Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung Problemi Essen

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ktlms34

Anmeldung Problemi Essen

Mesaj gönderen ktlms34 » Prş Mar 21, 2019 7:17 pm

Merhaba herkese,
Ben su anda Essendayim, 24 Mayista oturum randevum var ama daha Anmeldung yapmadim cunku randevu alamadim Ausländerbehörde Essendan. Ve bugün calistigim yerin sahibi aradi ben kayit edebilmeleri icin anmeldung yapmaliymisim. Kafam cok karisti nasil anmeldung yapacagim?

Muriel

Re: Anmeldung Problemi Essen

Mesaj gönderen Muriel » Cum Mar 22, 2019 3:23 pm

ausländerbehörde de kayıt yaptırmıyorsun. orada genelde oturum uzatma işlemleri yapılıyor. bürgerbüro olması lazım anmeldung yaptırdığın yerin.

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Mar 25, 2019 3:27 pm

Muriel yazdı: Cum Mar 22, 2019 3:23 pm ausländerbehörde de kayıt yaptırmıyorsun. orada genelde oturum uzatma işlemleri yapılıyor. bürgerbüro olması lazım anmeldung yaptırdığın yerin.
Bürgeramt’a gittim onlar auslaenderbehördeye yönlendirdi zaten

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Pzt Mar 25, 2019 8:21 pm

Google amcaya Einwohnermeldeamt Essen diye sorarsan sana bir adres verir. O adrese Pasaportun ve, yurtta kaliyorsan yurt sözlesmenle, evde kaliyorsan kira kontratinla, birinin yaninda kaliyorsan o kisiyle beraber giderek halledebilirsin. Bazen ayni binada oluyorlar Einwohnermeldeamt ve Ausländerbehörde. Bazende farkli yerlerde o yüzden Ausländerbehördeye yönlendirmis olabilirler.

Bu linkte gerekli belgeler ve nasil yapacagin yaziyor. Linki ben buldum okumasida sana kalmis.

https://www.essen.de/rathaus/aemter/ord ... en.de.html

Iyi forumlar

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Mar 25, 2019 8:25 pm

erennnsahin yazdı: Pzt Mar 25, 2019 8:21 pm Google amcaya Einwohnermeldeamt Essen diye sorarsan sana bir adres verir. O adrese Pasaportun ve, yurtta kaliyorsan yurt sözlesmenle, evde kaliyorsan kira kontratinla, birinin yaninda kaliyorsan o kisiyle beraber giderek halledebilirsin. Bazen ayni binada oluyorlar Einwohnermeldeamt ve Ausländerbehörde. Bazende farkli yerlerde o yüzden Ausländerbehördeye yönlendirmis olabilirler.

Bu linkte gerekli belgeler ve nasil yapacagin yaziyor. Linki ben buldum okumasida sana kalmis.

Iyi forumlar
Ben burdan aldım zaten randevu gittiğimde beni auslaenderbehördeye yönlendirdiler, gidip anmeldung yapmam gerektiğini söylediler. Sorun da auslaender behörde essen çok yoğun ve maillerime cevap vermiyorlar üstüne bide oturum randevumu 24 Mayıs’a verdiler.

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Mar 25, 2019 8:27 pm

erennnsahin yazdı: Pzt Mar 25, 2019 8:21 pm Google amcaya Einwohnermeldeamt Essen diye sorarsan sana bir adres verir. O adrese Pasaportun ve, yurtta kaliyorsan yurt sözlesmenle, evde kaliyorsan kira kontratinla, birinin yaninda kaliyorsan o kisiyle beraber giderek halledebilirsin. Bazen ayni binada oluyorlar Einwohnermeldeamt ve Ausländerbehörde. Bazende farkli yerlerde o yüzden Ausländerbehördeye yönlendirmis olabilirler.

Iyi forumlar
Tekrardan teşekkürler yine de gerçekten nasıl bir şehire geldim auslaenderbehördeye gidip soru dahi soramıyorum o kadar kalabalık ki ramdevusuz almıyorlar içeriye veya mail atın diyorlar, zaten maile cevap verseler gitmem oraya kadar.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Pzt Mar 25, 2019 8:31 pm

ktlms34 yazdı: Pzt Mar 25, 2019 8:27 pm Tekrardan teşekkürler yine de gerçekten nasıl bir şehire geldim auslaenderbehördeye gidip soru dahi soramıyorum o kadar kalabalık ki ramdevusuz almıyorlar içeriye veya mail atın diyorlar, zaten maile cevap verseler gitmem oraya kadar.
Almanyanin türk yogunlugunun en cok oldugu ve en cok türk ögrencinin bulundugu sehirlerden birindesiniz. Aslinda bu Anmeldung meselesi o kadar karisik bir mesele degil Einwohnermeldeamta pasaportla gidilip randevusuz 15 dakikada hallediliyor. Ama sehir Essen olunca demek prosedür farkli isliyor.

Iyi günler ve sabir diliyorum...

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Mar 25, 2019 8:39 pm

erennnsahin yazdı: Pzt Mar 25, 2019 8:31 pm Almanyanin türk yogunlugunun en cok oldugu ve en cok türk ögrencinin bulundugu sehirlerden birindesiniz. Aslinda bu Anmeldung meselesi o kadar karisik bir mesele degil Einwohnermeldeamta pasaportla gidilip randevusuz 15 dakikada hallediliyor. Ama sehir Essen olunca demek prosedür farkli isliyor.

Iyi günler ve sabir diliyorum...
Aynen öyle ya niye bu kadar zorlaştırmışlar anlamadım. Ben yine bi gideyim einwohnermeldeamta...
Teşekkürler tekrardan.