Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kendimi tanıtıyorum, motivasyon problemim ailevi sorunlar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Whitebird

Kendimi tanıtıyorum, motivasyon problemim ailevi sorunlar

Mesaj gönderen Whitebird » Sal Mar 05, 2019 11:10 am

Herkese selâm olsun bir süredir bu forumda takılıyorum ve çok tatlı insanlar var
Ben egolu bir insan değilim sadece başarılarımı yazıyorum
Kısaca kendimi tanıtıp size bir kaç sorum olacak
Şu anda 12. Sınıftayım ve 15 Haziran'da sınavım var
13 Mayıs 2001 de dünyaya geldim Aksaray'da anasınıfı ilkokul 8. Sınıfa kadar devlet okulunda okuyup okul düzeyinde bir çok başarı elde ettim z 8. Sınıfta TEOG denen dünyanın en kolay sınavında başarılı olayım diye babam Koleje verdi Liseyi Aksaray Fen lisesini kazanıp 9ve 10. Sınıfı Aksaray'da okuyup babamın tayininden dolayı
şu an Konya'dayım küçükken hep yurtdışında okumak isterdim ilk ve ortaokul da yüksek başarı içindeydim ama liseye gelince hayatın ve eğitim sisteminin komik olduğunu anladım ve çalışmayı bıraktım lise ortalamam su anda 84.5 gözüküyor Almanya da üniversite okumanın 10. Sınıfta var olduğunu farkettim ve o zamandan beri araştırıyorum
Son yıllarda bu hayali gerçekleştirmek için çok çaba sarf ettim sürekli araştırdım ama bu siteyi nasıl bu kadar geç buldum anlayamıyorum hala istediğim bölüm Informatik
Sorunlarima gelecek olursak
Bu hayalimi söylediğim arkadaşlarım olsun öğretmenlerim rehberlikciler ailem akrabam insanlar hiç biri bana destek olmuyor üstüne moral bozucu sözler söyleyip Almanyayı kötülüyorlar kimse Almanya'da üniversite okunabilceğine inanmıyor güzelce anlatmaya çalışıyorum ama dinlemiyorlar herkes yavrum canım yiğenim Erasmus var erasmusla git diyip duruyor sizlere sorum
Böyle bir durumla karşılaşan varmı varsa böyle insanlara ne demem lazım
Ailem Almanyaya gitmeme destek olmuyor babamla çok kavga ediyorum üniversite şartlı kabulüm geldiğinde ailemin fikri değişir mi?
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

rwthsheb

Re: Kendimi tanıtıyorum, motivasyon problemim ailevi sorunlar

Mesaj gönderen rwthsheb » Çrş Mar 06, 2019 12:58 pm

sana mesaj atayım dedim de nerden atılıyor bulamadım kutucuğu

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Çrş Mar 06, 2019 1:30 pm

rwthsheb yazdı: Çrş Mar 06, 2019 12:58 pm sana mesaj atayım dedim de nerden atılıyor bulamadım kutucuğu
Özel mesaj yok mail veya. Instagram dan mesaj yollayabilirsin
Instagram weissvogell

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Mar 06, 2019 4:20 pm

Şuana hayatta edindiğim tek tecrübe insanları dinlememek oldu. Ben almanyaya gitmeden önce hiç bir akrabam ve ailemden biri Almanya'da okumak gibi bir düşüncem olduğunu bilmiyorlardı. Ben kendi başıma unilere başvurup kabul aldım sonra da ailemle girdigim büyük bir tartışmanın sonunda git ne halin varsa gör noktasına geldi olaylar. Bende bavulumu toplayıp gittim. Ayrilmam kavgalı bir süreç olmustu. Kimse destek falan olmadi zaten olmasını da beklemiyordum sadece yoluma taş koymasınlar yeter. Şuan almanyada ikinci yilim ve babam bütün akrabalarimiza benim çocuğum da Almanya'da mühendislik okuyor, çok başarılı bir çocuktu hep diye anlatır. Sanki orda okumam konusunda hiç tartismamissiz gibi.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Çrş Mar 06, 2019 8:08 pm

