Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Finansal Konularda Önemli Degisiklikler

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
exectus

Re: Vize Finansal Konularda Önemli Degisiklikler

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 27, 2020 8:59 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:49 pm Evrakları teslim etmediyseniz değiştirin bence o kadar zor değil. Hele expatrioysa ekstra para bile yollamadım ben
Benimki Fintiba. Yarın evrakları teslim edeceğim sabahtan. Oyüzden şuan dokunmak istemedim açıkçası. Değiştirdiğiniz gibi yeni confirmation pdf’i geldi mi peki?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 9:02 pm

exectus yazdı: Prş Ağu 27, 2020 8:59 pm Benimki Fintiba. Yarın evrakları teslim edeceğim sabahtan. Oyüzden şuan dokunmak istemedim açıkçası. Değiştirdiğiniz gibi yeni confirmation pdf’i geldi mi peki?
Yarınsa hiç bulaşmayın bence de. Valla 5 gibi değiştirdim yarın gelmesini bekliyorum pdfin

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Prş Ağu 27, 2020 9:24 pm

merhaba ben şartlı kabulle geldim ve oturumumu aldım, 30 ekimde son bulucak oturum iznim ve üniversiteye kayıt yaptıracağım yani vize türüm değişecek . İlk seferinde oturum alırken bloke hesap göstermiştim .Gelecek sefer türkiyeden garantör gösterebilirmiyim ? Garantör şartları neler maddi anlamda ?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 9:37 pm

Heisenbergg yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:24 pm merhaba ben şartlı kabulle geldim ve oturumumu aldım, 30 ekimde son bulucak oturum iznim ve üniversiteye kayıt yaptıracağım yani vize türüm değişecek . İlk seferinde oturum alırken bloke hesap göstermiştim .Gelecek sefer türkiyeden garantör gösterebilirmiyim ? Garantör şartları neler maddi anlamda ?
Hocam türkiye'den göstereceğin garantör sadece vize alırken işine yarar, oturum almak için yine bloke hesaba ihtiyacın olacak

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 27, 2020 9:50 pm

Arkadaşlar iki kere okuyun her şey açıkça anlatılıyor bende ilk başta yanlış anladım ama gayet açık ve detaylı anlatılmış :lol. :lol: :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Prş Ağu 27, 2020 9:55 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:37 pm Hocam türkiye'den göstereceğin garantör sadece vize alırken işine yarar, oturum almak için yine bloke hesaba ihtiyacın olacak
Hocam ben almanya da oturum aldım yani türkiyedeki konsolosluktan bir işim olmayacak yabancılar polisiyle olucak . Kendi düşüncem devletin gözünde bir kere bloke hesap gösterdim . Öğrenci vizesi alırken acaba bu olay sıfırlanıyor mu onu merak ettim emin değilim . Üniversitem berlin eyaletinde olucak ve berlin duyduğuma göre çoğu öğrenciye öğrenci vizesi verirken genelde 3-4 yıl direk veriliyormuş.Umarım ilk seferinde de olur . Euro çok yükseldi şu an yeniden bloke hesabı yenilemek zor olucak .

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 27, 2020 9:58 pm

Heisenbergg yazdı: Prş Ağu 27, 2020 9:55 pm Hocam ben almanya da oturum aldım yani türkiyedeki konsolosluktan bir işim olmayacak yabancılar polisiyle olucak . Kendi düşüncem devletin gözünde bir kere bloke hesap gösterdim . Öğrenci vizesi alırken acaba bu olay sıfırlanıyor mu onu merak ettim emin değilim . Üniversitem berlin eyaletinde olucak ve berlin duyduğuma göre çoğu öğrenciye öğrenci vizesi verirken genelde 3-4 yıl direk veriliyormuş.Umarım ilk seferinde de olur . Euro çok yükseldi şu an yeniden bloke hesabı yenilemek zor olucak .
maalesef olmaz o zaman çünkü sadece vize başvurusunda diye belirtilmiş

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 28, 2020 1:06 am

Abi halen bizim cocuklar aslinda zeki, sadece tembeller o yüzden basarili olamiyorlar demiyorsun degilmi? :lol:

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Cum Ağu 28, 2020 1:34 am

duisburger yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:06 am Abi halen bizim cocuklar aslinda zeki, sadece tembeller o yüzden basarili olamiyorlar demiyorsun degilmi? :lol:
Bu işlere yeni giren insanlar için zor ve stresli bir süreç, hele ki pandemi döneminde her şey daha da zor. Anında tam olarak idrak edememiş olabilirler bir şeyi ama bunun için kimsenin hevesini ve motivasyonunu kırmaya gerek yok

ialtintas

Mesaj gönderen ialtintas » Cum Ağu 28, 2020 2:08 am

2eqendy yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:34 am Bu işlere yeni giren insanlar için zor ve stresli bir süreç, hele ki pandemi döneminde her şey daha da zor. Anında tam olarak idrak edememiş olabilirler bir şeyi ama bunun için kimsenin hevesini ve motivasyonunu kırmaya gerek yok
sana katılıyorum,zaten böyle kişiler genelde egolarını tatmin etmek için gelirler buraya,kendisinin bütün süreci nasıl atlattığını hatırlamaz bile.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 28, 2020 9:56 am

