Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionbescheinigung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ktlms34

Fiktionbescheinigung

Mesaj gönderen ktlms34 » Prş Şub 28, 2019 5:18 pm

Merhaba Herkese,
Ben su anda Essen‘da yasiyorum ve ögrenci vizem 09.04.2019 a kadar gecerli. Bugün oturum icin mail atmislar ve 24.05.2019 a oturum randevusu vermisler. Ve mailde sunlar yaziyor.
Sie haben heute bei der Ausländerbehörde einen Termin vereinbart.

Leider ist es nicht möglich, Ihnen vor Ablauf der Aufenthaltserlaubnis einen Vorsprachetermin bei der Ausländerbehörde anzubieten.

Ihre heutige Terminvereinbarung wird jedoch bereits als „Antragstellung“ angesehen, so dass dies eine Fiktionswirkung (Fortgeltung des bisherigen Aufenthaltsrechts einschließlich der getroffenen Nebenbestimmungen) nach § 81 Abs. 4 AufenthG entfaltet.

Diese Bescheinigung gilt längstens bis zum 24.05.2019 um 11.45 Uhr (Tag des Termins) und ist nur im Bundesgebiet gültig.
Simdi sorum su oturum randevusuna kadar Almanya‘da kalabiliyorum bu maile göre ama elimde herhangi bir belge yok ve benim Türkiye‘ye gidip gelmem gerekecek. Nasil yapacagim?
2. sorum benim su anki vizemde calisma iznim var ve ben calisiyorum. Buna göre termin gününe kadar calismaya devam edebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Fiktionbescheinigung

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 28, 2019 8:36 pm

calismayla ilgili bisey dememis ama tüm haklarin ayni sekilde devam eder zannedersem.

oturumun süresi dolmadan sana randevu veremeyiz diyolar. 24.05 e kadar gecerli süresi var ve almanya icersinde gecerli diyo. türkiyeye gidip gelmen konusunda tekrar acik ve net soru sor derim.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Mar 01, 2019 3:43 am

Oturdugun eyaleti bilmiyorum ama benim oturduğum yerde şöyle bir şey vardı. Eğer ülkeden acil çıkış yapman gerekiyorsa bunun için yabancılar dairesinden bir randevu alıyordun ama oturum uzatma randevusu gibi değil adı başka bir şeydi şuan unuttum. Bu acil bir randevu ve 15 dk lik süresi oluyordu. Burda uçak gidiş ve dönüş belgelerini vs gösterip ve bellki bi miktar (sanırım 40€ du) para odeyip pasaportuna pul alabiliyorsun. Ama tabi her şehirde işleyis farklı olabilir. Ama sadece bir konudan eminim senin attigin mailde sadece almanya içinde geçerli ibaresi var yani şuan sen almanya sınırından çıktığın an kural ihlali yapmış oluyorsun. Bu başka herhangi bir ab ülkesine de gidemeyeceğin anlamına geliyor.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Şub 11, 2020 7:47 pm

ktlms34 yazdı: Prş Şub 28, 2019 5:18 pm Merhaba Herkese,
Ben su anda Essen‘da yasiyorum ve ögrenci vizem 09.04.2019 a kadar gecerli. Bugün oturum icin mail atmislar ve 24.05.2019 a oturum randevusu vermisler. Ve mailde sunlar yaziyor.
Sie haben heute bei der Ausländerbehörde einen Termin vereinbart.

Leider ist es nicht möglich, Ihnen vor Ablauf der Aufenthaltserlaubnis einen Vorsprachetermin bei der Ausländerbehörde anzubieten.

Ihre heutige Terminvereinbarung wird jedoch bereits als „Antragstellung“ angesehen, so dass dies eine Fiktionswirkung (Fortgeltung des bisherigen Aufenthaltsrechts einschließlich der getroffenen Nebenbestimmungen) nach § 81 Abs. 4 AufenthG entfaltet.

Diese Bescheinigung gilt längstens bis zum 24.05.2019 um 11.45 Uhr (Tag des Termins) und ist nur im Bundesgebiet gültig.
Simdi sorum su oturum randevusuna kadar Almanya‘da kalabiliyorum bu maile göre ama elimde herhangi bir belge yok ve benim Türkiye‘ye gidip gelmem gerekecek. Nasil yapacagim?
2. sorum benim su anki vizemde calisma iznim var ve ben calisiyorum. Buna göre termin gününe kadar calismaya devam edebilir miyim?
Merhaba, aynı maili bende aldım ,şuan aynı durumu yaşıyorum ve Türkiye'ye gitmem gerekiyor.Siz o süreçte gittiniz mi ya da nasıl bir çözüm buldunuz?