Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NRW de Harc Konusu Nihayi Karara Baglandi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

NRW de Harc Konusu Nihayi Karara Baglandi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 19, 2018 2:27 pm

Yaklasik 1,5 yildir gündemde olan ve Baden - Württemberg eyaletinde oldugu gibi sadece AB ülkeleri disindan gelen ögrencilerden alinmasi planlanan dönemlik 1500 Euro harc ücreti konusu dün nihayi karara baglandi.

Sebepleri %100 aciklanmasa da artik NRW de harc ücreti uygulamasi tamamen gündemden kaldirildi. Önümüzdeki günlerde resmi aciklama yapilacak.

Önümüzdeki yillarda NRW de egitim görmek isteyen arkadaslarimizin simdiden gözü aydin olsun diyelim ve darisi Baden-Württemberg eyaletine..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ktlms34

Re: NRW de Harc Konusu Nihayi Karara Baglandi

Mesaj gönderen ktlms34 » Çrş Ara 19, 2018 3:48 pm

Physiker yazdı: Çrş Ara 19, 2018 2:27 pm Yaklasik 1,5 yildir gündemde olan ve Baden - Württemberg eyaletinde oldugu gibi sadece AB ülkeleri disindan gelen ögrencilerden alinmasi planlanan dönemlik 1500 Euro harc ücreti konusu dün nihayi karara baglandi.

Sebepleri %100 aciklanmasa da artik NRW de harc ücreti uygulamasi tamamen gündemden kaldirildi. Önümüzdeki günlerde resmi aciklama yapilacak.

Önümüzdeki yillarda NRW de egitim görmek isteyen arkadaslarimizin simdiden gözü aydin olsun diyelim ve darisi Baden-Württemberg eyaletine..
Her ne kadar hala vize beklesemde harika bir haber.

mavisim

Mesaj gönderen mavisim » Prş Ara 20, 2018 12:12 am

nrw 'de eğitim almayı planlayanların gözü aydın,ücretsiz eğitim candır :)
Degismeyen tek sey degisimdir!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 21, 2018 10:55 am

Bu arada yeni bir kanun daha cikiyor NRW de: Artik üniversitelerde derslere girme mecburiyeti geliyor. Yani derslerde yoklama alinacak ve belirli bir saatte ders kaciranlar sinava giremeyecekler dönem sonunda. :)
www.deutschstudent.com

mavisim

Mesaj gönderen mavisim » Prş Oca 03, 2019 5:19 pm

Türkiye'de gibi devam zorunluluğu gelmiş yani,zaten yabancı öğrenci olup da derse girmemek pek de anlamlı olmasa gerek :)
Degismeyen tek sey degisimdir!

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 05, 2019 3:01 am

Physiker yazdı: Cum Ara 21, 2018 10:55 am Bu arada yeni bir kanun daha cikiyor NRW de: Artik üniversitelerde derslere girme mecburiyeti geliyor. Yani derslerde yoklama alinacak ve belirli bir saatte ders kaciranlar sinava giremeyecekler dönem sonunda. :)
Merakimdan soruyorum, nrwde okumuyorumda, mesela bizim ünide 1 derse 700-800 kisi giriyor 1 ders ayni anda farkli salonlarda veriliyor stream yoluyla bu kadar insan geldi mi gelmedi mi nasil kontrol edecekler, kart sistemi falan mi olcak yani kapilarda turnike gibi :D
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 28, 2019 12:55 pm

Evet yaklasik 1 sene önce duyurmustuk. 2 gün önce resmi olarak da aciklandi. NRW de yabanci ögrenciler icin planlanan harc ücreti uygulamasi tamamiyle rafa kalkti artik. Umarim bu durum Baden-Württemberg icin de örnek olur.
www.deutschstudent.com