Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kis Dönemi 2020/21 Almanya Üniversiteler - Güncel Bilgiler

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Kis Dönemi 2020/21 Almanya Üniversiteler - Güncel Bilgiler

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 02, 2020 6:20 pm

Bu baslikta gün ve gün gelecek kis dönemi ile ilgili üniversitelerden aldigimiz haberleri paylasacagiz. Basvuru süreleri, egitim ne zaman baslayacak, basvuru sartlarinda degisiklik varmi vs gelecek kis dönemi ile ilgili her gün üniversite üniversite bildirim yapacagiz.

Konu dagilmasin, sadece güncel bilgileri ekleyelim diye üyeler yorum yapamayacak. Eger bizim ekledigimiz bilgiler disinda bir üniversiteden bilgi edinirseniz asagidaki baslikta paylasin lütfen:

https://community.deutschstudent.com/vi ... 6&start=60

Yukardaki linkte paylastigimiz üzere gelecek kis dönemi 1 ekim yerine Ekim Sonu / Kasim basi baslayacak.

Onun disinda güncel bilgiler asagidaki yorumda:
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Kis Dönemi 2020/21 Almanya Üniversiteler - Güncel Bilgiler

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 02, 2020 6:26 pm

Uni Freiburg: Hic bir degisiklik yok. 15 Temmuz son basvuru

Uni Wuppertal: International Office de calisan bir görevli vefat etti. Gelecek dönemle ilgili hic bir aciklama yok. Su anda en „hayalet“ üniversite durumunda.

Uni Bielefeld: Basvuru sürelerinde bir degisiklik yok ve önümüzdeki kis semesterinin de online olacagini simdiden ilk aciklayan üniversitelerden biri.

Deutsche Sporthochschule Köln: Hic bir degisilik yok basvurularda.

Beuth Hochschule für Technik Berlin: NC olmayan bölümlerde basvuru 31 agustosa kadar uzatildi. NC bölümlerinde henüz basvuru tarihi belirlenmedi. Ayrica buraya DSH veya TestDaF gibi sinavlar olmadan güncel B2 veya C1 almanca sertifikanizla basvuru yapabilirsiniz ve kabul almaniz durumunda 1.dönemin sonuna kadar DSH veya Testdaf getirmeniz sart kosuluyor. Hatta bölümde en az 3 dersi gecerseniz dsh veya testdaf muaf tutuluyorsunuz.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 03, 2020 11:49 am

TU Berlin: Basvuru süresi 15 Agustos tarihine cekildi.

Duisburg-Essen: Kis semesteri icin staj sart kosulan bölümlerde staj mecburiyeti kaldirildi. Basvuru süreleri 20 Agustosa ertelendi.

TU Dortmund: Basvuru süreleri 20 Agustosa ertelendi.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 04, 2020 1:18 pm

Uni Hamburg da basvurular 1 temmuzda baslayip, 20 agustosda bitecek. (Sadece Lisans bölümleri icin).

HAW Hamburg da basvuru süresi simdilik degismedi ama basvuruyu direkt kendileri aliyorlar. Uni Assist e VPD icin basvuru gerekmiyor bu dönem.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 11:37 am

Hemen hemen bütün üniversiteler artik basvuru süresinin 20 agustosa cekildigini teyit ettiler. Bir kac üniversite direniyor ama onlar da mecburen cekecekler. Bu basvuru süreleri sadece lisans icin. Yüksek lisans icin üniversite ve hatta bölüme göre tarih degisiyor.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 10, 2020 10:12 am

Genel olarak durum söyle belirdi artik: Üniversitelerin %90 inda lisans icin basvuru süresi 20 veya 30 Agustosa cekildi. NC frei olan bölümlerde ekim veya kasima kadar bir cok üniversitede basvuru mümkün.

Yüksek lisans icin cogu üniversite normal basvuru süresini (cogu yerde 15 Temmuz) degistirmedi.
www.deutschstudent.com

Kilitli