Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada dis hekimligi alaninda(ortodonti) doktora programlari icin istenilen ozellikler???

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
phyton99

almanyada dis hekimligi alaninda(ortodonti) doktora programlari icin istenilen ozellikler???

Mesaj gönderen phyton99 » Cum Mar 12, 2010 1:05 am

arkadaslar almanya da ortodonti alaninda doktora yapmak istiyorum ne gibi sartlar araniyor?doktora programlarinin fiyatlari,verilmesi gereken sinavlar kisaca istenilen seyler nelerr??ben turkiyede dis hekmligi okuyorum bu fark eder mi,yabanci dilimde ileri duzeyde degil illa toefl vermem mi gerekiyor almancamda hc yok yoksa universtenn hazrlginda okuyabilme sansm var m?ayrca turkiyede doktora sirasinda calisilamyo almanyada da boyle br durum var mi?basvuru sirasinda neler yapmam gerekiyor??bilen varsa lutfeen yardmci olsun!!!

sevcan

Mesaj gönderen sevcan » Pzt Mar 22, 2010 3:40 pm

meraba arkadaslar ben turkiyede dis hekimligi fakultesi 4 . sinifta okuyorum bu sene barcelonada erasmus ogrencisi olarak okuyorum ve yuksek lisans egitimi icin (ortodonti alaninda) almanya gitmek istiyorum .Genel olarak universitelerin basvuru sartlari hakkinda bilgisi olan var mi? almanca yeterliligi isteniyorsa hangi seviyede ve hangi setifikalar veya sinavlar kabul ediliyor ? kabul edilme sansim nedir ? bu konular hakkinda bilgisi olanlar sorumu cevaplarlarsa cok sevinirim. simdiden tesekkurler.
2525453602samsun

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Mar 22, 2010 10:04 pm

almanyada almanca bir bolumde ogrenim gormeye baslayabilmen icin DSH sinavinni ya da Testdaf sinavi vermen gerekiyor.universitelerin %80 de DSHdan 2,Testdaftan da 4-4-4-4 isterler kabul kriterlerinde.dis hekimligi,tip,eczacilik gibi bolumlerde NC vardir.yani sinirli sayida kontejan,not ortalamasina bakilmasi gibi durumlar.ayrica bazi uniler kendi sinavlarini yaparlar.Yapacagin sey okumak istedigin uninin bu bolumle ilgili kriterlerine bakmak.Bu sekilde arastrimani baslatabilirsin.

SemraDemir

Re: almanyada dis hekimligi alaninda(ortodonti) doktora programlari icin istenilen ozellikler???

Mesaj gönderen SemraDemir » Pzt Nis 26, 2021 1:38 am

Bende diş hekimliği bölümünü bitirmek üzereyim. Almanya da çalışmak ve bu alanda tüm başarımı sergilemek istiyorum. Ne gibi aşamaları izlemem ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz?