Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aynı anda 2 üniversite okumak?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ktlms34

Aynı anda 2 üniversite okumak?

Mesaj gönderen ktlms34 » Pzt Oca 14, 2019 12:09 am

Merhaba arkadaşlar geçenlerde vizem çıktı. Bu doğrultuda 24 Ocak’ta Almanya’ya gidiyorum. Bir sorum olacaktı benim şu an Türkiye’de okuduğum üniversitede 35 kredilik bir ders yüküm kaldı. Şey diye düşündüm, dersleri alıp sınav zamanları Türkiye’ye gelip sınavlara girmeyi, bu doğrultuda bu olası mı? İki üniversiteden de mezun olabilir miyim? Yapanlar var mı? Yoksa dondurmalı mıyım? Tr’den mezun olduktan sonra Almanya’da Yüksek lisansa başvurabilir miyim lisans okurken? Kafamda deli sorular. :)

kiss25

Re: Aynı anda 2 üniversite okumak?

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Oca 14, 2019 11:25 pm

Kardes 35 kredin kalmis gözünü seveyim yapma etme bitir öyle git elinde diplomayi alip Allah göstermesin bir sey olsa Almanyada geri dönmek zorunda kalsan bir sey olsa, bitir okulu mastera gidersin
Arkadaslar ben erkegim =)

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Sal Oca 15, 2019 1:32 am

kiss25 yazdı: Pzt Oca 14, 2019 11:25 pm Kardes 35 kredin kalmis gözünü seveyim yapma etme bitir öyle git elinde diplomayi alip Allah göstermesin bir sey olsa Almanyada geri dönmek zorunda kalsan bir sey olsa, bitir okulu mastera gidersin
Tabiki de riskleri var :) ama zaten sorumda yazdım sınav zamanları gelip burada girmeyi planlıyorum sınalarıma sonuçta Almanya’daki sınav tarihleriyle çakışmıyorlar buradaki sınavlarım. Ayrıca bir tane bitirme tezi yazacağım ki bunu uzaktanda yazabilirim.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Oca 15, 2019 4:05 pm

ktlms34 yazdı: Sal Oca 15, 2019 1:32 am Tabiki de riskleri var :) ama zaten sorumda yazdım sınav zamanları gelip burada girmeyi planlıyorum sınalarıma sonuçta Almanya’daki sınav tarihleriyle çakışmıyorlar buradaki sınavlarım. Ayrıca bir tane bitirme tezi yazacağım ki bunu uzaktanda yazabilirim.
sen ne icin gidiyorsun ki almanya ya ? Yeni bir lisans okumaya mi dil kursuna falan mi?
Arkadaslar ben erkegim =)

ktlms34

Mesaj gönderen ktlms34 » Sal Oca 15, 2019 6:27 pm

kiss25 yazdı: Sal Oca 15, 2019 4:05 pm sen ne icin gidiyorsun ki almanya ya ? Yeni bir lisans okumaya mi dil kursuna falan mi?
Lisansıma devam etmeye, orda devam edeceğim. Şimdi gidince derslerimi saydıracağım ne kadar sayarlarsa oradan itibaren devam edeceğim.

akff

Mesaj gönderen akff » Çrş Oca 16, 2019 12:45 am

ktlms34 yazdı: Sal Oca 15, 2019 6:27 pm Lisansıma devam etmeye, orda devam edeceğim. Şimdi gidince derslerimi saydıracağım ne kadar sayarlarsa oradan itibaren devam edeceğim.
Kardeşim merhaba. Bende de yatay geçiş fikri var. Numaranı verir misin? Sana baya şeyler sormak istiyorum :)

mavisim

Mesaj gönderen mavisim » Pzr Oca 20, 2019 4:13 pm

Bir tanıdığım lisansı bitirip yeniden lisansa başvurduğunda 3.dönemden başla denmişti,yani bu demektir ki 5 döneminizin 2'si uçuyor,denklik meselesi tüm derslerde olmuyor maalesef,bana kalırsa almancayı bitirin aynı anda son döneminizi bitirin zaten bunca zaman beklemişsiniz,1 dönem daha bekleyin ne çıkar.
Degismeyen tek sey degisimdir!