Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yardım eder misiniz ?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
richie

Yardım eder misiniz ?

Mesaj gönderen richie » Prş Haz 13, 2019 7:09 pm

Merhaba herkese,aranıza yeni katıldım

Kendimden bahsetmek gerekirse;

24 yaşındayım anadolu lisesi çıkışlıyım.Lise diploma notum 64.Liseden sonra hiçbir lisans veya en basittinden önlisansa başlamadım.ufak çaplı işlerde çalıştım ve para biriktirdim.Maddi olarak bloke hesaba yetecek birikimi sağladım.Bu yaz goethe den b1 Almanca sertifikası alıp Almanya'da informatik lisansa(bachelor) başlamayı düşünüyorum.Sizce vize almamda ne gibi zorluklar beni bekliyor.Yaş konusu benim için çok mu dezavantajlı bir durum ? Almanya'da lisansa başlamamda başka engeller nelerdir ?

duisburger

Re: Yardım eder misiniz ?

Mesaj gönderen duisburger » Cum Haz 14, 2019 3:16 pm

Son vize basvurularindaki gözlemlere göre B1 sertifikasi alanlarin sansi cok yüksek oluyor. Mesajinda belirtmemissin ama ösym sinavlarina girip bir bölüm kazanman da gerekiyor Türkiye de.

richie

Mesaj gönderen richie » Cmt Haz 15, 2019 12:28 am

duisburger yazdı: Cum Haz 14, 2019 3:16 pm Son vize basvurularindaki gözlemlere göre B1 sertifikasi alanlarin sansi cok yüksek oluyor. Mesajinda belirtmemissin ama ösym sinavlarina girip bir bölüm kazanman da gerekiyor Türkiye de.
evet,zaten ösym sınavı şart lisansa başlamak için umarım yaş konusu bana çok engel oluşturmaz.

besyan

Mesaj gönderen besyan » Pzr Haz 16, 2019 4:14 pm

Selamlar bende lisediploma notu ile üniversiteye girmek istiyorum çifte vatandaşım nasıl yapabilirim?

baris97

Mesaj gönderen baris97 » Pzt Haz 17, 2019 4:54 pm

Almanca A1 temel seviye belgem var.Almanya Bonn üniversitesi nde master yapmak istiyorum.Bonn Üniversitesi A1 ile bana kabul vereceğini söyledi ancak B1 sınavını aldıktan sonra oradaki DSH kursuna katılabileceğimi söylediler.Bu nedenle B1 kursuna orada gitmek istiyorum. Lisans ortalaman 3.41 dir.
Yani ilk önce intensivesprachkurs vizesi ile gidebilirmiyim?
Şimdiden Teşekkür ederim.