Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

12.SINIF NE YAPMALI

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
romeno

12.SINIF NE YAPMALI

Mesaj gönderen romeno » Sal Ara 22, 2020 3:04 pm

dostlar veya abiler|ablalar selam.LGS notum ortalama okul puanı ile 350 360 civarı gelecek gibi tahmin ediyorum.EA öğrencisiyim.Isletme okumak istiyorum ve NC puanım 2.8 civarı gelecek.Be

1.Almanyada ortalama veya iyi bir üniversitede şartlı kabul alirmiyim
2.LGS Puanim Alman ünilerine başvuru icin kaç yıl olacak sadece puanı kazandıgım yıl mi kullanabileceğim
3.Sizler yerimde olsanız ne yaparsiniz{Almanyaya gitmek istiyorum,almancam 0 ancak 0 almanca ile girilecek Üniversiteler genelde orta seviye,puanimi bir yıl dondurup,1 yıl tamamen almanca calisip 1 yıl sonra başvuru yapma imkanım varmi}
4.Tarih tezi falan yazmak,piyanoyu az çok calabilmek sosyal biri olmak üni başvurum icin isime yararmi

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: 12.SINIF NE YAPMALI

Mesaj gönderen Alarech » Sal Ara 22, 2020 4:51 pm

1)Selamlar dostum,öncelikle nc puanının bazı üniversiteler için yetersiz.(İşletme için konuşuyorum genellikle en yüksek nc isteyen bölümlerden biri).Genel olarak NC puanları Mannheim,Humboldt,Freie gibi okulların en az 1.9,Potsdam Üniversitesi'nin 2,2,Duisburg-Essen 3 civarı olduğunu biliyorum.Ama her türlü bir kabul alabileceğinin kanaatindeyim.

2)Üniversite sınav puanını girdikten bir sonraki sene de kullanabiliyorsun.Ama kaç seneye kadar geçerli ben de tam olarak bilmiyorum.

3)Bu tamamen senin kararlarına bağlı.

4)Etkisinin az olacağını düşünüyorum.

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Çrş Ara 23, 2020 5:19 pm

romeno yazdı: Sal Ara 22, 2020 3:04 pm dostlar veya abiler|ablalar selam.LGS notum ortalama okul puanı ile 350 360 civarı gelecek gibi tahmin ediyorum.EA öğrencisiyim.Isletme okumak istiyorum ve NC puanım 2.8 civarı gelecek.Be

1.Almanyada ortalama veya iyi bir üniversitede şartlı kabul alirmiyim
2.LGS Puanim Alman ünilerine başvuru icin kaç yıl olacak sadece puanı kazandıgım yıl mi kullanabileceğim
3.Sizler yerimde olsanız ne yaparsiniz{Almanyaya gitmek istiyorum,almancam 0 ancak 0 almanca ile girilecek Üniversiteler genelde orta seviye,puanimi bir yıl dondurup,1 yıl tamamen almanca calisip 1 yıl sonra başvuru yapma imkanım varmi}
4.Tarih tezi falan yazmak,piyanoyu az çok calabilmek sosyal biri olmak üni başvurum icin isime yararmi
lgs puanın 2 sene geçerli diğerlerinden emin değilim. tm öğrencisi misin? işletme bölümünün matematiği almanyada zor diye duydum

can_karayel

Mesaj gönderen can_karayel » Çrş Ara 23, 2020 7:36 pm

1- NC'n biraz düşük kalıyor. Bence sınava kadar sıkı bir çalışmayla elinden geldiğince NC puanını yükseltmeye çalışırsan senin için daha iyi olur.

2- YKS puanının geçerlilik süresi diye bir şey yok. 10-15 yıl sonra dahi YKS sınavından aldığın puanı başvuru için kullanabilirsin.

3- Maddi sıkıntın yoksa Almanya'da Almancayı öğrenmek daha hızlı olur diye düşünüyorum. Ama bu sorunun cevabı tamamen sana bağlı. Eğer yeterince çalışmazsan Almanya'da da dili öğrenmekte sorun yaşayabilirsin. Şu anda kursların çoğu online diye biliyorum. Türkiye'de kalıp Almanya'da olan bir kurstan Almanca kursu da alabilirsin. Rheinland Privatschule'yi öneririm. Bence çok kaliteli öğretmenleri var ve DSH sınavına hazırlamak konusunda gayet iyiler.

4- Tam bir bilgim yok.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 23, 2020 7:57 pm

4-) Okuyacagin bölüme bagli olarak motivasyon mektubunda isine yarayabilir.