Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans başvurularında yaş kriteri ve eğitim geçmişi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
saltandilara

Lisans başvurularında yaş kriteri ve eğitim geçmişi

Mesaj gönderen saltandilara » Prş Nis 19, 2018 7:26 am

Merhaba arkadaşlar. Bizzat gittiğim , telefonla iletişim kurduğum ya da e-mail üzerinden haberleştiğim bir çok danışmanlık firması öyle yanlış yönlendirdi ki beni , bu süreçte sanırım bu forumu bulmak çölde vaha bulmak gibi oldu. Birçok bilgiyi sizler sayesinde edindim ve yönümü ona göre çizmeye çalıştım. Cevabından yeterince tatmin olamadığım sorular için de bu başlığı açmaya karar verdim. Bana yardımcı olacak kişilere şimdiden çok teşekkür ederim.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisiyim fakat ailevi sebeplerden ötürü çok fazla bir devamlılık gösteremedim. Hem tarihinin beni etkilemesinden hem de okuyacağım (sosyoloji) alanda göz kamaştırıcı mezunlar vermesinden kaynaklı yönümü Almanya'ya çevirdim.
1)Öncelikle lütfen söyleyin bana 23 yaş bunu yapmak için geç kalmış bir yaş mı ? Özellikle konsolosluğun gözünde.
2)Sınav sonuçlarının açıklanması ve yerleştirmeler ağustosun ortalarında olduğu için yaz dönemi başvurusu düşünüyorum. Yaz dönemi için tarihler tam olarak nedir ? 15 ocağın son tarih olduğunu biliyorum ama ne zaman başvuru yapmalıyım onu tam olarak bilmiyorum.
3)Vize başvurusunda , dil kursu alacağım süre boyunca Alman vatandaşı olan amcamın yanında kalacağımı beyan etmem bana bir dezavantaj sağlar mı ? (Akrabanın yanında ikamet edilmemesi yönünde bir yazı okumuştum)

Tekrar herkese şimdiden teşekkür ederim.

nepharyl_

Re: Lisans başvurularında yaş kriteri ve eğitim geçmişi

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Nis 19, 2018 10:54 am

Sahsen ...

1- Hayir hic de degil. Ben 26 yasindaydim geldigimde lisans icin.
2 - Yaz donemi basvurusu genelde Kasim ya da Aralik basinda baslar 15 Ocak'ta biter. Uniye gore degisir.
3 - Bu kisim da sahsen ama... Sanmiyorum. Boyle gelen cok arkadasim var.

Sevgiler ve bol sans!

saltandilara

Mesaj gönderen saltandilara » Prş Nis 19, 2018 4:53 pm

Çook teşekkürler. Özellikle yaş konusunda içimi rahatlattınız.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Nis 19, 2018 5:54 pm

iciniz ferah olsun burda lisans okuyanlarin yasi degisiyor. turkiyedeki gibi bu yasta nasil mezun degilsin tutumu yok. =)

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Cmt May 05, 2018 6:18 am

Şu makalede "https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/" yazan şey şu:

"egitim hayatiniza ara verdiyseniz vize sansiniz cok azdir. Sansinizi yükseltmek icin mutlaka önceden almanca kursuna gidip, en azindan A2 veya B1 seviyesinde almanca sertifikasi alip öyle basvuru yapin. Aksi takdirde vize basvurunuz büyük ihtimalle red edilir."

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 07, 2018 10:00 am

Vize basvurusuna kadar A2 veya B1 sertifikasi alirsan vizede cok fazla problem yasamazsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bondie

Mesaj gönderen bondie » Prş Haz 14, 2018 4:29 pm

Merhaba, benim de bu konudan dolayı bir sıkıntım var. İnternette ve danışman firmalarda çok dolandım ama tatmin edici bir cevap alamadım. Physiker’in fikrini alma ihtimali nedeniyle az önce üye oldum.

2013 yılında girdiğim mühendislik fakültesini bu sene sonlandırdım. Zaten ilk sene hariç okula bile gitmedim doğru düzgün. Bölümden de okuldan da nefret ediyordum. Her sene başka bir şey çıktı ve ben ne yapmak istediğime bu sene karar verebildim. Ay sonunda sınava girip karşılaştırmalı edebiyat bölümünü yazacağım. B1 almancam da var. Kabul alırsam eğer sunabildiklerim şunlar: 24 yaş, 2012 tarihli lise diploması, 2015 tarihli üniv öğrenci belgesi, kabul belgesi ve goethe b1 sertifikası. Şansım var mı sizce? Çok huzursuz ediyor bu sorun beni.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Cum Haz 15, 2018 12:07 am

Arkadaşlar merhabalar,
Lisans başvuruları uni assist üzerinden mi yapılıyor yoksa üniversitenin kendi sitesinden mi?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Haz 15, 2018 2:21 am

AYDINOZ yazdı: Cum Haz 15, 2018 12:07 am Arkadaşlar merhabalar,
Lisans başvuruları uni assist üzerinden mi yapılıyor yoksa üniversitenin kendi sitesinden mi?
üniversiteye göre degisiyor bazisi uni assist üzerinden bazisida kendi sitesinden ve evraklarida direk okula postaliyorsun sitesinde yazar okulun
Arkadaslar ben erkegim =)

