Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe dil eğitimi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
elif1997

Goethe dil eğitimi

Mesaj gönderen elif1997 » Prş Nis 25, 2019 7:31 am

Merhaba arkadaşlar Haziran gibi goethe dil eğitimine gidicem aranız da eğer daha önce giden varsa ya da bilgi sahibi olan daha önce herhangibir Almanca dersi almadım o yüzden a1 den başlıcam hangi konular işleniyor öncesinde YouTube dan izlemek istiyorum önerdiğiniz bir site ya da izlenecek bir yol varsa uygulamak isterim bu arada a1 seviyesi goethe de zor mu ?
Ben Almanya da vize başvurusunda bulunmak için dil eğitimi almayı düşünüyorum ve orada bir üniversitemin hazırlık sınıfına kadar başvurabilmek için tesdaf ya da dsh için kaç kura kadar gitmem gereklidir ?

peppybird

Re: Goethe dil eğitimi

Mesaj gönderen peppybird » Prş Nis 25, 2019 10:01 am

Kursta gerekli şeyleri öğretiyorlar senin ekstra bir hazırlık yapmana gerek yok, a1 seviyesi zor değil ama kişiden kişiye göre değişir elbette.
Verilen ödevleri yapman, anlamadığın şeyleri dersteyken sorup öğrenmen önemli sadece. Testdaf veya dsh için ise çok kura gitmen gerekir :)
Herhangi bir seviye belirtmek yanlış olur herkesin ilerleme hızı farklı sonuçta, ben C1.2 kurunu bitirdikten sonra Testdafı rahatlıkla vermiştim.

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Prş Nis 25, 2019 1:28 pm

Siz Türkiye de mi c1 seviyesine kadar gelip tesdaf verdiniz
Üniversite hazırlık başvurusu yapmak için tesdaf a ihtiyaç var mı yoksa b1-b2 diploması da yeterli midir Vize başvurusu yapmak için ve hazırlık için

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Nis 29, 2019 4:48 pm

Evet ben bütün dil eğitimini Türkiye'de aldım. Testdaf dil konusunda süreci çok rahatlatır, onun dışında dil kursu veya studienkolleg için konsolosluk hangi seviyeyi uygun görüyor bilemiyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Nis 29, 2019 9:48 pm

Vize icin genelde B1 belgesi istiyorlar. Bunun icin yazili bir kural yok ama red sebeplerinin bir cogu arkadaslardan gördügüm kadariyla B1 olmamasi.
Arkadaslar ben erkegim =)

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cum May 10, 2019 9:50 pm

kiss25 yazdı: Pzt Nis 29, 2019 9:48 pm Vize icin genelde B1 belgesi istiyorlar. Bunun icin yazili bir kural yok ama red sebeplerinin bir cogu arkadaslardan gördügüm kadariyla B1 olmamasi.
ön kabul ile vize için a2 sertifika yeterlı degıl mı?

master ıcın gıdecegım egıtım geçmısımde sorun yok ortalamamda iyi

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Cum May 10, 2019 10:08 pm

Ben a2 ile vize almıştım
ferhatttkck yazdı: Cum May 10, 2019 9:50 pm ön kabul ile vize için a2 sertifika yeterlı degıl mı?

master ıcın gıdecegım egıtım geçmısımde sorun yok ortalamamda iyi

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cum May 10, 2019 11:05 pm

okaraca yazdı: Cum May 10, 2019 10:08 pm Ben a2 ile vize almıştım
danışan firma bana izmir ve istabul için a2 ankara vize görüşmeleri için b1 belgesi istediklerini soylediler.Bir başka firma ise a2 yeterli oldugunu soylemıstı.siz hangı sehırde vize aldınız

