Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Taahhütname/Banka Hesabı ve Vize Türü Hakkında

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
kristalize

Taahhütname/Banka Hesabı ve Vize Türü Hakkında

Mesaj gönderen kristalize » Prş Oca 17, 2019 1:15 pm

Merhaba, vize başvurusu yapacağım ve birkaç sorum var. Bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim.

1) 'Ebeveynlerin Türkiye’de bir noter tarafından tasdiklenmiş taahhütnamesi'ni sunacağım konsolosluğa ama mutat bir taahhütname var mı yoksa bunu kendimiz mi yazıyoruz?

2)Banka hesabımda güncel olarak 8.640 Eurodan daha fazla bir meblağ var fakat hesap geçmişimde bu meblağın hep olmayışı başvurumu doğrudan ve çok etkiler mi?

3)Master için kabul belgem var ve bir dil kursuna kayıt yaptırdım,kış dönemine kadar(DSH belgem henüz olmadığı için) önce kursa gideceğim. Bu durumda dil kursu vizesine mi başvuru yapmalıyım eğitim vizesine mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Hypsia

Re: Taahhütname/Banka Hesabı ve Vize Türü Hakkında

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Oca 31, 2019 11:32 am

1) Taahhutname elinle yaziyorsun, sana taahhut yapacak kisi adina. Istedigin gibi yazabilirsin, zaten artik takmiyorlar onu. Bloke hesap istiyorlar.

2) Evet etkiler. Aylarca kalmis olmasi gerek hesabinda, aksi halde gidip bloke hesap acman gerekir. Randevum dundu, aldigim bilgilere gore soyluyorum.

3) Dil kursuna yaptirirsan, daha sonra egitim icin tekrar yaptirman gerek. Tekrar bloke hesap ucreti vs yatirman lazim. Ikisinin tarihleri yakinsa bence okuldan davetiye iste, dil kursuna gitmen gerektigi hakkinda. Ben oyle yaptim.