Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is arayışı

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Kahverengi35

Is arayışı

Mesaj gönderen Kahverengi35 » Pzr Mar 03, 2019 10:56 pm

Merhabalar ben 2018 mezunu mekatronik muhendisiyim.turkiyedeki ciddi işsizlik ve ekonomisi ile savaşmaktan bunaldim artık gözümü almanyaya diktim. üretmek ve kazanmak istiyorum. Yüksek lisansta düşünüyorum fakat english b2 düzeyinde. Almanca hiç yok. Banka hesaplarım okadar aham saham değil. Ama türkiyenin bu yorucu yaşamından çıkmak istiyorum. Nasıl bi yol izlemeliyim. Tesekkurler

rwthsheb

Re: Is arayışı

Mesaj gönderen rwthsheb » Pzr Mar 03, 2019 11:52 pm

Kahverengi35 yazdı: Pzr Mar 03, 2019 10:56 pm Merhabalar ben 2018 mezunu mekatronik muhendisiyim.turkiyedeki ciddi işsizlik ve ekonomisi ile savaşmaktan bunaldim artık gözümü almanyaya diktim. üretmek ve kazanmak istiyorum. Yüksek lisansta düşünüyorum fakat english b2 düzeyinde. Almanca hiç yok. Banka hesaplarım okadar aham saham değil. Ama türkiyenin bu yorucu yaşamından çıkmak istiyorum. Nasıl bi yol izlemeliyim. Tesekkurler
Hocam merhaba. Burslara baktiniz mi? Ortalamaniz ne durumda bilemiyorum ama belki bulabilirsiniz. Semester fee leri cok olmayan, ve cok pahali olmayan sehirlerde olan okullara bakabilirsiniz oncelikle. Bu surecte ielts, toefl gibi sinavlara girip ingilizcenizi belgeleyebilirsiniz veya yukseltebilirsiniz. Isin maddi boyutunu halledebilirseniz cok yuksek rankingli olmayan bir okuldan kabul alabiliteniz var tabi ortalamaya, referansa, statement of purpose a vs vs ye bagli olarak.

Kahverengi35

Re: Is arayışı

Mesaj gönderen Kahverengi35 » Çrş Mar 06, 2019 11:36 am

Cevap icin ayrica tesekkurler. Bu ilk en olmasi gereken yoldu fakat Ben birazdaha kolay yolunu dusunuyorum 😊