksa bu iki bölüm benzer kabul edilmiyor mu

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Tem 06, 2019 9:17 pm

Eno123 yazdı: Cmt Tem 06, 2019 12:00 am Anladım peki ingilizce bilgimin ne düzeyde olması gerekiyor yoksa yalnızca almanca yeterli mi 4 yıllık felsefe bölümünün ilk senesini okuyup almanyada hukuk okumak mümkün mü yoksa bu iki bölüm benzer kabul edilmiyor mu
Kabul için yalnızca almanca yeterli.

Eno123

Mesaj gönderen Eno123 » Pzt Tem 08, 2019 7:05 am

Peki adalet mezunu olarak gitmem mi yoksa felsefe 1. Sınıf mezunu olarak gitmem mi bana kabul konusunda avantaj sağlar. Bildiğim yabancı dil sayısının yurt dısı egitim tecrubelerimin kabul noktasinda bir avantaji var mi tübingen hukuk fakultesi kriterleri sağlayan her öğrenciyi kolaylıkla kabul ediyor mu?

Eno123

Mesaj gönderen Eno123 » Çrş Tem 10, 2019 11:30 pm

Ve kabul edilemem için beni ne daha avantajlı kılar ayrıca tarih mi adalet mi yoksa felsefe okumak mı kabulum konusunda bana daha yardimci olur