Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1 Ekimden İtibaren Almanya'ya Girişler Ne Olacak

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
schwaebisch

1 Ekimden İtibaren Almanya'ya Girişler Ne Olacak

Mesaj gönderen schwaebisch » Prş Ağu 27, 2020 10:46 pm

Deutsche Welle'nin haberine göre: Almanya'da eyalet başbakanları ve şansölye Merkel arasında yapılan toplantıda 1 Ekim tarihinden sonra riskli bölgelerden Almanya'ya giriş yapanlar elinde "negatif" PCR test sonucu olup olmamasına bakılmaksızın 5 gün zorunlu karantina uygulanmasına karar verilmiş.

Bu konudaki düşünceleriniz neler?

Örneğin ben okul bünyesinde bir dil kursuna gidicem ve dilim yetersiz ki dil kursuna başvurdum. Ama böyle bir durumda süreci nasıl yöneticem, korktum açıkçası.

2eqendy

Re: 1 Ekimden İtibaren Almanya'ya Girişler Ne Olacak

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 11:12 pm

schwaebisch yazdı: Prş Ağu 27, 2020 10:46 pm Deutsche Welle'nin haberine göre: Almanya'da eyalet başbakanları ve şansölye Merkel arasında yapılan toplantıda 1 Ekim tarihinden sonra riskli bölgelerden Almanya'ya giriş yapanlar elinde "negatif" PCR test sonucu olup olmamasına bakılmaksızın 5 gün zorunlu karantina uygulanmasına karar verilmiş.

Bu konudaki düşünceleriniz neler?

Örneğin ben okul bünyesinde bir dil kursuna gidicem ve dilim yetersiz ki dil kursuna başvurdum. Ama böyle bir durumda süreci nasıl yöneticem, korktum açıkçası.
Karantinanın kapsamı ne bilmiyorum ama sıkıntılı olacağı kesin. 5 gün sonra test yaptırmadan da bitmiyormuş en az 6 gün diyin ona

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 1 Ekimden İtibaren Almanya'ya Girişler Ne Olacak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 28, 2020 9:46 am

Karar o sekilde verildiyse ne düsünebilirizki? Evde karantina da kaliyorsunuz, öyle yurda falan biryerde toplama kampi gibi toplamiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com