Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bir Takım Sorular

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
romeno

Bir Takım Sorular

Mesaj gönderen romeno » Pzr Haz 13, 2021 5:38 pm

Dostlar selam bir takım sorularım olacaktı.

1.Ösym sonuçları bildiğim üzere kış tarihinden sonra açıklanıyor.1 senemin çöp olmaması için ne yapabilirim?
2.Diyelim şartlı kabulü alabildim,ve bir sene boyunca Almanyada dil çalısmaya karar verdim.Calisma iznine sahip olacak miyim bu süreçte?
3.Kabul gördüğüm okulun dil kursu var ise oraya gitmek zorunda miyim?Yani diyelim Bremenden şartlı kabul aldım,bu sürede Bonn da kalabilirmiyim?
4.Nc Frei bölümlere girme santimiz yüzde yüz müdür yani kesin midir?
5.Almanyada ekonomi bölümünü önerirmisiniz,is bulma imkanı var midir,veya çok mu zor bir bölümdür?
6.Son üc dört senedir Nc frei olan bölümler bu sene NC puanı ile almaya başlayabilirmi?
7.Essen,Giessen,Dortmund,Paderborn,Ingolstadt,Wuppertal ve Bremen sehirlerinde yurt bulma imkanı varmidir?

Cevap verirseniz çok müteşekkir olurum,simdiden teşekkür ederim.(Sorular biraz fazla oldu kusuruma bakmayın)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Bir Takım Sorular

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Haz 13, 2021 5:56 pm

1-Dilini geliştirmelisin.
2-Vizene göre değişiyor.Gittiğin zaman yabancılar dairesiyle de konuşabilirsin.
3-Birkaç okul bunu zorunlu tuttu diye biliyorum.Ama genellikle farklı yerde okuyabilirsin.
4-Hayır.Kontenjan dolduğu zaman nc puanına göre seçilir.
5-İş bulma imkanı hakkında bilgim yok.Matematik,istatistikle uğraşmayı seviyorsan bunlar bolca var.
6-Belli olmaz.Ama dediğin ekonomi bölümü çoğu yerde nc puanı yoktur.
7-Evet var.