Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ben Bulgaristan vatandasiyim Almanya'da universite egitimi almak icin nasil bir yol izlemeliyim?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Petrozi

Ben Bulgaristan vatandasiyim Almanya'da universite egitimi almak icin nasil bir yol izlemeliyim?

Mesaj gönderen Petrozi » Çrş Nis 24, 2019 9:24 pm

Merhabalar. Ben Erdem. Yalova'da Aksa Mesleki ve Tekniki Anadolu Lisesi'nde 11.sinif kimya bolumu ogrencisiyim. Annem ve Babam Bulgaristan dogumlu olduklari icin ben se Bulgaristan vatandasiyim. Liseden sonra lisansima Almanya'da devam etmeyi dusunuyorum. Nasil bir yol izlemem gerekli.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ben Bulgaristan vatandasiyim Almanya'da universite egitimi almak icin nasil bir yol izlemeliyim?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 25, 2019 12:19 pm

Meslek lisesi bitirdiginiz icin direk egitim hakkiniz yok. Önce Studienkolleg yapmaniz gerekiyor. Gerekli bilgiler asagidaki linkte var:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Petrozi

Re: Ben Bulgaristan vatandasiyim Almanya'da universite egitimi almak icin nasil bir yol izlemeliyim?

Mesaj gönderen Petrozi » Pzr Nis 28, 2019 11:47 pm

Peki Turkiye den Universite kazanmama gerek var mi? Sonucta BG passportu ile gidecegim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 29, 2019 10:46 am

Evet bir bölüm kazanmaniz gerekiyor. Yukardaki linkleri daha dikkatli inceleyin lütfen.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Petrozi

Mesaj gönderen Petrozi » Pzt Nis 29, 2019 6:07 pm

Tesekkur ederim.