Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muthis Turk\'un Muthis Tepkisi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Kas 30, 2011 4:32 pm

Simdiye kadar Almanya\'ya cok sayida yatirim yapan milyonlarca Euro vergi odeyen, ulkenin taninmis isadamlarindan Ilhan Dogan, yasanan neonazi olaylarina ve cifte standarda tepki gostermek amaciyla ulkeyi terk etti.

Almanya\'nin Munster kenti yakinlarindaki Vreden kasabasinda yasayan taninmis isadamlarindan Ilhan Dogan, neonazi cinayetlere tepki gostermek amaciyla ulkedeki tum yatirimlarini durdurarak Almanya\'yi terk etti. Vreden\'daki luks villasina dev Turk ve Alman bayraklarinin yani sira buyuk bir pankart astiran isadami Dogan, pankarttaki yazisiyla Almanya\'da yasayan yabanci kokenlilere uygulanan cifte standardi da elestirdi. Daha once Almanya\'ya yaptigi buyuk yatirimlar ve odedigi milyonlarca Euro\'luk vergilerle taninan Ilhan Dogan\'in urunlerinin tanitimlarina Carmen Electra, Bruce Willis, Ralf Moller ve Boris Becker gibi cok sayida dunya stari katilmisti. LR-International Kozmetik\'de Senior President (Baskanlarin Baskani) unvanina kadar yukselen Ilhan Dogan muthis Turk olarak aniliyor. Dogan ayrica Turkiye\'de Hulya Avsar, Beyaz, Mustafa Sandal gibi unlulerin kendi adlarina parfum cikarmalarini sagliyor.

NEONAZI CINAYETLERI BARDAÐI TASIRDI

Onceki gun Turkiye\'ye donen ve Almanya\'daki tum yatirimlarina son verdigini aciklayan Ilhan Dogan sunlari soyledi: “Bizim insanlarimiza yapilan hakaretler ve onlari burada gormezlikten gelmeleri beni uzuyor. Ben Almanya\'da dogup buyudum, simdiye kadar binlerce Almana is verdim, milyonlarca Euro vergi odedim ve bu vergilerin nereye gittigini simdi goruyorum. En kucuk hatamizda politikacilarin bazilari Turkler bu ulkeye uyum saglamiyor diyorlar. 50 yil once bizim annelerimiz babalarimiz bu ulkeye geldi durustce calisti ve cabaladi. Bu kariyeri edinene kadar kendimde cifte standartlara maruz kaldim, cok zorluklar yasadim ve artik biktim. Anlasilan bu ulkede ne yaparsak yapalim hep yabanci kalacagiz. Almanya\'nin bu kadar iyi bir durumda olmasinda Turklerin cok katkisi var, bu ulkeye cok seyler kattik. Bugun bu ulkede yuz binlerce insanimiz is veriyor, vergi oduyor, milyarlarca cirolar yapiyor. Hala Turklerin aleyhine konusulmasi beni incitti. En son 8 vatandasimizin neonaziler tarafindan olduruldugunun ortaya cikmasi bardagi tasirdi ve bu olaylarin ardindan Almanya\'yi terk ediyorum.”

OLAYLARI SAKIN UNUTTURMAYIN

Almanya\'da kalan Turklere de seslenen Dogan, “Kotuluge kotulukle cevap vermeyin. Daha cok calisin, daha durust olun. Boylece daha guclu olursunuz. Bu ulkede yasayan gerek politikaci, gerekse isadami olan insanlarimiz neonazi cinayetlerine yeterince tepki gostermedi. Daha once Mohl olayi oldu, Solingen oldu ve unutuldu. Bu yasananlar da belki birkac ay sonra unutulacak. Bu olaylari sakin unutturmayin” dedi.

