Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master oturum uzatma

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Asdfg

Master oturum uzatma

Mesaj gönderen Asdfg » Cmt Nis 27, 2019 11:43 pm

Merhabalar,

2018 yılı Ocak ayında dil eğitimi ve master için Almanya’ya geldim ve bir sene oturum aldım. İlk yılın sonunda testdaf geçemediğim için oturum uzatmaya gittiğimde 9 aylık bloke hesapla gittim ve tekrar bir sene daha uzattılar.

Mart ayında Dsh sınavını geçince üniversite’ye başlama olanağım oldu ve şartlı kabulümü aldım Ausländerbüro‘ya Mail attım çalışma iznimi almak istediğime dair bana bir buçuk aydan fazla süre sonrasına randevu verince tekrar Mail attım randevunun geç olduğunu zaten bir minijob bulduğumu söyledim sonra aradım buna baya sinirlendi ama randevuyu üç hafta öncesine çekti.

Randevu’da sadece fiktionsbescheinigung‘u değiştirecek zannederken oturum kartım olmasına rağmen yeni bir oturum kartı için başvuru yaptı ve 93 euro aldı ve Mail’de belirtmediği halde benden ek belgeler istedi dil geçme belgesi gibi neyseki hazırlıklı gitmiştim; sperrkonton var mı dedi belge istemedi isterse diye 6 aylık bloke hesap gösterecektim sonra bana buraya çalışmak için değil okumak için geldiğimi söyledi ve kendisini rahatsız ettiğimi söyledi; görevi oturum kartı vermekmiş çalışma izni vermek değilmiş vesaire

Oturumun süresini sormadım o gerginlikle ama fiktionsbescheinigung‘ta Ocak 2020’ de bitiyor. Master’ a başladığım halde iki yıl oturum vermedi. Bu sebeple Kasım ayı yine oturum uzatmaya gideceğim, birkaç sorum var bu durumla ilgili:

1 - Ausländerbüro’nun bu tavrı ve oturum süresi uzatma biçimi doğru mu ?

2 - Master’a yeni başladığım için iki ders alacağım birde staj yapma olanağım var bu semester, oturum uzatmada kaç ders geçtiğime bakarlar mı? Bir tanıdık her dönem en az 15 kredi tamamlaman gerek dedi doğru mu?

3 - Oturumu tekrar uzatırken 4000 Euro gösterebileceğim bloke hesap olarak bu problem olur mu veya bu paraya göre ne kadar uzatırlar ?

Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Master oturum uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 29, 2019 10:44 am

Tam olayi anlamadik, kendine göre anlatmisin. Ocak 2017 de gelmis olabilirmisin? Yaz dönemi icin bir üniversiteye kayit oldunmu mesela?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Asdfg

Mesaj gönderen Asdfg » Pzt Nis 29, 2019 4:26 pm

Ocak 2018'de geldim. BIr yil sonra dil kursu icin ek bir yil daha uzatilar oturumu 2 ay sonra dil sinavini gecince okula yaz dönemi icin kaydoldum tekrar randevu aldim ausländerbüro'dan o süreci anlattim yukarda.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 02, 2019 12:10 pm

1-Yabancilar polisinde ki memurlarin tavirlari farklilik gösteriyor ama cogunlukla böyle maalesef.

2-Benden simdiye kadar hic istemediler, ama bir kac kisiden istendigini duydum.

3- Yine memura göre degiskenlik gösteren bir konu, 4000 euronun yaninda calistigina dair belgelerde götürsen , maas bordrosu , sikinti olmaz diye düsünüyorum.

Asdfg

Mesaj gönderen Asdfg » Prş May 02, 2019 12:18 pm

eren_f2007 cevabın için çok teşekkürler. Birkaç sorum olacak sana. Kaç dönemdir okuyorsun ve kaç kere öğrenciyken oturum uzattın? Hangi eyalet veya şehirdesin? Ben Bochum’dayım. Ausländerbüro’daki memuru şikayet ettim amirine, benle uğraşacaksa da uğraşsın umurumda değil. Bu şekilde davranılmayı kimse haketmiyor.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 02, 2019 1:15 pm

Ben Hamburgdayim. cok seferler uzattim, artik sayiyi ben de bilmiyorum :)

Asdfg

Mesaj gönderen Asdfg » Çrş May 08, 2019 2:21 pm

Bunlardan derken Deutschstudent‘i mi kastediyorsun anlamadık neden yazdığını?