Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize yaş mevzusu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
kardelenccn

vize yaş mevzusu

Mesaj gönderen kardelenccn » Prş Haz 07, 2018 5:50 pm

arkadaslar merhaba odtüde kimya okuyorum daha dogrusu hazırlık sınıfı ögrencisiyim ve 26 yasındayım odtüyü kazanmadan önce başkent üniversitesini bitirdim şimdide heidelberg kimya bölümüne basvuru yapmak istiyorum fakat kimi danışmanlık şirketi lise diploman düşük diyor (65.09) kimisi bunun önemi yok diyor en son konustugum yerde sen almanyada bir üniversiteden kabul alda sonra almanyada üniversiteler arası yatay geçiş kolay diyor zaten almanca b2 goethe institut alınma belgemde var .. bugünde forumda okudugum yaş mevzusu iyice kafamı karıstırdı :( birkaç arkadas vize alma konusunda yaşın sıkıntı oldugunu yazmış ..ne önerirsiniz acaba ne yapacagımı bilemedim ve son olarakta heidelberg tıp gibi birkaç bölüm hariç nc yok diye okudum ama dogru mudur

Muriel

Re: vize yaş mevzusu

Mesaj gönderen Muriel » Prş Haz 07, 2018 7:50 pm

tekrar lisansa başvuracaksınız o zaman? öyleyse kesin bir şey diyemem ama bence ümidinizi yitirmeyin ve başvurunuzu yapın. zaten b2 belgenizde varmış, motivasyon yazısını güzel bir şekilde yazarsanız bence şansınız var yinede.

evet sıkıntı olabiliyor ama b2 bir artı, dil kursuyla fazla zaman kaybetmeyeceksiniz.

nc olayını bilemiyorum.

Kölner

Mesaj gönderen Kölner » Prş Haz 07, 2018 9:09 pm

Bu linkte Gürkan bey ayrintili bir sekilde aciklamis sayfanin alt taraflarinda 8 madde Yas Problemi
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/

kardelenccn

Mesaj gönderen kardelenccn » Cmt Haz 23, 2018 7:20 pm

anladım geri dönüşünüz için tesekkür ederim . ingilizce dil okulu anlamında almanyada bir kurs yazsam yani basvuru yapsam dil kursu içindemi yaş konusu vizede sıkıntı olur

canersuzaku

Mesaj gönderen canersuzaku » Çrş Şub 02, 2022 3:34 pm

konuyu hortlatmış gibi olucam ama, ben de 30 yaş üstüyüm yüksek lisans kabul aldım kiel'dan fakat
vize almak imkansıza yakın mı bu durumda. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Şub 02, 2022 5:33 pm

canersuzaku yazdı: Çrş Şub 02, 2022 3:34 pm konuyu hortlatmış gibi olucam ama, ben de 30 yaş üstüyüm yüksek lisans kabul aldım kiel'dan fakat
vize almak imkansıza yakın mı bu durumda. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Hayır, değil. Yaştan başka birçok kriter var. Geçen yıl ben ve forumdan takip ettiğim başka bir sürü 30 yaş üstü insan vize aldı.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Prş Şub 03, 2022 4:16 pm

Ben de 30 yaş üstü vize alanlardanim. Bugün geldi pasaportum 6 aylık vermişler

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Şub 04, 2022 11:32 pm

canersuzaku yazdı: Çrş Şub 02, 2022 3:34 pm konuyu hortlatmış gibi olucam ama, ben de 30 yaş üstüyüm yüksek lisans kabul aldım kiel'dan fakat
Aynı korkuyu ben de yaşamıştım, 31 yaşındayım ve vizeyi aldım sorun yaşamadım.