Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Herhangi bir kursa gitmeden Almanca öğrenmek ?

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
hasandrn

Herhangi bir kursa gitmeden Almanca öğrenmek ?

Mesaj gönderen hasandrn » Pzr Oca 13, 2019 8:54 pm

Konuya uygun forum alt başlığı burasımı bilmiyorum eğer değilse kusura bakmayın çok inceleme fırsatım olmadı :roll:
Almancayı A2 seviyesine kadar bir kursa gitmeden ne denli öğrenilebilir ? Bulunduğum ilde Almanca kursu yok denecek kadar az .
Web siteleri kaynak kitaplar vs ne kadar fayda sağlar illa bir bilenden canlı dinlemek mi gerekir ?
Siz kursa gitmeden belli bi seviyeye kadar Almanca öğrendiyseniz bana yardımcı olabilir misiniz ?
Son olarak B1 seviyesinde ingilizce bilmek ne denli faydalıdır Almanca öğrenirken ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Herhangi bir kursa gitmeden Almanca öğrenmek ?

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Oca 13, 2019 9:33 pm

Bence kursa gerek yok. Annem almanca öğretmeni bana 2-3 günde bir konuyu anlatıyor bende öncesinde konun kelimlerini ezberliyorum. Yaza kadar böyle a2 yi bitirmeyi planlıyorum. Sende gramerleri internetten öğrenersin. Bende şuan a1.1 i bitirmeye az kaldı. Yazında almanyada 7 haftalık kursa gidip onu b1 yapacağım.

Olcaygüleryüzlü

Mesaj gönderen Olcaygüleryüzlü » Pzr Oca 13, 2019 9:34 pm

Öncelikle bu öğrenme olayı yaşayınca daha anlamlı ve verimli oluyor örnek vermek gerekirse yurtdışında almanca eğitimi aldım (a2) İki ayda özgüvenim ve konuşma becerim yaşadığım için mecburiyetde devreye girince konuşmak zorunda kaldım ancak kitaplarla okuyarak ancak bir seviyeye kadar öğrenebilirsin benim önerim fono yayınlarının kitapları var günlük konuşma cümle kurma fiillerin kullanımı bu kitapları temin edebilirsin.Ben dr den aldım sana da öneririm ancak tabili tekrar edilmeyince uçup gidiyor tıpkı bende olduğu gibi

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Oca 13, 2019 9:35 pm

Kitap olarak schritte plus'u öneririm. Harika bir kitap.