Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Tamamlama

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Sumeyrakyc

Lisans Tamamlama

Mesaj gönderen Sumeyrakyc » Prş Haz 21, 2018 9:02 am

Merhabalar arkadaşlar, Almanya da lisans tamamlama planlıyorum . Şartlı kabul ile ögrenci alıyorlar mi ? Ve sizce nasıl bir yol izleyebilirim. Yorumlarınızı bekliyorum .

kiss25

Re: Lisans Tamamlama

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Haz 21, 2018 5:15 pm

lisans tamamlama derken 2 yilliktan mi bahsediyorsun yoksa kacinci sinifsin napiyorsun hicbir sey yazmamissin bu sekilde yardimci olmak biraz zor ve forumu arastirabilirsin tonlarca konu acildi lisans tamamlamayla alakali
Arkadaslar ben erkegim =)

Sumeyrakyc

Mesaj gönderen Sumeyrakyc » Cum Haz 22, 2018 8:18 am

Matematik bölümünü bitirdim . Lisans tamamlama yapmak istiyorum . Şartlı kabul alabilir miyim ? En az hangi seviye de Almanca bilmem gerekir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 22, 2018 12:18 pm

Evet ön kabul alabilirsin. Fakat lisans mezunuysan neden tekrar lisans tamamlama yapmak istiyorsun? Yüksek lisans yerine..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Sumeyrakyc

Mesaj gönderen Sumeyrakyc » Pzt Haz 25, 2018 10:52 pm

Orada çalışmak icin . Çünkü buradan gitsem turk Üniversitesi bitirmiş birisi olaraktan is bulmam nerdeyse olanaksızmış. Onun yerine lisans tamamlama yapmaya karar verdim . Hem 3 yıl kaybetmiş olucam yüksek lisans ile. En kısa zaman da is sahibi olmak istiyorum

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Haz 26, 2018 12:47 am

Sumeyrakyc yazdı: Pzt Haz 25, 2018 10:52 pm Orada çalışmak icin . Çünkü buradan gitsem turk Üniversitesi bitirmiş birisi olaraktan is bulmam nerdeyse olanaksızmış. Onun yerine lisans tamamlama yapmaya karar verdim . Hem 3 yıl kaybetmiş olucam yüksek lisans ile. En kısa zaman da is sahibi olmak istiyorum
yapilan "yüksek lisans"i kayip olarak görmek bence biraz hata , sonucta bilginize bir seyler katiyorsunuz o konuda uzmanlasmaya basliyorsunuz , yüksek lisans 2 yil sürüyor , almancayi her halikarda ögrenmeniz gerekecek zaten orada giden vakit ayni , bu konuda bir bilgim yok ama lisans tamamlama kisminda size tak diye diplomanizi vereceklerini zannetmiyorum , enazindan 1 yil yine okuturlar sizi diye tahmin ediyorum , yani yüksek lisans yaparsaniz fazladan 1 yil okuayacaksiniz yine , bazen tanimadiklari icin lisanstan derler veriyorlar master ögrencilerine ne kadar saydirabileceginiz okula göre degisiyor genelde. Ayrica mezun oldugunuz zaman yüksek lisanstan mezun olacaksiniz lisanstan degil ona göre para alacaksiniz , ayrica okurken yine okulda vs. yaptiginiz isle alakali olarak calisma imkanlari oluyor giderlerinizin bir kismini o sekilde de karsilayabilirsiniz , matematik alaninda nasildir bilmiyorum ama firmalar studentenwerk olarak ögrenci aliyorlar ise okurken yine bu sekilde calisip ayni zamanda cevre de yaparsiniz tabiki bu lisanstada yapilir ama sadece benimkisi bir bakis acisiydi , yanlisim veya eksigim varsa düzeltin
Arkadaslar ben erkegim =)

Sumeyrakyc

Mesaj gönderen Sumeyrakyc » Sal Haz 26, 2018 1:31 am

Estagfurullah eksiğiniz Yok. Fazlanız var bilgi olarak :) insan sordukça araştırdıkça fikirleri değişiyor dogrusu. İs bulma olanagimizi nasıl değerlendiriyorsunuz ? İnsan belli bir yaştan sonra ailesine yük olmak istemiyor malum . Su durumda Benim icin yüksek lisans mantıklı.