Wolf123 yazdı: Çrş Mar 06, 2019 4:20 pm Şuana hayatta edindiğim tek tecrübe insanları dinlememek oldu. Ben almanyaya gitmeden önce hiç bir akrabam ve ailemden biri Almanya'da okumak gibi bir düşüncem olduğunu bilmiyorlardı. Ben kendi başıma unilere başvurup kabul aldım sonra da ailemle girdigim büyük bir tartışmanın sonunda git ne halin varsa gör noktasına geldi olaylar. Bende bavulumu toplayıp gittim. Ayrilmam kavgalı bir süreç olmustu. Kimse destek falan olmadi zaten olmasını da beklemiyordum sadece yoluma taş koymasınlar yeter. Şuan almanyada ikinci yilim ve babam bütün akrabalarimiza benim çocuğum da Almanya'da mühendislik okuyor, çok başarılı bir çocuktu hep diye anlatır. Sanki orda okumam konusunda hiç tartismamissiz gibi.
Teşekkürler cevabınız için hocam
Instagram weissvogell

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 12:09 pm

Wolf123 yazdı: Çrş Mar 06, 2019 4:20 pm Şuana hayatta edindiğim tek tecrübe insanları dinlememek oldu. Ben almanyaya gitmeden önce hiç bir akrabam ve ailemden biri Almanya'da okumak gibi bir düşüncem olduğunu bilmiyorlardı. Ben kendi başıma unilere başvurup kabul aldım sonra da ailemle girdigim büyük bir tartışmanın sonunda git ne halin varsa gör noktasına geldi olaylar. Bende bavulumu toplayıp gittim. Ayrilmam kavgalı bir süreç olmustu. Kimse destek falan olmadi zaten olmasını da beklemiyordum sadece yoluma taş koymasınlar yeter. Şuan almanyada ikinci yilim ve babam bütün akrabalarimiza benim çocuğum da Almanya'da mühendislik okuyor, çok başarılı bir çocuktu hep diye anlatır. Sanki orda okumam konusunda hiç tartismamissiz gibi.
Ben de aynilarini yasadim ve ben buraya Erasmus ile geldim. Babam destek olmadi kavga ettik cok fena. Ama ben dinlemedim, her seyimi kendim hallettim biletimi aldim ben gidiyorum dedim. Babam cok sasirdi ve su an benim babam da kizim almanyada okuyor diye anlatiyor.

Hickimseyi dinlememek gerek eger kararliysaniz, basarisiz olursaniz da en azindan denemis ve kendi istediginizi yapmis olarak basarisiz olursunuz.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 12:14 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 12:09 pm Ben de aynilarini yasadim ve ben buraya Erasmus ile geldim. Babam destek olmadi kavga ettik cok fena. Ama ben dinlemedim, her seyimi kendim hallettim biletimi aldim ben gidiyorum dedim. Babam cok sasirdi ve su an benim babam da kizim almanyada okuyor diye anlatiyor.

Hickimseyi dinlememek gerek eger kararliysaniz, basarisiz olursaniz da en azindan denemis ve kendi istediginizi yapmis olarak basarisiz olursunuz.
Para problemlerinizi nasıl hallettiniz
Instagram weissvogell

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 7:16 pm

Whitebird yazdı: Prş Mar 07, 2019 12:14 pm Para problemlerinizi nasıl hallettiniz
1500euro hibe aldim onu bloke hesaba aktardim. Zaten 6aylik 1320istiyorlardi. Annem de 1000euro kredi cekti. Ama yurda ve okula toplam 930 euro vermem gerek. Yani bir is bulmadan zor gecinmek. Is ariyorum su an.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 7:54 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 7:16 pm 1500euro hibe aldim onu bloke hesaba aktardim. Zaten 6aylik 1320istiyorlardi. Annem de 1000euro kredi cekti. Ama yurda ve okula toplam 930 euro vermem gerek. Yani bir is bulmadan zor gecinmek. Is ariyorum su an.
Universität için 8600 üzüyor biraz xd
Instagram weissvogell

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 8:37 pm

Whitebird yazdı: Prş Mar 07, 2019 7:54 pm Universität için 8600 üzüyor biraz xd
Yarim donem gitsen? Ya da erasmusla

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 8:39 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 8:37 pm Yarim donem gitsen? Ya da erasmusla
Burada alacağım Informatik eğitimi ile bişi yapamam ama oradaki ile en azından hem dil hemde kendimi geliştirme şansım artar
Instagram weissvogell