Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Beglaubigung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
caglartsr

Beglaubigung

Mesaj gönderen caglartsr » Cum Haz 22, 2018 4:31 pm

Merhaba Arkadaşlar,

ben tüm belgelerimi köln'de rathaus'a götürdüm onay işlemi için. lisans belgem ve transkriptim ingilizce olduğu için onaylatamıyorum. almanca çeviri sadece transkript için 500 euro civarı tutuyor. çünkü çok fazla kelime var içinde. türkiye konsolosluğu ise belge ingilizce olduğu için onaylamıyor. uni-assist, rathaus ve konsolosluk dışında bir onayı kabul etmediğini söylüyor. daha önce başına gelmiş ve çözüm bulmuş arkadaşlardan yardım bekliyorum.

hunterqb

Re: Beglaubigung

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Haz 22, 2018 9:27 pm

Merhaba arkadasim sehirlerde Ingilizce belge onaylayan noterler mevcut internetten arastirmani daha sonra ariyip fiyat almani tavsiye ederim.Ayrica benim arkadaslarim kiosktan belge onaylatmislardi inanilmaz uygundu fiyati belgenin dilini bilmiyorum ama unia. kabul etmisti.

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Pzt Haz 25, 2018 1:57 pm

hunterqb yazdı: Cum Haz 22, 2018 9:27 pm Merhaba arkadasim sehirlerde Ingilizce belge onaylayan noterler mevcut internetten arastirmani daha sonra ariyip fiyat almani tavsiye ederim.Ayrica benim arkadaslarim kiosktan belge onaylatmislardi inanilmaz uygundu fiyati belgenin dilini bilmiyorum ama unia. kabul etmisti.
teşekkür ederim güzel bilgilerin için. noterler bu tür durumlarda ingilizce belgeleri onaylıyorlar ve uni-assist'te kabul ediyor. fiyat olarak belge başı 1 euro ücret var. rathaus 1,70 alıyor. gelecekte problem yaşayan olursa bir notere bu işlemi yaptırmasını tavsiye ederim. türk konsolosluğu sayfa başı 10 euro ücret alıyor. belge ingilizce ve türkçe ise kendi tercümanlarına çeviri zorunluluğu getiriyor. transkript gibi bir belgeyi almanya'da çevirtmek ortalama 400-500 euro'ya mal oluyor. basit bir diploma için 50 euro gerekiyor. kısacası almanca dışında bir belgenin onayı için notere gidiniz.

baytar.muhammed

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Sal Haz 25, 2019 4:20 pm

caglartsr yazdı: Pzt Haz 25, 2018 1:57 pm teşekkür ederim güzel bilgilerin için. noterler bu tür durumlarda ingilizce belgeleri onaylıyorlar ve uni-assist'te kabul ediyor. fiyat olarak belge başı 1 euro ücret var. rathaus 1,70 alıyor. gelecekte problem yaşayan olursa bir notere bu işlemi yaptırmasını tavsiye ederim. türk konsolosluğu sayfa başı 10 euro ücret alıyor. belge ingilizce ve türkçe ise kendi tercümanlarına çeviri zorunluluğu getiriyor. transkript gibi bir belgeyi almanya'da çevirtmek ortalama 400-500 euro'ya mal oluyor. basit bir diploma için 50 euro gerekiyor. kısacası almanca dışında bir belgenin onayı için notere gidiniz.
Hocam merhaba ,

Amtliche Beglaubigung olayına benim de ihtiyacım var ve halihazırda dortmunddayım. Almancaya çevrilmiş belgeleri rathausa gidip onaylatacağımı anladım fakat elimde türkçe lisans , lise diplomalarım ve ösym kazandı belgesi var. Tabi bir de ingilizce Diploma Supplement. Essen konsolosluğu aradığımda bize bağlı noterden yaptıracaksınız tarzı bir yanıt aldım . Doğru mudur bu ? Her türlü bu parayı vermek zorunda mıyım ?

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Haz 25, 2019 11:38 pm

Selamlar,
Yeni bir yasa gereği Rathaus lar başka bir ülkede çevrilmiş belgelerin onayını yapmayacaklarını söylüyorlar. Şansını denemeni öneririm ama olmazsa bu konuda kaçınılmaz fırsat olan benimde geçmişte bir çok belgemi onaylattığım Dortmund ta Rathaus kadar ucuz olan ''BUDİN'' noterini öneririm. Diğer noterlerin sayfa başı 10 euro istedikleri yerde bu noterlik o zamanın parasıyla 1.90 istemişti. Lise diplomasını da konsoloslukta yaptırmana gerek yok bu noterlik onuda yapıyor. Ama ÖSYM belgesi ıslak mühürsüz olduğu için çoğaltmıyorlar. Kolay gelsin sizlere.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.