Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Selam herkese

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
mek38

Selam herkese

Mesaj gönderen mek38 » Sal Şub 26, 2019 10:09 pm

merhaba

ben murat atılım üniversitesi matematik mezunuyum , evliyim TR de ortalamanın üstünde bi hayat düzenim var fakat bende gençler gibi gelecek göremiyorum ve umutsuzum. İçimde yıllardır olan hayalimi gerçekleştirip Masterımı yapmak istiyorum tek dezavantaj noktam mezun olalı 6 yılı geçti.

Hypsia

Re: Selam herkese

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 27, 2019 10:53 pm

mek38 yazdı: Sal Şub 26, 2019 10:09 pm merhaba

ben murat atılım üniversitesi matematik mezunuyum , evliyim TR de ortalamanın üstünde bi hayat düzenim var fakat bende gençler gibi gelecek göremiyorum ve umutsuzum. İçimde yıllardır olan hayalimi gerçekleştirip Masterımı yapmak istiyorum tek dezavantaj noktam mezun olalı 6 yılı geçti.
Bu bir engel degil ki. Sinifimda 49yasinda, ve ust sinifta 60yaslarinda emekli ogretmen var. Hazirlik sinifimizda da bir babaanne var. Ama hepsi de cok basarili ogrenciler. Bence istiyorsaniz yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 28, 2019 7:01 am

Ilk üyelerden birisisiniz, az cok hatirliyorum sizi:)

Mezuniyet üzerinden uzun süre gecmis olmasindan ötürü vizede problem cikarabilirler. O yüzden en azindan B1 seviyesine kadar almancayi Türkiye de ögrenip, b1 sertifikasi alip diger sartlari da yerine getirip öyle vize basvurusu yaparsaniz gelebilirsiniz.

Detayli bilgiler:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Prş Şub 28, 2019 3:27 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 27, 2019 10:53 pm Bu bir engel degil ki. Sinifimda 49yasinda, ve ust sinifta 60yaslarinda emekli ogretmen var. Hazirlik sinifimizda da bir babaanne var. Ama hepsi de cok basarili ogrenciler. Bence istiyorsaniz yapabilirsiniz.
Eşimin memleketi olması benim açımdan büyük bi avantaj bu hayali TR de gercekleştirmek isterdim fakat gidişat belli tek negatif yanım mezuniyetın üzerinden zaman geçmesi bi önceki başvurumdaki yetkili çok üzülmüştü arada zaman bıraktığım için hatta, Orda yaşıyacağım doğal olarak Almanca mı geliştirmeliyim adamlar o konuda haklı Fakat Ders dili ingilizce mi full almanca mı kestiremıyorum benim ünide nekadar resmi anlamda ingilizce anlatım densende dersler yuzde doksan seviyelerinde oluyordu, siz hamgi ünidesiniz lisans master ?

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Prş Şub 28, 2019 3:28 pm

Physiker yazdı: Prş Şub 28, 2019 7:01 am Ilk üyelerden birisisiniz, az cok hatirliyorum sizi:)

Mezuniyet üzerinden uzun süre gecmis olmasindan ötürü vizede problem cikarabilirler. O yüzden en azindan B1 seviyesine kadar almancayi Türkiye de ögrenip, b1 sertifikasi alip diger sartlari da yerine getirip öyle vize basvurusu yaparsaniz gelebilirsiniz.

Detayli bilgiler:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Benim başvuru farklı olacak herhalde hem aile birleşimi hem üniversiteden kabul olursa eğitim amaçlı

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 28, 2019 4:30 pm

mek38 yazdı: Prş Şub 28, 2019 3:27 pm Eşimin memleketi olması benim açımdan büyük bi avantaj bu hayali TR de gercekleştirmek isterdim fakat gidişat belli tek negatif yanım mezuniyetın üzerinden zaman geçmesi bi önceki başvurumdaki yetkili çok üzülmüştü arada zaman bıraktığım için hatta, Orda yaşıyacağım doğal olarak Almanca mı geliştirmeliyim adamlar o konuda haklı Fakat Ders dili ingilizce mi full almanca mı kestiremıyorum benim ünide nekadar resmi anlamda ingilizce anlatım densende dersler yuzde doksan seviyelerinde oluyordu, siz hamgi ünidesiniz lisans master ?

Bence aile birlesimi icin gidecekseniz orda almancanizi gelistirip baslayabilirsiniz. Umarim olur. Ben Ludwig maximilian universitesi, lisans

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Prş Şub 28, 2019 5:40 pm

Eğitim odaklı Yurtdışına cıkmak istiyorum Ailemle birlikte bi yöndende sorumluluklarım var, aile geçimi olarak da maddi olarak ta Dışardan göründüğü gibi Avrupa umarım sosyal devlettir tabiki kara kaşıma gözüme vermesin başarıya versin, Zamanında LMU ve TUM çok araştırmıştım matematik yükseks lisansında. Sen hangi branştasın orda mı doğup büyüdün? Ders dili ingilizce mi?