Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans Basvurusu ingilizce olarak yapılırmı ?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
okan21

Yüksek Lisans Basvurusu ingilizce olarak yapılırmı ?

Mesaj gönderen okan21 » Pzt Şub 04, 2019 12:43 am

Merhaba arkadaşlar, Adım Okan, Mayıs ayında amerikada ki houston state universitesinden Computer software engineering technology department bölümünden mezun olacağım ve yüksek lisansıma almanyada devam etmek istiyorum. Bu konu hakkında birkaç sorum olacak, bilen arkadaşlarım yardımcı olursa cok memnun olurum.

1-) Diplomam çıkmadan önce almanyada ki yüksek lisans programlarına basvuruda bulunabilirmiyim?( Eğitimime ara vermek istemiyorum )
2-) Master programını ingilizce olarak yapmak istiyorum ve ekstra almanca öğrenmeye zaman ayırmak istemiyorum bu yüzden software engineering bölümüne master da ingilizce olarak basvurabilirmiyim?
3-) Genellikle amerikada yüksek lisans yapmak için GRE sınavına girmek ve yeterli puanı almak gerekir. Aynı sınavı almanya üniversiteleri de istiyormu yüksek lisans a kabul için ?
4-) Lisans bölümünü ingilizce olarak amerikan üniversitesinde bitirdim, yinede TOEFL veya IELTS puanına ihtiyacım varmı ?

Lütfen arkadaşlar bu sorular hakkında bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirmi ? şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Masterkomm

Re: Yüksek Lisans Basvurusu ingilizce olarak yapılırmı ?

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzt Şub 04, 2019 12:05 pm

1- evet
2- üniversitesine/bölümüne göre değişir. nereye başvurmayı düşünüyorsanız orayla iletişime geçin.
3-bilmiyorum.
4-tahminimce gerekmez. ama üniversiteden üniversiteye değişebilir.