Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

6 Aylık Fiktionbescheinigung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ktlms34

6 Aylık Fiktionbescheinigung

Mesaj gönderen ktlms34 » Cum May 24, 2019 6:20 pm

Merhabalar,
Bugün Essen Ausländerbehörde‘de randevum vardi. Ve belgelerim hala Duisburgda oldugu icin ve unbefristete Krankenversicherung sunmadigim icin (AT 11 sundum onun bitis tarihine kadar) 30.09.2019 a kadar fixtionbescheinigung verecegim dedi, daha sonrasinda unbefristete Krankenversicherung sunarsan 2 yillik oturum verecegim dedi. Sorum su fixtionbescheinigung olayini tam olarak anlayamadim aslinda ben su anda tam olarak oturum sahibi degilim ve bir sekilde oturum almak icin gittigimde tekrar olumsuz bir sey olma gibi bir olasiligi var mi? Bu belge ile Türkiye‘ye seyahat edebilirsin dedi, ama sorun ciktigi olabiliyormus bilgi sahibi misiniz? Bunun yanisira baska Avrupa ülkelerine gidebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 6 Aylık Fiktionbescheinigung

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 25, 2019 6:21 pm

6 aya kadar verilen oturum iznine fixionsbescheinigung diyorlar. Oturumla hic bir farki yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal May 28, 2019 8:42 am

AT11 bir dönemi kapsadığı için kendini riske etmeyip o süre zarfını kapsayacak işlem yapmış memur.
Aslinda AT11 ile normal sure (1,2 yil vs) vize alanlar var bende almıştım.
Yani yeni Bachelor öğrencisi olsan bu adama denk düşsen sürekli 6 aylik FB verecek, çok ilginç su ABHlerin çalışması herkes farklı işlem yapıyor.

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Sal May 28, 2019 9:29 am

hunterqb yazdı: Sal May 28, 2019 8:42 am AT11 bir dönemi kapsadığı için kendini riske etmeyip o süre zarfını kapsayacak işlem yapmış memur.
Aslinda AT11 ile normal sure (1,2 yil vs) vize alanlar var bende almıştım.
Yani yeni Bachelor öğrencisi olsan bu adama denk düşsen sürekli 6 aylik FB verecek, çok ilginç su ABHlerin çalışması herkes farklı işlem yapıyor.
Evet ben de biliyorum alan kişileri ama sorun etmedim çünkü çalıştığım yer bana sigorta yapacak Ağustos’a doğru o zaman 2 yıllık vereceğim dedi memur yani çokta sıkıntı değil gibi geldi bana şu anda.