-Bi yandan iste bizim durusumuz, iste biz diyorum. Iyi guzel tamam dondun ulkene, ulkendekilere is kapisi actin boylesi daha iyi ulkende zaten issizlik almis basini gitmis. Ama bi yandan da orda kalip dahada basarili ve guclu olmasi gerekirdi, lobicilik dedikleri sey bir ulke icerisindeki yabancilarin ekonomik gucuyle oluyor. Her ne kadar dusuncesinin ozunde hakli olsada mucadele sahada yapilir diyorum. Almanya\'da dogmus buyumus ama nereden geldiginide unutmamis helal olsun. Bunu soyluyorum cunku bu durumu Turkiye\'deki asiri batililasmis, batiyi yucelten kafalara anlatmak cok zor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 30, 2011 4:54 pm

Aslinda ; Tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis...

Ancak cok yerinde bir protesto.
Daha Neonaziler ve Almanya\'da ki derin devlet tarafindan oldurulmus 182 insan ve bir bu kadarda faili mechul cinayetler tam olarak aydinlatilamamisken ,
Alman basininin basta Turkler ve Islam olmak uzere surekli bir cadi avinda oldugu bir donemde ,
Daha dun Dortmund\'da 2 Turk genci 8-10 kisilik Neonazilerin saldirisina ugrayip biri agir yaralanirken ,

malesef ve malesef biz yabanci bir ulkede lobi yapmayi beceremeyen Turklerin ,sesi gene cikmaz oldu.

Sayin Ilhan Dogan\'in bu protestosunu destekliyorum ve diger Turk derneklerine ornek olur umarim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 01, 2011 2:20 am

Bir bakima oyle. Empati kurmak lazim ama.

Bu haberin yorumlarina bakiyorum \'\'Kacmakla gozlerini olup bitene yummakla sorunlar cozulmez...\'\' demis adam. Haricten gazel okumak kolay tabi. O da bir yere kadar mucadelesini vermis sen git ayni cesareti, ayni gozutoklulugu yap bakalim yapabiliyormusun.

Ulkeye dondugu iyi olmus ama gelsin burada kursun isinide yeni istihdam alani yaratsin :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 01, 2011 5:15 am

Bu bir protesto sadece ,adam cifte vatandas ve milyarder.
Eminim bir kac ay icinde tekrar geri doner Almanya\'ya.Tamamen Almanya\'yi terk etmesi soz konusu olamaz cunku sirketleri var halen ona ait olan mutlaka bir gun gelmesi gerekli tekrardan.
Bir protesto ama yalniz ve sessiz kaliyor kanimca.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 01, 2011 9:46 am

Hakli ve cok yerinde bi protesto. Ben sahsen Ilhan Dogan\'i takdir ettim :) Ama tek basina iste. Tek basina bu kadar ses getirmeside ayri bi konu.
\'Dogru seyler soylemis ve yerinde bir tepki vermis. Bizim ulkemize gelen yabanci bizleri somuruyor; Turkler ise gittikleri her yere katki koyuyor genelde. Ama, yine de kimseye yaranamiyoruz.\'

Bizim bizden baska dostumuz yok gercekten :) Disardan baktiginda bizden gibi gorunen ama kendi iclerinde bizden olmayan, bizden dedigimiz kesimde var. Her yerde illa olucak bu kesim zaten neyin kafasini yasiyolarsa artik :)

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Ara 01, 2011 10:38 pm

Ulkeden belli miktarin uzerinde para cikarmak istedigin zaman yuklu miktarda vergi odeniyor yasa geregi. Boyle bir aciklamayla bu vergiden kacmaya calismis olabilir mi? Kendisini tanimam, nasil biridir bilmem. Sadece aklima takildi ondan soruyorum.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 01, 2011 11:07 pm

Bende kendisini tanimiyorum ama yok sanmiyorum dedigin gibi olsun. Adam zaten her yil milyonlarca euro vergi veriyormus. Bunca zaman vermis simdiden sonrami dank etmis kafasina, sanmiyorum.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Ara 01, 2011 11:25 pm

Belki isleri geregi artik Turkiye´de devam etmek daha karliysa parayi cikarmak icin yapmistir diye dusundum.