Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Dondurmadan Almanya’ya Başvurma

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
melissa1

Üniversite Dondurmadan Almanya’ya Başvurma

Mesaj gönderen melissa1 » Cum Ağu 03, 2018 12:12 pm

Merhaba arkadaşlar,
O kadar karışık bir durumun içindeyim ki bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Amacım burda bir üniversiteye kayıt olup dondurarak Almanya’ya geçiş yapmaktı. Sabancı dondurmak için ücret istiyor Bilkent ise ilk yıl dondurma imkanı yokmuş. Galatasaray, Odtü falan yazmam gerekecek kötü bir ihtimal olduğunda dönme şansım sıfır olacak o yüzden. Bilkent tam burslu tutma ihtimali çok yüksek oldupu için oraya kayıt olup Almanya’da istediğim okulun başvuru tarihine kadar hazırlık eğitimi alsam Almanya’dan kabulum gelince(gelirse tabii) okulu dondurma imkanım olmadığı için Bilkent’de gitmeyerek okulu dondurmayarak Almanya’ya gitme şansım var mı? Dondurmak şart mı?

Devin Booker

Re: Üniversite Dondurmadan Almanya’ya Başvurma

Mesaj gönderen Devin Booker » Cum Ağu 03, 2018 12:51 pm

Galatasaray ve odtü yaz dondur,sıkıntı çıkarsa tekrar geri gelirsin ikisi de gayet iyi okullar ve özelleri sakın yazma sıkıntı çıkar.Ben de hacettepe yazıp dondurmayı düşünüyorum mesela.

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Cum Ağu 03, 2018 12:53 pm

Tekrar geri dönersem Galatasaay ve Odtü’de okuyacağımı düşünmüyorum. Şansım kalmayacak hiçbir türlü yani. Bilkent’teki durumla ilgili fikri olan var mı?

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Pzr Ağu 05, 2018 2:59 pm

Bilgisi olan veya bu durumu yasayan birisi yardimci olabilir mi?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Ağu 05, 2018 5:58 pm

melissa1 yazdı: Cum Ağu 03, 2018 12:12 pm Merhaba arkadaşlar,
O kadar karışık bir durumun içindeyim ki bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Amacım burda bir üniversiteye kayıt olup dondurarak Almanya’ya geçiş yapmaktı. Sabancı dondurmak için ücret istiyor Bilkent ise ilk yıl dondurma imkanı yokmuş. Galatasaray, Odtü falan yazmam gerekecek kötü bir ihtimal olduğunda dönme şansım sıfır olacak o yüzden. Bilkent tam burslu tutma ihtimali çok yüksek oldupu için oraya kayıt olup Almanya’da istediğim okulun başvuru tarihine kadar hazırlık eğitimi alsam Almanya’dan kabulum gelince(gelirse tabii) okulu dondurma imkanım olmadığı için Bilkent’de gitmeyerek okulu dondurmayarak Almanya’ya gitme şansım var mı? Dondurmak şart mı?
Benim bilgim yüksek lisansla alakalı ama bildiklerimi yazayım.

Bu dediklerin daha çok buradaki okulların iç yönetmelikleriyle alakalı. O nedenle direkt okulların belgelerine bakıp, öğrenci işlerine ulaşmanı öneririm. Galatsaray falan gitmezsen sorun etmeyebilir mesela, tam bilmiyorum. Dediğim gibi lisans yönetmeliklerine bak.

melissa1

Mesaj gönderen melissa1 » Pzr Ağu 05, 2018 6:30 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzr Ağu 05, 2018 5:58 pm Benim bilgim yüksek lisansla alakalı ama bildiklerimi yazayım.

Bu dediklerin daha çok buradaki okulların iç yönetmelikleriyle alakalı. O nedenle direkt okulların belgelerine bakıp, öğrenci işlerine ulaşmanı öneririm. Galatsaray falan gitmezsen sorun etmeyebilir mesela, tam bilmiyorum. Dediğim gibi lisans yönetmeliklerine bak.
Burada bir okula devam ederken Almanya’ya başvursam sıkıntı yaratmıyor mu? Sonuçta kaydım olacak burada

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Ağu 05, 2018 6:55 pm

Bildiğim kadarıyla başvururken sorun olmaz, zaten lisans son sınıfta okurken diplomay bekleyip yüksek lisansa başvuran bir dolu insan var. Lisans için de farklılık olacağını sanmıyorum. Okuldan çıkış işlemleriniz çok uzun sürmez zaten aksi bir durumda.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzr Ağu 04, 2019 3:14 pm

melissa1 yazdı: Pzr Ağu 05, 2018 6:30 pm Burada bir okula devam ederken Almanya’ya başvursam sıkıntı yaratmıyor mu? Sonuçta kaydım olacak burada
Merhaba şuanki durumun nasıl? Ne yaptın