Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Ogretmenligi -( Master)

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Pzt May 23, 2011 8:19 pm

Merhaba arkadaslar ...Ben suan Marmara universitesinde Almanca ogretmenligi son sinif ogrencisiyim...insallah hersey yolunda giderse Master yapmak istiyorum ....bir kac sorum olcak arkadaslar..

1. bildigim kadariyla lehramt\'in masteri yok ..onun icin germanistik : kultur und sprache ( Duisbur-Essen ) unisinde bu bolumu okumak istiyrm..alim sartlari nelerdir acaba?*

2. ve benim gibi almanca ogretmenligi okuyupda master kabulu alan arkadaslar var mi bu sitede ?*

cevaplariniz icin simdikten tskler arkdaslar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 25, 2011 1:55 am

sitemizin yoneticilerinden merve de almanca ogretmenligi bitirip su anda bochum da erziehungswissenschaft da mastera basladi.Bunun disinda germanistik olabilir veya daf masteri da yapabilirsiniz. Ayrica komparatistik gibi degisik bir bolum de var (karsilastirmali edebiyat)orda da master yapabilirsiniz.

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Çrş May 25, 2011 10:08 am

cbniz icin tskler...evet Erziehungswissenschaften de olablir...bu bolumun masteri yok zannedersem duisburg-essen unsinde sadece bachelor olarak vardi baktigimda siteye...

essen unisi master icin yuksek not ortalamsi sarti tutyrmu acaba?* cunku benim not ortalamam orta yani cok iyi degil ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 25, 2011 10:11 am

DUE de yok maalesef dogru. Fakat siz almanca ogretmenligi okudugunuz icin illaki sifir almanca ile kabul veren bir universiteye basvuru yapmaniza gerek yok. Butun universitelerden sartli kabul alabilirsiniz. Not durumunuz cok iyi olsa bile ( ornegin merve arkadasimizin not ortalamasi bayagi iyiydi fakat buna ragmen Erziehungswissenschaft da bachelor dan 3 ders almasi gerekti) lisansdan ders almaniz gerekiyor.

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Çrş May 25, 2011 10:15 am

evet dogru diorsunuz hocamizlada konustuk bu konuyi bazi dersleri tanimayabiliolarmis...yani simdi gittikten sonra acaba kacinici sinftan baslarim hocam??? ..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 25, 2011 10:23 am

asagi yukari sizden de 4-5 ders tekrarlamnizi isterler bachelor dan. yani bu da 1 en fazla 2 semester surer.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 26, 2011 2:26 pm

Selam Ferit.Bazi olumsuzluklar nedeni ile sorunu simdi gordum:) Ben de almanca ogretmenligi mezunuyum ve bu konudaki dusunucelerimi seninle paylasmak isterim.
Birincisi evet ne yazik ki almanyada ogretmenlik bolumlerinin master programi yok-cunku buradaki ogretmenlik egitimi cok farkli bir sistemde ilerliyor.Almanca ogretmenligi mezunlari icin iki mantikli secenek var bana gore.birincisi germenistik ve ikincisi egitim bilimleri... Ayrica berlinde humbold ve tu unilerinde Daf bolumu de var.
Tercih konusuna gelince kendine su soruyu sormalisin? masterdan sonra ne yapmak istiyorsun? eger turkiyede bir uni de akademisyen olarak calismak istiyorsan egitim bilimlerini secmelisin.cunku is bulma konusunda cok daha fazla sansin ve tercih secenegin olur.
eger almanyada kalmayi dusunuyrsan germanistik de mantikli bir secim olabilir ki ben o bolumu eglenceli bulmuyorum.
Ne yazik ki seni direk master progr****** almiyorlar.kaydini kesinlikle master icin yapiyrlar ama lisanstan da bir kac ders alman gerekiyr-en fazla 4 ve ya 5 ders diyebilirm. eger burada masterini yapmayi dusunuyrsan 3 seneyi gozden cikarmalisin.ama inan bana bu donemin biraz daha uzamis olmasi senin icin kendini dilini gelistrmek icin bir avantaj.cunku egitimin bittikten sonra donmek zorunda kalabilirsin.fazladan bir sene senin icin bir avantaj.
ben tercihimi bochum egitim bilimlerinden yana kullandim.
Umarin kendin icin en dogru karari verebilirsin.

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Prş May 26, 2011 8:16 pm

Selam Merve..yok sorun degil...bende zaten sitede hangi unilerin dafta veya germanistikte masterleri var onlara bakiorum ama dedigin gibi bende pek Germanistik taraftari degilim, ki zaten benim gramerim de pek iyi deildir :-) neyse gelelim sana soracagim sorulara, zaten elinizden gelen her turlu yardimi yapiosunuz site olrak bunuda cok takdir ediorum...
simdi sen bochum unisini nasil buldun ?? yani egitm olrak zor mu ? bide hani ben orda masteri yapip kalirim diye dusunyrm ama daha gitmeden bu seyleride pek takmamak lazim...

Ben aslinda Munster - Duisburg essen ve paderborn unilerinde okumak istiorum...ama munster\'in olmasi daha iyi olur cunku akrabalar falan orda...bide bu duisburg-essen unisinde Germanistik= Sprache und kultur diye bi master bolumu var o acaba nasil bi bolum gramer agirlikmidir yoksa dilbilimi gib dersleride varmidir? ...

neyse merve cok karisik sordum ama umarim anlarsin? :):help

kolay gelsin..tskler

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum May 27, 2011 6:52 pm

Ben Bocuhuma kaydimi yaptirmadan once duisburg essen uni ile de gorustum.evet dilbilim gibi dersler de var orada o bolumde. Bocum duisburg uniye gore cok cok daha iyi ve guzel.tabii bu benim gorusum.sonucta bu unilerde iki farkli bolumden bahsediyrz suanda.
Egitimin zorlugu konusuna gelirsek dili hallettikten sonra inan zor degil.sayfalarca sey ezberlemene gerek kalmiyor.Tabii en onemli noktayi da soylemem gerek!almanca ogretmenligi bitirmis olsan da dsh sinavini gecmen gerek uni kaydin icin.ben buraya gelip 1bucuk ay hazirlandim ve sinava girdim.sonucta bu sinavinda farkli bir sistemi var.zamanlama konusunda bunlari da goz onunde bulundur.ben de duisburgta yasiyorum ama bochuma gidip geliyrm.trenler sayesinde mesafeler o kadar problem degil.semester biletin de olacagi icin rahat rahat seyehat edebilirsin.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum May 27, 2011 6:53 pm

Bochum:)

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Cum May 27, 2011 10:25 pm

hmm anladim merve, evet haklisn dsh sinavi var dimi ...nasil zor mu ? ya bilmiorum ama ben guveniorum kendime dsh\'yi ilk girisimde verebilcegme ...:) ins yani..Bochum diosun yani...Ben burda bizim hocalaral konustum( gerci onlarinda pek bilgisi yok ama) iste almanyadaki uniler bizim diplomayi tanimiolarms falan yinden bachelor okumak zorunda kalirsin diye..ama sagolsun gecen Pyhisker abimz bana durumu acikladi..iste temmuzda mezun olcam insallah, ama bide su var temmuzda mezun oluyrm ve son son tarih 15 temmuz nasil olcak bu basvuru isi??
,
tskler vecaplarin icin merve..tschau

hally

Mesaj gönderen hally » Cum May 27, 2011 10:46 pm

Merhaba

Ben de mervenin sinif arkadasiyim. Dil olarak da zorlandik biraz isin acigi daha ilk semester. Uyum sorunu da var tabiki. Ama yapilmayacak bisey degil.

15 temmuza kadar yerinde olsam lisans basvurusu yapardim, buraya gelince de derslerini tanitirsin.. biz de o sekilde vize almistik. Yani alacagin kabul aslinda sadece vize icin formalite,.

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Cmt May 28, 2011 8:46 am

Merhaba...

evet bende oyle yapmaya dusunyrm.tabiki uyum sorunu olacktir ama ustesnden geliriz ins :) ya bide bisey sorcam Sayin Yonetici arkadasi Merve\'ye :) beni not ortalama cok iyi degil yani orta .kabul alirmym ben?*

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Cmt May 28, 2011 6:32 pm

selam arkdaslar...ya ben bisey sorcam..ben simdi bochum\'un sayfasina girdimde bu basvuru formunu nerde alcam..sitedeki linki kopyaladim baska bisey cikior yani herhangi bi basvuru formu cikmior arkadslar...??

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr May 29, 2011 4:32 am

Ferit uni sitesinde var basvuru formu. bi daha baksana.bulamazsan bana mesaj atar misin bulup gonderirirm.not ortalamam 2.91 di benim kabul ettiler.Tam olarka kac not ortalaman?Eger Bochum olursa her konuda yardim etmeye calisirim sana

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 29, 2011 1:53 pm

RU Bochum gecen hafta yeni bir basvuru sistemine gecti. Artik online yapiyorlar. Online basvuru linki Akademisches Auslandsamt sayfasinda mevcut.

ferit007

Mesaj gönderen ferit007 » Pzr May 29, 2011 2:26 pm

Tskler Physiker abi..evet bende tam onu yazcaktim siteye artik online oluyrmus diye...