Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Frankfurt'ta Dil Okulu ile Çalışma İzni

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
erziehung

Frankfurt'ta Dil Okulu ile Çalışma İzni

Mesaj gönderen erziehung » Prş Şub 07, 2019 10:51 pm

Merhaba arkadaşlar,
Forumda günlerdir aradığım, belki de yanlış yollardan aradığım için açıklama bulamadığım bir konu başlığı açmak durumunda kaldım.
Abimin Frankfurt'tan iş teklifi alması üzerine ailesiyle birlikte oraya yerleşmesi benim için de Almanya'da dil öğrenip çalışma fırsatı doğurdu. Dil okulu için görüşmüş olduğum aracı şirketler, dil okulu süresince çalışma iznimin olmadığını söylüyorlar. Benim amacım dil öğrenirken aynı zamanda üniversite öğrencileri gibi haftalık verilen izin kadar çalışabilmekti. Böyle bir sorunla karşılaşınca farklı olarak hangi yolları deneyebilirim merak ettim.

Meslek Lisesi Estetisyenlik,
Anadolu Üniversitesi Adalet,
istanbul Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinden diplomalarım mevcut.

-Önlisans mezunu olduğum için direkt olarak üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim?

-Üniversite kaydım olmasa bile dil okuluna kayıt olduğum sürece hiçbir şekilde çalışma izni alamaz mıyım?

-Almanya'ya gidene kadar Türkiye'den A1 ve A2 sertifikamı aldığımda orada ne gibi kolaylıklar sağlanır?

-B1 den C2 ye kadar olan kurları orada aldıktan sonra elimdeki üniversite diplomasını tanıtıp hastanelerde çalışmak için başvuru sağlayabilir miyim?

Konaklama problemim olmadığı için yurt ev vs. konuları ile alakalı sorularım yok.

Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar. :)