Göktuğ

Mesaj gönderen Göktuğ » Prş Haz 21, 2018 6:32 pm

nepharyl_ yazdı: Prş Nis 19, 2018 10:54 am Usta öncelikle tebrikler. Sen nasıl 26 yaşında gittin? Ben de başvurucam şu an yaşım 25 ve büyük bir ihtimalle vizeye başvurduğumda yaşım 26 olucak. Red yicem gibi geliyor ama... Boğaziçinde 3. sınıf felsefe öğrencisiyim ama bazı sebeplerden ötürü okulla pek aram iyi değil. Felsefe derslerini rahatlıkla veriyorum ama seçmelilerde kalıyorum. Ayrıca hocalarla da anlaşamıyorum. Okullardan kabul alrıım gibi geliyor ama vize konusu beni düşündürüyor. Neyse çok konuştum, eğer bana gitme sürecini, nasıl gittiğini filan anlatırsan çok sevinirim:))).

Sahsen ...

2 - Yaz donemi basvurusu genelde Kasim ya da Aralik basinda baslar 15 Ocak'ta biter. Uniye gore degisir.

Sevgiler ve bol sans!

Göktuğ

Mesaj gönderen Göktuğ » Prş Haz 21, 2018 10:18 pm

nepharyl_ yazdı: Prş Nis 19, 2018 10:54 am Sahsen ...

Sevgiler ve bol sans!
Usta öncelikle tebrikler. Sen nasıl 26 yaşında gittin? Ben de başvurucam şu an yaşım 25 ve büyük bir ihtimalle vizeye başvurduğumda yaşım 26 olucak. Red yicem gibi geliyor ama... Boğaziçinde 3. sınıf felsefe öğrencisiyim ama bazı sebeplerden ötürü okulla pek aram iyi değil. Felsefe derslerini rahatlıkla veriyorum ama seçmelilerde kalıyorum. Ayrıca hocalarla da anlaşamıyorum. Okullardan kabul alrıım gibi geliyor ama vize konusu beni düşündürüyor. Neyse çok konuştum, eğer bana gitme sürecini, nasıl gittiğini filan anlatırsan çok sevinirim:))).

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Haz 25, 2018 9:21 pm

Göktuğ yazdı: Prş Haz 21, 2018 10:18 pm Usta öncelikle tebrikler. Sen nasıl 26 yaşında gittin? Ben de başvurucam şu an yaşım 25 ve büyük bir ihtimalle vizeye başvurduğumda yaşım 26 olucak. Red yicem gibi geliyor ama... Boğaziçinde 3. sınıf felsefe öğrencisiyim ama bazı sebeplerden ötürü okulla pek aram iyi değil. Felsefe derslerini rahatlıkla veriyorum ama seçmelilerde kalıyorum. Ayrıca hocalarla da anlaşamıyorum. Okullardan kabul alrıım gibi geliyor ama vize konusu beni düşündürüyor. Neyse çok konuştum, eğer bana gitme sürecini, nasıl gittiğini filan anlatırsan çok sevinirim:))).
Neden gidilemesin ki? Cok ornegi var burada, bircok arkadasim 25-26 yasinda geliyor lisans icin ya da kimisi mastera geliyor 30 yasinda. Bilmiyorum sanirim konsoloslugu ikna etmek gerekli gercekten egitim icin gidildigine. Ben anadil seviyesinde ingilizce ve b1 almanca ile geldim buraya. 5 ay dsh kursundan sonra dshyi gectim ve basladim okula. okuldan kabul alindigi takdirde vize cikar bence.

Göktuğ

Mesaj gönderen Göktuğ » Çrş Haz 27, 2018 5:22 pm

nepharyl_ yazdı: Pzt Haz 25, 2018 9:21 pm Neden gidilemesin ki? Cok ornegi var burada, bircok arkadasim 25-26 yasinda geliyor lisans icin ya da kimisi mastera geliyor 30 yasinda. Bilmiyorum sanirim konsoloslugu ikna etmek gerekli gercekten egitim icin gidildigine. Ben anadil seviyesinde ingilizce ve b1 almanca ile geldim buraya. 5 ay dsh kursundan sonra dshyi gectim ve basladim okula. okuldan kabul alindigi takdirde vize cikar bence.
Hocam cevabın ve cesaretlendirmen için çok sağ ol ama liseden 2011'de mezun oldum ve İstanbul üniversitesi'ni kazandım ama orayı bırakıp tekrar hazırlandım Boğaziçi'ne girmek için. Boğaziçi'nde de hazırlıktan sonra 1 yıl boş geçirdim. Not ortalamamda 2 civarı bu yüzden korkuyorum vizeden red yerim tüm emeğim boşa gider diye.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Tem 06, 2018 1:26 pm

Göktuğ yazdı: Çrş Haz 27, 2018 5:22 pm Hocam cevabın ve cesaretlendirmen için çok sağ ol ama liseden 2011'de mezun oldum ve İstanbul üniversitesi'ni kazandım ama orayı bırakıp tekrar hazırlandım Boğaziçi'ne girmek için. Boğaziçi'nde de hazırlıktan sonra 1 yıl boş geçirdim. Not ortalamamda 2 civarı bu yüzden korkuyorum vizeden red yerim tüm emeğim boşa gider diye.
Anladim... Bosa gecen zaman ve ortalama sorun yaratabilir gercekten. Umarim her sey istedigin gibi olur.