Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Forum Ahalisi Sakaryadan Selamlarr ! // Computer Science

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
hhur14

Forum Ahalisi Sakaryadan Selamlarr ! // Computer Science

Mesaj gönderen hhur14 » Pzr Eki 22, 2017 1:18 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben Hüseyin, Sakarya Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisiyim. Münih teknik, Berlin, Tübingen, Zurich ETH üniversitelerinden birinde Computer Science alanında eğitimime devam etmeye karar verdim.

Okuduğum Üniversitemin Avrupa Eklerinden dolayı bu sene aldığım dersleri (ETH Zurich hariç -ki isviçrede) Yukarıda bahsi geçen üniversitelerden birinde saydırdıktan sonra eğitimime devam edeceğim.

Şuanda önümde bir kaç seçenek var; bunlardan hangisini yapacağıma ilerleyen zamanlarda karar vereceğim. Konu başlığından uzaklaşmamak adına es geçiyorum şimdilik.

Almanyada bu üniversiteler (benim alanımda) tercih edilesi üniversiteler. Eğer başka benimle benzer akademik planları olan arkadaşlar varsa konularımı takip ederek benim gideceğim yolu, araştırdığım problemleri-çözümlerini vs takip edebilirler.

Şimdilik bu konuda bu kadar !

std::cout<<"Diğer konularımı zaman zaman check etmeyi unutmayın !<<endl;

hunterqb

Re: Forum Ahalisi Sakaryadan Selamlarr ! // Computer Science

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Eki 22, 2017 2:14 am

Hoşgeldin,forumdaki konuları bol bol oku birçok konu hakkında bilgi edinebilirsin.İngilizce veya Almanca bölüm okumak istedğine karar ver Almanca okuyacaksan hazırlık eğitimi alman gerekli,Ingilizce'de ise yeterlilik göstermen lazım.Informatik hakkında pek bilgim yok ama saydığın üniversiteler oldukça saygın,kredilerin sayılır mı denkliği olur mu bilemiyorum en kötü ihtimalle 1.sınıftan başlarsın ama hazırlık ile beraber 2 yıl kayıp olabilir (Kişiden kişiye değişir kayıp mı yoksa kazanç mı) bu durumu düşünmeni tavsiye ederim.Ortalamanı yüksek tutarak ileride Master'da yapabilirsin.Kolay gelsin.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzr Eki 22, 2017 2:38 pm

Almanya'daki üniversiteler neyse de İsviçre'yi iyi araştırdığına emin misin? İsviçre'de hayat ve eğitim ücretleri oldukça pahalı. Şayet bu kadar bütçen varsa ABD ya da İngiltere'de okumanı tavsiye ederim.

hhur14

Mesaj gönderen hhur14 » Pzr Eki 22, 2017 3:49 pm

DetectiveFusco yazdı: Pzr Eki 22, 2017 2:38 pm Almanya'daki üniversiteler neyse de İsviçre'yi iyi araştırdığına emin misin? İsviçre'de hayat ve eğitim ücretleri oldukça pahalı. Şayet bu kadar bütçen varsa ABD ya da İngiltere'de okumanı tavsiye ederim.
tavsiyen için teşekkür ederim, araştırmaya devam ediyorum..