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cmt May 11, 2019 3:43 pm

Dostlar,

Eğer iyi bir diploma notunuz veya dikkati çekebilecek bir öz geçmişiniz varsa A2 ye bile gerek olmaz. Bu sadece hem vize sürecini hemde Almanya'da ki eğitimi önemsediğiniz ve buna önceden hazırlandığınızı gösterir. Buna göre bir değerlendirme yaparsanız çok fazla takılmazsınız. Eğer eğitimler arasında çok boşluk varsa , okulu bırakıp tekrar başlamışsanız veya okulu haddinden fazla uzatmışsanız vb. gibi göze batacak pürüzleri telafi etmek amacıyla daha da yüksek bir seviyede sertifika almanızda gerekebilir ki en azından açığı kapatmaya yardımcı olacaktır. Kolaylıklar dilerim umarım en kısa zamanda olumlu sonuç alırsınız.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cmt May 11, 2019 7:21 pm

ulashes yazdı: Cmt May 11, 2019 3:43 pm Dostlar,

Eğer iyi bir diploma notunuz veya dikkati çekebilecek bir öz geçmişiniz varsa A2 ye bile gerek olmaz. Bu sadece hem vize sürecini hemde Almanya'da ki eğitimi önemsediğiniz ve buna önceden hazırlandığınızı gösterir. Buna göre bir değerlendirme yaparsanız çok fazla takılmazsınız. Eğer eğitimler arasında çok boşluk varsa , okulu bırakıp tekrar başlamışsanız veya okulu haddinden fazla uzatmışsanız vb. gibi göze batacak pürüzleri telafi etmek amacıyla daha da yüksek bir seviyede sertifika almanızda gerekebilir ki en azından açığı kapatmaya yardımcı olacaktır. Kolaylıklar dilerim umarım en kısa zamanda olumlu sonuç alırsınız.
Üniversiteyi 4 senede ve 22 yasında bitiriyorum. ortalamam 3.25. alttan hiç bir dersim olmadı sizce benden a2 isterler mi?

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Cmt May 11, 2019 9:47 pm

Ara vermek derken 7-8 yıldan mı bahsediyorsunuz yoksa daha kısa sürelerden mi mesela ben 2017 yılında bitirdim üniversite haziran gibi dil kursuna gitsem nerden baksanız 2020 ye dogru belki vize başvurusunda bulunurum ayrıca ben herhangi bir üniversitenin dil hazırlığına kayıt yaptırmak için vize başvurusunda bulunucam 3. Senem bu sene evde kaldığım bir sıkıntı olur mu vize de dersiniz mesela vizede mülakat mı oluyor kabul almak için bir yazı biz mi tasarlıyoruz

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Pzr May 12, 2019 12:13 am

Istanbul
ferhatttkck yazdı: Cum May 10, 2019 11:05 pm danışan firma bana izmir ve istabul için a2 ankara vize görüşmeleri için b1 belgesi istediklerini soylediler.Bir başka firma ise a2 yeterli oldugunu soylemıstı.siz hangı sehırde vize aldınız

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzr May 12, 2019 8:26 pm

Şimdi genel cevap verecek olursam, Goethe ve Konsolosluğun ilişkisi Akp-Gülen cemaati ilişkisi gibi çıkar üzerine kurulu ve mafyavari bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Bu sebeple kesin olarak ne isteyeceklerini belirtemem ama dediğim gibi ortalamanız iyidir, ingilizceniz vardır vb. durumlardan ötürü sizi Goethe ye göndermek için ellerinde çok koz olmaz. A1 veya A2 ile vizeye başvurunuzu yapabilirsiniz, bu süreçte de kursunuza devam edersiniz bu sadece vize için değil Almanya'ya gelmeden almanca ya az buçuk hakim olmanızada fayda sağlayacaktır. Uzun boşluk derken boş geçirilmiş zamanı kastediyorum aksi takdir de bende 2 sene çalıştım askere gittim filan sonrasında başvurdum vizeye. Ama tabiki bu konuyla ilgili sitemizde sayısız kaynak ve tecrübe bulunuyor buralardan da faydalanabilirsiniz ve şüphesiz hemen hemen her sorunuza cevap bulacağınıza eminim.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

elif1997

Mesaj gönderen elif1997 » Pzr May 12, 2019 11:50 pm

Çok teşekkürler ben hayalimdeki yolu yarılarsam daha çok sorum olacağına Eminim :D cevap verdiğiniz içinde teşekkür ederim