Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hadise ile 4. Olduk

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Serhan

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Serhan » Cmt May 16, 2009 2:31 am

[img]http://www.haberler.com/haber-resimleri ... acak_o.jpg[/img]

Moskova\'da Yarin Yapilacak 54. Eurovision Sarki Yarismasinda Turkiye\'yi "Dum Tek Tek" Adli Parcasiyla Temsil Edecek Hadise, 18. Sirada Sahneye Cikacak.

Moskova\'da yarin yapilacak 54. Eurovision sarki yarismasinda Turkiye\'yi "Dum Tek Tek" adli parcasiyla temsil edecek Hadise, 18. sirada sahneye cikacak.
Finalde, yarismaya katilan 25 ulkenin sanatcilarinin sahneye cikma sirasi soyle olacak:

1. Litvanya\'dan Sasha Son, 2. Israil\'den Noa ve Mira Awad, 3. Fransa\'dan Patricia Kaas, 4. Isvec\'ten Malena Ernman, 5. Hirvatistan\'dan Igor Cukrov ve Andrea, 6. Portekiz\'den Flor-de-lis, 7. Izlanda\'dan Yohanna, 8.Yunanistan\'dan Sakis Rouvas, 9. Ermenistan\'dan Inga ve Anush, 10. ev sahibi Rusya\'dan Ukrayna asilli sanatci Anastasia Prikhodko, 11. Azerbaycan\'dan Aysel ve Arash, 12. Bosna Hersek\'den Regina grubu, 13. Moldova\'dan Nelly Ciobanu, 14. Malta\'dan bu ulke adina yarismaya 3. kez katilan Chiara, 15. Estonya\'dan Urban Symphony, 16. Danimarka\'dan Brinck, 17. Almanya\'dan Alex Swings Oscar Sings, 18. Turkiye\'den Hadise, 19. Arnavutluk\'tan 16 yasinda yarismanin en genc solisti olan Kejsi Tola, 20. Yarismanin favorileri arasinda gosterilen Norvec\'ten Alexander Rybak, 21. Ukrayna\'dan ekonomik krizi protesto sarkisiyla Svetlana Loboda, 22. Romanya\'dan Elena, 23. Ingiltere\'den Jade Ewen, 24. Finlandiya\'dan Waldo\'s People grubu, 25. ve son sirada Ispanya\'dan Soraya sahne alacak.

Finalde oylamalarin yarisi SMS ile halk oylamasi, diger yarisi ise ulkelerin olusturdugu juri oylari ile verilecek. EBU, kazanan ulkeye onumuzdeki Eurovision\'u organize edebilmesi icin 5 milyon Isvicre Frangi verecek.

[img]http://blog.milliyet.com.tr/Images/Blog ... 179431.jpg[/img]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 16, 2009 5:52 am

18. olmayalimda,benim pek umidim yok cunku.. -)

Serhan

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Serhan » Cmt May 16, 2009 12:18 pm

iy idusunelim ki iyi olsun demi ama ....:D:D

Serhan

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Serhan » Pzr May 17, 2009 1:28 am

iyi dusunduk iyi olsun dedik..
her sey iyiydi... AMa komsuluk olmemis daha....
bu juri olayi hic iyi olmamis yahu... Degisen hic bisey yok...
butun kuzey denizi ve baltik denizi bir birine verdi..
AMa fairytale de iyiydi... SEneye insallah diyip yigit tesellesi yapmak lazim artikin...
hadiseyle bile olmadi arkadas yahu..
Gardas bu isi kivirdi 3. oldu onlara attigim oy helali hos olsun...
Onlarinkine daha sevindim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 17, 2009 1:36 am

ben de bu turk milletinin eurovision hayranligina hastayim !! yarismanin oldugu saat de disardaydim kimsenin umrunda degildi yarisma falan bi barin onunden gecerken gordum tv acik yarismayi gosteriyor ama kimse bakmiyor bile, herkes kendi eglencesinde.. bizde neden olum kalim olayina geliyor anlamiyorum =) baksaniza " almanya da egitim " sitesinde bile kactane yarisma basligi var =) iyi bari bi sene rahatiz artik..

Jamir

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Jamir » Pzr May 17, 2009 1:50 am

en guzeli yarismadan cekilmek bu sonuc degismez her puanlamada ayni hikaye al gulum ver gulum ... Turkun turkten baska dostu yoktur lafini hatirlamis oluyoruz her defasinda ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 17, 2009 3:27 am

Eminim ki Almanlarda baya ilgi gosteriyorlar Eurovision\'a oyleki standlar kurup yarismayi yuzlerce kisi sokaktan takip ediyor..
Favorim Almanya\'ydi, aslinda "Dita Von Teese" \'ydi ama olmadi.. ;)
Eurovision ilk ciktigi gunden itibaren bir yarismadan ziyade gosterisli bir festial havasinda,komsu komsuya oy vermekte devam ederken,bu yarismanin daimi uyeleri kaybetseler dahi ertesi yil tekrar yari finale kalmadan yarisabiliyorlar..
Balik bastan kokarmis,nerede Avrupa demokrasisi? Daimi uyelik var mi boyle birsey? pehhhh..!
Eurovision bahane Dita Von Teese sahane..!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 17, 2009 12:08 pm

almanlarin ne kadar ilgi gosterdigini gazetelere bakarsak anlariz aslinda =) dun BILD gazetesi bile cok az yer ayiriyor.. internette gazete sayfalarina bakarsan ( spiegel, bild, faz, waz ... ) hepsinde 5. veya 6. haber olarak geciyor.. ama bi de bizimkileri ac :D hadise ne dedi, kim nereye oy verdi , lanet olsun ya sunlar bize oy vermedi bla bla bla :) dun is yerindeki almanlara bizim turk arkadaslar takiliyordu oyunuzu turkiye ye verin diye ama adamlarin haberi bile yoktu yarismadan.. almanlar cumartesi gunu evde kalip sacma sapan sms ler atacagina disarda eglenmeyi tercih ederler ve disarda stand varsa beles muzik diye oraya toplanmislardir ama heyecanla aglayarak izlediklerini pek sanmam =) zaten almanya nin , fransa nin , ingiltere ve italya gibi gelismis ulkelerin ben son yillarda ilk siralara girdigini gormedim, hele almanya her zaman son 5 e adaydir =)

maniaturk

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr May 17, 2009 2:14 pm

Ben ve bazi arkadaslarin dedigi gibi birinci olamadik. Eurovison u kazanmamiz benim icin bir sey ifade etmiyor, bir de kotu nam yapiyoruz. Ne oyle dansoz cikarir gibi sanatci cikariyoruz anlamiyorum. Sonra yabancilarin diline dusuyoruz, Turk deyince gobek dansi geliyor akla. Sinirlerim tepeme cikiyor, Turk kizlarina dansoz muamelesi yapiliyor.

Bir yarismayi kazanmak icin bizimkiler kadar cirkinlesen bir millet daha bilmiyorum. Ayip, bence hic kulturumuzu yansitmiyor. Ne gecti elimize simdi???

yorumcu

Hadise ile 4. Olduk

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr May 17, 2009 3:28 pm

bencede dansoz kiyafeti arap kulturunu yansitiyor ama bir eglence sonucta bu oyle bakmak lazim. millilestirmemek lazim bence bunu. tadini cikarmak lazim. yanliz hadisenin sesi biraz bozulmus gibiydi. hani amator sarkici gibi sesi vardi. ama sarki bence cok guzel