duisburger yazdı: Cum Ağu 28, 2020 1:06 am Abi halen bizim cocuklar aslinda zeki, sadece tembeller o yüzden basarili olamiyorlar demiyorsun degilmi? :lol:
Jenerasyon farki var aslinda. Yeni nesil cok heyecanli. Ellerinden telefon düsmedigi icin okuma aliskanliklari yok veya okuduklarini zor anliyorlar. Asiri sabirsizlar ama yillar sonra itiraf edeyim biraz da yanilmisim. Özellikle acik lise bitirenlerin durumu cok zor. Adamlara diyoruz ki, eger bir üniversite acik lise denkligi icin kararini bildirirse ve bizde ögrenirsek burda o üniversite isimlerini paylasacagiz diyorum. Adam daha bugün altina yine sormus, su üniversite kabul ediyormu diye? Yani bunu sormasinin sebebi ya okumuyor tembel, ya da okudugunu anlamiyor aptal. Ikincisi agir basiyor ama. Birde yalancilar var. Bir soru soruyor, link atiyorsun burdan oku diyorsun, yok ben onu okudum sorum farkli diyor o linkte ayrintisiyla anlatilan seyi tekrar soruyor. Yani %90 yalan söylüyor ya da %10 okudugunu anlamayacak kadar aptal. Burdaki sorular da vahim.. Allah yardimcilari olsun. Cogunun heyecan veya hevesle alakasi yok. Senin dedigine geliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 28, 2020 5:31 pm

Physiker yazdı: Cum Ağu 28, 2020 9:56 am Jenerasyon farki var aslinda. Yeni nesil cok heyecanli. Ellerinden telefon düsmedigi icin okuma aliskanliklari yok veya okuduklarini zor anliyorlar. Asiri sabirsizlar ama yillar sonra itiraf edeyim biraz da yanilmisim. Özellikle acik lise bitirenlerin durumu cok zor. Adamlara diyoruz ki, eger bir üniversite acik lise denkligi icin kararini bildirirse ve bizde ögrenirsek burda o üniversite isimlerini paylasacagiz diyorum. Adam daha bugün altina yine sormus, su üniversite kabul ediyormu diye? Yani bunu sormasinin sebebi ya okumuyor tembel, ya da okudugunu anlamiyor aptal. Ikincisi agir basiyor ama. Birde yalancilar var. Bir soru soruyor, link atiyorsun burdan oku diyorsun, yok ben onu okudum sorum farkli diyor o linkte ayrintisiyla anlatilan seyi tekrar soruyor. Yani %90 yalan söylüyor ya da %10 okudugunu anlamayacak kadar aptal. Burdaki sorular da vahim.. Allah yardimcilari olsun. Cogunun heyecan veya hevesle alakasi yok. Senin dedigine geliyor.
Kusura bakma ama bu millet Aziz Nesin döneminden beridir öyle. Rahmetli hatta kibarlik edip orani az söylemis. Jenerasyon farki falan yok ortada. Ama yavas yavas dedigime geleceksin gibi duruyor. :?

themissal

Mesaj gönderen themissal » Sal Tem 04, 2023 10:19 am

Asil önemli gelisme ise garantör konusunda oldu. Yeni cikan kanuna göre artik "sadece vize basvurusu" sirasinda Türkiye den garantör belli sartlarda kabul edilebilecek. Basvuru yapan ögrencinin "ebeveynleri" veya güvenilir bir ücüncü sahis veya kurum vize basvurusu sirasinda garantör / sponsor olabilecek. Bu sadece simdilik Izmir ve Istanbul konsolosluklari icin gecerli. Ankara simdilik kabul etmiyor.

Arkadaşlar bu geçerli bir durum mu? Bu süreci böyle götüren oldu mu hiç?

anilcanozkn

Mesaj gönderen anilcanozkn » Sal Tem 04, 2023 11:17 am

themissal yazdı: Sal Tem 04, 2023 10:19 am Asil önemli gelisme ise garantör konusunda oldu. Yeni cikan kanuna göre artik "sadece vize basvurusu" sirasinda Türkiye den garantör belli sartlarda kabul edilebilecek. Basvuru yapan ögrencinin "ebeveynleri" veya güvenilir bir ücüncü sahis veya kurum vize basvurusu sirasinda garantör / sponsor olabilecek. Bu sadece simdilik Izmir ve Istanbul konsolosluklari icin gecerli. Ankara simdilik kabul etmiyor.

Arkadaşlar bu geçerli bir durum mu? Bu süreci böyle götüren oldu mu hiç?
Evet geçerli hala. Zaten başlık 2020'den kalma bir başlık. Bana akrabam bile olmayan bir 3. kişi garantör oldu.

themissal

Mesaj gönderen themissal » Sal Tem 04, 2023 11:51 am

anilcanozkn yazdı: Sal Tem 04, 2023 11:17 am Evet geçerli hala. Zaten başlık 2020'den kalma bir başlık. Bana akrabam bile olmayan bir 3. kişi garantör oldu.
Şöyle bloke hesap ve Almanya'da garantör olaylarını dışında, anladığım Türkiye'de bulunan bir kisinin garantör olması mümkün mü? Sizin bulduğunuz garantör neredeydi?

themissal

Mesaj gönderen themissal » Sal Tem 04, 2023 12:21 pm

anilcanozkn yazdı: Sal Tem 04, 2023 11:17 am Evet geçerli hala. Zaten başlık 2020'den kalma bir başlık. Bana akrabam bile olmayan bir 3. kişi garantör oldu.
Yani Almanya'da bir garantör bulunamadı diyelim Türkiye'de sadece vize kolaylığı için birini mi gosterdiniz? Bunun şartları nedir? Resmi bilgilere, prosedüre nasıl ulaşırım? Siz de mi aynı yolu kullandınız, Türkiye'den bir 3. Kişi göstererek?