Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya Lisans Öğrenimi Transferi Hk.

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
sukru1492

Almanya'ya Lisans Öğrenimi Transferi Hk.

Mesaj gönderen sukru1492 » Cum Oca 18, 2019 9:59 pm

Herkese merhaba, ben şuanda YTU'de okuyorum ve lisans öğrenimimi Almanya'da sürdürme kararı aldım. Bu karar çerçevesinde 15 Temmuz tarihine kadar olan kış dönemi başvurularına belgelerimi yetiştirmeye çalışacağım. Daha önceden yüzeysel bir Almanca bilgim var, ancak eylül ayından beri düzenli ve programlı bir şekilde Almanca öğrenmekteyim. Şuanda elimde Goethe A2 sertifikası var ve şubatta B1e gireceğim alabileceğimi düşünüyorum. Sizlere sorum şu okullardan istenen dil yeterlilik belgesini TestDAF'tan vermeği düşünüyorum sizce doğru mu değilse sizin öneriniz nedir? Önümde son başvuru tarihine kadar 6 ay gibi bir süre var B1 olduğumu varsayarsak ve B2yi Türkiye'de alıp C1i Almanya'da alabilecek bir olanağım varsa bu durum ne kadar realist olur, yani 6 ayda B2 ve C1 verip TestDAF 4 almak? Bir diğer sorum ise okullara düz başvuru prosedürü dışında durumumu açıklayan bir mail atsam değişen bir şey olur mu, şuanda olduğum Almanca seviyesini ve eksik belge olarak şuanda veremeyeceğim tek şey olduğunu söyleyince kabul alıp dil desteği verebilirler mi ? Orta halli bir ailenin çocuğu olarak yararlanabileceğim burs, community vb. olanakları var mıdır? Şöyle genel bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

akff

Re: Almanya'ya Lisans Öğrenimi Transferi Hk.

Mesaj gönderen akff » Cmt Oca 19, 2019 12:57 am

sukru1492 yazdı: Cum Oca 18, 2019 9:59 pm Herkese merhaba, ben şuanda YTU'de okuyorum ve lisans öğrenimimi Almanya'da sürdürme kararı aldım. Bu karar çerçevesinde 15 Temmuz tarihine kadar olan kış dönemi başvurularına belgelerimi yetiştirmeye çalışacağım. Daha önceden yüzeysel bir Almanca bilgim var, ancak eylül ayından beri düzenli ve programlı bir şekilde Almanca öğrenmekteyim. Şuanda elimde Goethe A2 sertifikası var ve şubatta B1e gireceğim alabileceğimi düşünüyorum. Sizlere sorum şu okullardan istenen dil yeterlilik belgesini TestDAF'tan vermeği düşünüyorum sizce doğru mu değilse sizin öneriniz nedir? Önümde son başvuru tarihine kadar 6 ay gibi bir süre var B1 olduğumu varsayarsak ve B2yi Türkiye'de alıp C1i Almanya'da alabilecek bir olanağım varsa bu durum ne kadar realist olur, yani 6 ayda B2 ve C1 verip TestDAF 4 almak? Bir diğer sorum ise okullara düz başvuru prosedürü dışında durumumu açıklayan bir mail atsam değişen bir şey olur mu, şuanda olduğum Almanca seviyesini ve eksik belge olarak şuanda veremeyeceğim tek şey olduğunu söyleyince kabul alıp dil desteği verebilirler mi ? Orta halli bir ailenin çocuğu olarak yararlanabileceğim burs, community vb. olanakları var mıdır? Şöyle genel bir bilgilendirme yapabilir misiniz?
Kaçıncı sınıfsın ve not ortalaman?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 19, 2019 1:41 am

sukru1492 yazdı: Cum Oca 18, 2019 9:59 pm Herkese merhaba, ben şuanda YTU'de okuyorum ve lisans öğrenimimi Almanya'da sürdürme kararı aldım. Bu karar çerçevesinde 15 Temmuz tarihine kadar olan kış dönemi başvurularına belgelerimi yetiştirmeye çalışacağım. Daha önceden yüzeysel bir Almanca bilgim var, ancak eylül ayından beri düzenli ve programlı bir şekilde Almanca öğrenmekteyim. Şuanda elimde Goethe A2 sertifikası var ve şubatta B1e gireceğim alabileceğimi düşünüyorum. Sizlere sorum şu okullardan istenen dil yeterlilik belgesini TestDAF'tan vermeği düşünüyorum sizce doğru mu değilse sizin öneriniz nedir? Önümde son başvuru tarihine kadar 6 ay gibi bir süre var B1 olduğumu varsayarsak ve B2yi Türkiye'de alıp C1i Almanya'da alabilecek bir olanağım varsa bu durum ne kadar realist olur, yani 6 ayda B2 ve C1 verip TestDAF 4 almak? Bir diğer sorum ise okullara düz başvuru prosedürü dışında durumumu açıklayan bir mail atsam değişen bir şey olur mu, şuanda olduğum Almanca seviyesini ve eksik belge olarak şuanda veremeyeceğim tek şey olduğunu söyleyince kabul alıp dil desteği verebilirler mi ? Orta halli bir ailenin çocuğu olarak yararlanabileceğim burs, community vb. olanakları var mıdır? Şöyle genel bir bilgilendirme yapabilir misiniz?
burs yok, onu cikarmani öneririm aklimdan, dil icin okullara yazarsan belki ayricalik yapabilirler b2 belgenle basvur dersler baslayana kadar testdaf belgeni getirebilirsin diye, ama dedigim gibi bazi okullar yapiyor yinede yazmani öneririm kaybedecek bir seyin yok, ben toplayinca ( kursun verdigi aralari cikarip cünkü 1.5 ay falan kursa ara vermistim ben b2 den sonra kurs degistirdigim icin) 6 ayda b2den dsh2 almistim olmaz diye bir sey yok cok iyi ögrenirsen olur hayirlisi olsun senin icin ama bir sey söyleyeyim 1. sinif degilsen lisansi bitir mastera git benim nacizhane tavsiyem bu yönde cünkü Allah göstermesin gelince bir aksilik olur bir sey olur okul uzar yasin gecer insanin bu tarz seylere cani cok sikiliyor burasi gercekten farkli o yüzden dedigim gibi ben bitirmeni öneririm önce sonra mastera gelirsin
Arkadaslar ben erkegim =)

sukru1492

Mesaj gönderen sukru1492 » Sal Haz 25, 2019 7:26 pm

akff yazdı: Cmt Oca 19, 2019 12:57 am Kaçıncı sınıfsın ve not ortalaman?
Hocam not ortalama suanda 2.31 bitirmek icinse 33 kredim kaldi.

sukru1492

Mesaj gönderen sukru1492 » Sal Haz 25, 2019 7:28 pm

Bu arada durum guncellemesi yapmak istiyorum goethede c1.1 bitirdim en son b2 sertifika ilk denememede schreibenim kotu kaldigi icin kalmistim simdi ikinci kez denedim bir kac gun icerisinde sonucum belli olacak.