Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM’a giriş konusunda.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Muhdennis

TUM’a giriş konusunda.

Mesaj gönderen Muhdennis » Çrş Mar 13, 2019 7:18 pm

Selamlar forumu bayadır takip ediyodum bu kez birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim. Münih Teknikte Informatik okumak istiyorum. Lise sınavında yüzde 1 in içindeydim şimdi son sınıfım ve Üniversiteyi Almanyada okumak istiyorum. Dil öğreniyorum, testdafa gireceğim yakında, girip 4 le geçtiğimi varsayarsak 415 gibi bi üniversite sınav puanıyla (Nc olarak 2.14 yapıyo) kabul alma olasılığım nedir? Testasa girmem ne kadar fayda sağlar? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler şimdiden..

omrll

Re: TUM’a giriş konusunda.

Mesaj gönderen omrll » Prş Mar 14, 2019 1:03 am

Muhdennis yazdı: Çrş Mar 13, 2019 7:18 pm Selamlar forumu bayadır takip ediyodum bu kez birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim. Münih Teknikte Informatik okumak istiyorum. Lise sınavında yüzde 1 in içindeydim şimdi son sınıfım ve Üniversiteyi Almanyada okumak istiyorum. Dil öğreniyorum, testdafa gireceğim yakında, girip 4 le geçtiğimi varsayarsak 415 gibi bi üniversite sınav puanıyla (Nc olarak 2.14 yapıyo) kabul alma olasılığım nedir? Testasa girmem ne kadar fayda sağlar? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler şimdiden..
bu yıl başvuran herkezi kabul etti , tam kabul sayısı aklımda değil ama 1000 den çok çok fazla ona eminim.Banko girersin 2.14 le. testasa girme gerek yok 2.14 için, ona 2.8-2.9 üstü puanı olanlar giriyor , testdaf a yoğunlaş hepsinden 4 almak kolay değil zor

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Mar 14, 2019 5:12 am

Emin olmadan net bilgi diye vermeyelim lütfen. Bizim burdan bir cocuk 2,8 ile TUM dan red geldi. TUM lisans bölümlerinde 2,5 istiyor. Üniversitenin resmi sitesinde de yaziyor zaten bu bilgi. 2,1 ortalama ile arkadas ama büyük ihtimal girer ama hic bir zaman %100 diye birsey yoktur.

Muhdennis

Mesaj gönderen Muhdennis » Prş Mar 14, 2019 8:12 am

Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle, bi sorum daha olucak. Daha önce bi arkadaş Tum un 85 not ortalaması altına sıkıntı çıkardığını yazmıştı. Not ortalaması dikkate alınıyosa benim lise diplota notum 83, sıkıntı çıkar mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 14, 2019 12:18 pm

YKS tercih sonuc puanina göre hesapliyorlar. Lise puaninin hic bir önemi yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omrll

Mesaj gönderen omrll » Prş Mar 14, 2019 1:26 pm

normalde restricted admission olan bölüm bu yıl başvuran herkezi aldı ve bu yüzden 1 tane gop'u olan bölüm iki goplu oldu .yani geçen yıl 3 dersten kalırsan atılıyordun bu yıl bu sayı 2 ye çıkarıldı ve sadece 4 dersleri var

Muhdennis

Mesaj gönderen Muhdennis » Prş Mar 14, 2019 3:18 pm

omrll yazdı: Prş Mar 14, 2019 1:26 pm normalde restricted admission olan bölüm bu yıl başvuran herkezi aldı ve bu yüzden 1 tane gop'u olan bölüm iki goplu oldu .yani geçen yıl 3 dersten kalırsan atılıyordun bu yıl bu sayı 2 ye çıkarıldı ve sadece 4 dersleri var
2 dersten kalırsak atılıyoruz yani? Biraz acımasız olmamış mı?