Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yüksek lisans + çocuklu aile birleşimi yapmak

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
skyciel

yüksek lisans + çocuklu aile birleşimi yapmak

Mesaj gönderen skyciel » Cmt Haz 05, 2021 4:51 pm

Herkese merhaba,
bu yıl Almanya da yüksek lisansa başvuracağım. eşim ve kızımın aile birleşimi yoluyla yanıma gelebileceğini biliyorum. Bununla ilgili aklıma takılan birkaç noktayı paylaşmak istiyorum. Tecrübesi olanlar cevap verebilirse sevinirim.

1. yüksek lisans için ulusal vize aldıktan sonra ne kadar süre içinde Almanya ya gitmeliyim?

2. bizim ailece yeşil pasaportumuz var, ben ulusal vize aldıktan sonra kızım ve eşim yeşil pasaportla benimle gelebilir mi, kısa süre de olsa ev bulup oturum izni alırken ayrı kalmamış oluruz diye düşünüyorum. sonra geri dönerler.

3. Almanya da aile birleşimi için benim teslim etmem gereken belgeler hazır olduktan sonra eşim ve kızım dönüp aile birleşimi başvurusunda bulunursa süreç daha hızlı işler mi?

4. ilk etapta eşim değil sadece kızım için aile birleşimi başvurusu yapsak kızımı en erken ne zaman yanıma alabilirim?

her türlü tecrübenizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Teacherrr

Re: yüksek lisans + çocuklu aile birleşimi yapmak

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 20, 2023 9:42 am

Merhaba işlemlerinizi yapabildiniz mi? Biz de aynı süreçteyiz merak ettim

ozan-ozan

Mesaj gönderen ozan-ozan » Pzt Mar 20, 2023 9:48 am

skyciel yazdı: Cmt Haz 05, 2021 4:51 pm Herkese merhaba,
bu yıl Almanya da yüksek lisansa başvuracağım. eşim ve kızımın aile birleşimi yoluyla yanıma gelebileceğini biliyorum. Bununla ilgili aklıma takılan birkaç noktayı paylaşmak istiyorum. Tecrübesi olanlar cevap verebilirse sevinirim.

1. yüksek lisans için ulusal vize aldıktan sonra ne kadar süre içinde Almanya ya gitmeliyim?

2. bizim ailece yeşil pasaportumuz var, ben ulusal vize aldıktan sonra kızım ve eşim yeşil pasaportla benimle gelebilir mi, kısa süre de olsa ev bulup oturum izni alırken ayrı kalmamış oluruz diye düşünüyorum. sonra geri dönerler.

3. Almanya da aile birleşimi için benim teslim etmem gereken belgeler hazır olduktan sonra eşim ve kızım dönüp aile birleşimi başvurusunda bulunursa süreç daha hızlı işler mi?

4. ilk etapta eşim değil sadece kızım için aile birleşimi başvurusu yapsak kızımı en erken ne zaman yanıma alabilirim?

her türlü tecrübenizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Eğer 41F vizesine başvurursanız, aile birleşimini türkiyede yapıp hep beraber gidebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 21, 2023 2:06 am

Burdan devam:

viewtopic.php?t=13002
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli