Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabanci Ögrencilerde Rekor Basvuru

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yabanci Ögrencilerde Rekor Basvuru

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 26, 2017 2:42 pm

Reuters in haberine göre gecen yaz dönemi icin alman üniversitelerine basvuru yapan yabanci ögrencilerin sayisinda bir yil öncesine göre rekor bir artis oldu.

Gecen yil ayni döneme göre yabanci ögrencilerde basvuru %40 artti.

Gecen yil direk egitim icin toplamda uni assist üzerinden 21 433 yabanci ögrenci basvuru yapti. Tabi bu sayi sadece uni assist üzerinden yapilan basvurular.

Almanya da her iki üniversiteden birisi uni assist üzerinden basvuru aliyor.

En yüksek artis ise Suriye ve Afganistan dan gelen ögrencilerde oldu. Suriyelierde artis %169. Afganlarda ise %143.

Ayrica yine Fas ve Türkiye den gelen basvurularda da %100 e yakin artis oldu.

Kaynak: http://www.handelsblatt.com/politik/deu ... 04194.html

Ayni zamanda yine yabanci ögrenci sayisi bu yaz dönemi itibariyle 340 000 den 358 000 e cikti.

Almanya da toplam 2.8 milyon ögrenci oldugu düsünüldügünde yabanci ögrencilerin orani %12 olarak tespit edildi.

En cok yabanci ögrencinin geldigi ülkelere baktigimizda 30 bin civari ögrenci ile Cin acik ara önde. Cin´i 11 bin civari ögrenci ile Hindistan ve 7 bin ögrenci ile Rusya izliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Makineci

Re: Yabanci Ögrencilerde Rekor Basvuru

Mesaj gönderen Makineci » Çrş Tem 26, 2017 4:47 pm

Rakip sayisi her gecen gün artiyor daha cok calismaliyiz. Bunlar başvuru sayisi sonuclari,kabul sayisi hala ayni olsada cok kisi arasindan seçilmek icin daha fazla başarı gerek.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yabanci Ögrencilerde Rekor Basvuru

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 26, 2017 7:12 pm

Bu rakamlar yaz dönemi icin. Yani gecen nisan ayina kadar yapilan basvurularin toplami. Benim tahminim kis dönemi icin bu sayi en az %50 daha artti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com