Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ECTS sayisinin hesaplanmasi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
SamirMammadov23

ECTS sayisinin hesaplanmasi

Mesaj gönderen SamirMammadov23 » Çrş Haz 28, 2017 2:21 pm

Merhaba arkadaslar. Universiteye bas vururken ECTS puanini kendimiz mi hesapliyoruz yoksa belgeye bakarak universite yetkileri mi? Tesekkurler.

EKYlmaz

Re: ECTS sayisinin hesaplanmasi

Mesaj gönderen EKYlmaz » Çrş Haz 28, 2017 6:59 pm

ECTS yi üniversite hesaplar. Her dönem 30 ECTS. Toplamda da (4 yıılık fakülteler için) 240 ECTS olması gerekir. Öğrenci işleri ile konuşa bilirsin. fakat işin acele ise baya bir uğraşman lazım malum "Öğrenci İşleri"

berra

Mesaj gönderen berra » Sal Tem 11, 2017 12:29 pm

Merhaba benm de böyle bir sorunum var. Ben çok eski bir mezunum 2007 ve yerel krediye göre veriyorlar transkriptleri. hatta okulum hala şu an ects hesaplaması yapmıyor. Sizce ne yapmalıyım?

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Tem 11, 2017 1:10 pm

berra yazdı: Sal Tem 11, 2017 12:29 pm Merhaba benm de böyle bir sorunum var. Ben çok eski bir mezunum 2007 ve yerel krediye göre veriyorlar transkriptleri. hatta okulum hala şu an ects hesaplaması yapmıyor. Sizce ne yapmalıyım?
Merhaba ayni durum bende de vardi. Bende ogrenci islerine gidip durumu bildirdim. Diploma Supplement belgemi almak icin hem mail ile hemde elden dilekce verdim. Once toplam Akts degerim 231 oldugu icin baya bir ugrastirdilar. Sonra Dekan hocama gidip durumu anlattim. Oda Ogrenci isleri ile konusup isin hizlandirilmasini sagladi. Dilekcem once rektore gitti. Sonra Dekanliga ve bolume yollandi. Bolumdeki hocalarda tek tek derslerin AKTS degerlerini hesaplayip ogrenci islerine yolladilar. onlarda bana Diploma supplementimi verdiler. Bence once ogrenci islerine git. Yurt disinda yüksek lisans yapacagini ve bu nedenle Diploma supplement belgesine ihtiyacin oldugunu söyle(Türkce´de diploma eki diye geciyor). Eger benim gibi ugrastirirlarsa direk hocana cik. Umarim en yakin zamanda halledersin.(Almanca Klavye ile yazdigim icin Türkce karakterleri yazamadim kusura bakma anlamadigin bir sey olursa sorabilirsin)

berra

Mesaj gönderen berra » Sal Tem 11, 2017 1:20 pm

EKYlmaz yazdı: Sal Tem 11, 2017 1:10 pm Merhaba ayni durum bende de vardi. Bende ogrenci islerine gidip durumu bildirdim. Diploma Supplement belgemi almak icin hem mail ile hemde elden dilekce verdim. Once toplam Akts degerim 231 oldugu icin baya bir ugrastirdilar. Sonra Dekan hocama gidip durumu anlattim. Oda Ogrenci isleri ile konusup isin hizlandirilmasini sagladi. Dilekcem once rektore gitti. Sonra Dekanliga ve bolume yollandi. Bolumdeki hocalarda tek tek derslerin AKTS degerlerini hesaplayip ogrenci islerine yolladilar. onlarda bana Diploma supplementimi verdiler. Bence once ogrenci islerine git. Yurt disinda yüksek lisans yapacagini ve bu nedenle Diploma supplement belgesine ihtiyacin oldugunu söyle(Türkce´de diploma eki diye geciyor). Eger benim gibi ugrastirirlarsa direk hocana cik. Umarim en yakin zamanda halledersin.(Almanca Klavye ile yazdigim icin Türkce karakterleri yazamadim kusura bakma anlamadigin bir sey olursa sorabilirsin)
Merhaba,
geri dönüş için çok teşekkürler. Açıkçası asıl sorun okulun daha bologna sürecine geçmemiş olması. Yani hocaların acts hesaplamasını bildiklerini hiç sanmıyorum. Benim aklıma kendim hesaplamaya çalışmak geliyor. İnternette eğitim sunumlarına bakarak hesaplamayı deneyeceğm kabul ederlerse tabi ki. İşim zor görünüyor açıkçası. Çok teşekkür ederim tekrardan. Kolay gelsin.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Tem 11, 2017 1:24 pm

berra yazdı: Sal Tem 11, 2017 1:20 pm Merhaba,
geri dönüş için çok teşekkürler. Açıkçası asıl sorun okulun daha bologna sürecine geçmemiş olması. Yani hocaların acts hesaplamasını bildiklerini hiç sanmıyorum. Benim aklıma kendim hesaplamaya çalışmak geliyor. İnternette eğitim sunumlarına bakarak hesaplamayı deneyeceğm kabul ederlerse tabi ki. İşim zor görünüyor açıkçası. Çok teşekkür ederim tekrardan. Kolay gelsin.
Hesaplayip dekana veya bolüm baskanina sonra ogrenci isleri daire baskanina imazalatmayi dene. Yani elinde imzali bir beldge olsun. Kolay gelsin.