Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KENDİMİ TANITIYORUM

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Kullanıcı avatarı
Mcgill

KENDİMİ TANITIYORUM

Mesaj gönderen Mcgill » Cmt Şub 09, 2019 5:46 am

Herkese merhaba,

Eğitim geçmişim ortaöğretimimi 95,20 ile fen lisesini 90,25 ortalama ile bitirdim. Dil adına B1 amerikan kültür derneğinden 2015 yılında eğitimim sonucu aldım.Lisede iken yaklaşık 150 saat (üç yıl haftada iki saat) almanca gördüm fakat hocamız zaten almanca ilerde işinize yaramayacak diyip kısıtlı anlatmıştı.(Ah be hocam) Rastgele youtubeden dinlediğim bir şarkıdan sonra norveççe kulağıma hoş geldi 4 aylık bir norveççe özel ders maceram oldu haftada 1-2-3 olmuştu.A1 diyebilirim şu an.

Sınıf öğretmenliğini düşündüm nedenim ailem eğitimci.Çocukları seviyorum,öğretmeyi seviyorum.Fakat bunun olmayacağını anladım.
informatik lisans eğitimi düşündüm.Çünkü ilgimi çeken ve çalışmak istediğim alanlar var.Bebekken dayımı trafik kazasında kaybettim.Benimle çok ilgilenirmiş.Dayımın aracı otonom olsaydı şimdi belki de hayattaydı.Bu nedenle otonom araçlar yaygınlaşırsa ve ne kadar ilerleme kaydedilirse kardır,çünkü daha çok gidilmesi gereken mesafe var.Kurtarılacak bir can bir candır.Ve bende bu alanda katkıda bulunmak istiyorum.
İlgimi çeken alanlar ise Data science,YZ,Makine öğrenmesi çünkü:Bu alanlarda çok fazla gri bölge var.

Neden almanya?
Otonom aracın ilk adımları orada atılmış.Mercedes benz-bmw bu firmalar Almanya'da. İlk deney munih de olmuş. Eğitim ciddi,düzenli,tertipli hocaların yetkin olması(en çok istediğim) ana tercih sebeplerim ayrıca üniversiteler bütçe alabiliyor eğitim destekleniyor

Yolcu97

Re: KENDİMİ TANITIYORUM

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Şub 09, 2019 1:40 pm

Ben de senin gibi hedeflerle informatik okumaya basladim ve okuyorum..Ama soyle bir sorun var bölüme baslayinca ders icerikleri hemen bu alanlar olmuyor..Cunku bende universite basladigimda sok oldum ..Kendi kendime dedim ben nerdeyim...Zamanla alisiyor insan ama herseyden once informatik ders icerigine göz atmani tavsiye ederim..

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Pzr Şub 10, 2019 9:04 am

Yolcu97 yazdı: Cmt Şub 09, 2019 1:40 pm Ben de senin gibi hedeflerle informatik okumaya basladim ve okuyorum..Ama soyle bir sorun var bölüme baslayinca ders icerikleri hemen bu alanlar olmuyor..Cunku bende universite basladigimda sok oldum ..Kendi kendime dedim ben nerdeyim...Zamanla alisiyor insan ama herseyden once informatik ders icerigine göz atmani tavsiye ederim..
Çok teşekkür ederim mesajınız için.
Siz bizzat okuyorsunuz almanca bilgim yok.Dili öğrendikten sonra orada eğitime başlayacağım.
Sizin tecrübeleriniz çok kıymetli benim içim.Size bir kaç soru sormak istiyorum.
-Hangi üniversitedesiniz?
-Derslerde ilk zamanlarda hocaları anlamama,almancada olduğu için çok zorluk çektiniz mi,şu an nasılsınız bu konuda?
-Dil kursunda iken orada pyhton gibi proglama dili öğrenmek mantıklı mı,yoksa tüm ağırlığı dil öğrenmeye mi vermek daha iyi?
Çok sevinirim yanıtlamanıza.
Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Pzr Şub 10, 2019 9:05 am

Yolcu97 yazdı: Cmt Şub 09, 2019 1:40 pm Ben de senin gibi hedeflerle informatik okumaya basladim ve okuyorum..Ama soyle bir sorun var bölüme baslayinca ders icerikleri hemen bu alanlar olmuyor..Cunku bende universite basladigimda sok oldum ..Kendi kendime dedim ben nerdeyim...Zamanla alisiyor insan ama herseyden once informatik ders icerigine göz atmani tavsiye ederim..
Tavsiyenizi not aldım.Düşündüğüm üniversilerin eğitimlerini inceleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Sal Şub 19, 2019 12:29 pm

Mcgill yazdı: Cmt Şub 09, 2019 5:46 am Herkese merhaba,

Eğitim geçmişim ortaöğretimimi 95,20 ile fen lisesini 90,25 ortalama ile bitirdim. Dil adına B1 amerikan kültür derneğinden 2015 yılında eğitimim sonucu aldım.Lisede iken yaklaşık 216 saat (üç yıl haftada iki saat) almanca gördüm fakat hocamız zaten almanca ilerde işinize yaramayacak diyip kısıtlı anlatmıştı.(Ah be hocam) Rastgele youtubeden dinlediğim bir şarkıdan sonra norveççe kulağıma hoş geldi 4 aylık bir norveççe özel ders maceram oldu haftada 1-2-3 olmuştu.A1 diyebilirim şu an.

Sınıf öğretmenliğini düşündüm nedenim ailem eğitimci.Çocukları seviyorum,öğretmeyi seviyorum.Fakat bunun olmayacağını anladım.
informatik lisans eğitimi düşündüm.Çünkü ilgimi çeken ve çalışmak istediğim alanlar var.Bebekken dayımı trafik kazasında kaybettim.Benimle çok ilgilenirmiş.Dayımın aracı otonom olsaydı şimdi belki de hayattaydı.Bu nedenle otonom araçlar yaygınlaşırsa ve ne kadar ilerleme kaydedilirse kardır,çünkü daha çok gidilmesi gereken mesafe var.Kurtarılacak bir can bir candır.Ve bende bu alanda katkıda bulunmak istiyorum.
İlgimi çeken alanlar ise Data science,YZ,Makine öğrenmesi çünkü:Bu alanlarda çok fazla gri bölge var.

Neden almanya?
Otonom aracın ilk adımları orada atılmış.Mercedes benz-bmw bu firmalar Almanya'da. İlk deney munih de olmuş. Eğitim ciddi,düzenli,tertipli hocaların yetkin olması(en çok istediğim) ana tercih sebeplerim ayrıca üniversiteler bütçe alabiliyor eğitim destekleniyor
Mesajı üste çıkarma niyetiyle yeni mesaj atmadım.150 sayısını 216 ile değiştirirken yeni mesaj atmışım gibi oldu.Konuları aşağıda kalan üyelerden özür diliyorum.