Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Üniversitesi Yeni Türkce Cift Anadal Lisans Bölümü

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Duisburg-Essen Üniversitesi Yeni Türkce Cift Anadal Lisans Bölümü

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 26, 2018 1:28 pm

Duisburg-Essen Üniversitesi Türkistik Enstitüsü, Türkiye sinirlari disinda Avrupa'da en büyük Türkce egitim veren ve Türkce ögretmeni yetistiren, lisans ve yüksek lisans programlari olan bir bölümdür.
Kisa zaman önce yeni acilan Isletme-Türkce (Kulturwirt-Türkisch) cift anadal lisans programiyla Türkiye kökenli ögrencilerin kisa sürede büyük ilgisini ceken bölüm, ikinci yeni bir cift anadal lisans programini 2018/19 kis döneminde acacagini duyurdu.

"Türkeistudien" adi altinda acilacak yeni lisans programi, daha sonra aciklanacak olan ve ögrencilerin kendilerinin Türkistik ile kombine edebilecegi diger bir kac Almanca bölüm ile birlikte okunabilecek.
Detaylar:
Türkeistudien im Zwei-Fach-Bachelor-Studiengang
https://www.uni-due.de/imperia/md/conte ... l_2018.pdf
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

beratbiber

Re: Duisburg-Essen Üniversitesi Yeni Türkce Cift Anadal Lisans Bölümü

Mesaj gönderen beratbiber » Cum May 24, 2019 4:05 am

Staatsmann yazdı: Prş Nis 26, 2018 1:28 pm Duisburg-Essen Üniversitesi Türkistik Enstitüsü, Türkiye sinirlari disinda Avrupa'da en büyük Türkce egitim veren ve Türkce ögretmeni yetistiren, lisans ve yüksek lisans programlari olan bir bölümdür.
Kisa zaman önce yeni acilan Isletme-Türkce (Kulturwirt-Türkisch) cift anadal lisans programiyla Türkiye kökenli ögrencilerin kisa sürede büyük ilgisini ceken bölüm, ikinci yeni bir cift anadal lisans programini 2018/19 kis döneminde acacagini duyurdu.

"Türkeistudien" adi altinda acilacak yeni lisans programi, daha sonra aciklanacak olan ve ögrencilerin kendilerinin Türkistik ile kombine edebilecegi diger bir kac Almanca bölüm ile birlikte okunabilecek.
Detaylar:
Türkeistudien im Zwei-Fach-Bachelor-Studiengang
https://www.uni-due.de/imperia/md/conte ... l_2018.pdf
Turkce Isletme bolumu ile alakali bilgi verebilir misiniz, var mi boyle bir sey gercekten?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 24, 2019 1:48 pm

var evet.
Ciftanadal bir bölüm.
Isletme Duisburg, Türkistik ise Essen kampüsünde.
Almanca isletme ve Türkce dil bilgisi, edebiyat ve yakin tarih derslerini aliyorsunuz. Tezinizi ister iskletme alaninda isterseniz de Türkistik alaninda yapabiliyorsunuz.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Cum May 24, 2019 8:51 pm

Staatsmann yazdı: Cum May 24, 2019 1:48 pm var evet.
Ciftanadal bir bölüm.
Isletme Duisburg, Türkistik ise Essen kampüsünde.
Almanca isletme ve Türkce dil bilgisi, edebiyat ve yakin tarih derslerini aliyorsunuz. Tezinizi ister iskletme alaninda isterseniz de Türkistik alaninda yapabiliyorsunuz.
https://www.uni-due.de/turkistik/lehram ... chelor.php

Buradaki Fächerkombinationenda işletme gözükmüyor da acaba ben mi yanlış yere bakıyorum. Ayrıca şunu sormak istiyorum, şuanda ben halihazırda Almanya'da işletme öğrencisiyim, bunu görünce şaşırdım, şuana kadar burada okuyan öğrencilerden, mezunlardan nasıl geri dönüşler oldu? İş imkanları açısından, hem Almanya'da hem Türkiye'de ne tür imkanlar vardır? Teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 26, 2019 10:39 pm

Sen ögretmenlik bölümüne bakiyorsundur.
Ögretmenlik bölümlerinde isletme kombinasyonu yok.
Kulturwirt Türkisch bölümüne bakman gerekiyor.

Ikinci sorun hakkinda bir bilgim yok.