Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabanci ögrencilerden istenmesi planlanan ücret

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yabanci ögrencilerden istenmesi planlanan ücret

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 21, 2017 1:08 pm

podolski1905 ismi ile sitemize üye olan arkadasimiz "gereksiz" yorumlarindan dolayi banlandi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen » Prş Haz 22, 2017 9:07 am

Ya bune çok saçma. Sadece AB dışı ülkelerden harç parası almak ne demek.
Hani eğitim ücretsizdi. Hani hak ve hukuk. Hani herkes için eşitlik ve dayanışma?
Yıllık 3000€ harç parası yapıyor. Bu da aylık 250€ yapar. Hiçte az bir miktar değil.
"Studenten aus EU-Ländern, Erasmus-Studenten, Flüchtlinge und andere Bedürftige sollen in Baden-Württemberg von den Gebühren befreit sein. Auch in Düsseldorf denkt die neue Koalition über Ausnahmen nach: CDU-Landeschef Armin Laschet sagte, Studenten aus Drittstaaten wie der Türkei, die in Deutschland geboren sind und einen deutschen Schulabschluss haben, müssten demnach nicht zahlen." verilen linkteki bu paragrafı çevirebilir misiniz acaba? Ben google ve sesli sözlüğe sordum ama pek net değildi. Çevirirseniz sevinirim.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Haz 22, 2017 1:32 pm

"Baden Eyaletindeki Avrupa Birliği üyesi olan öğrenciler,Erasmus öğrencileri,mülteciler ve diğer fakir kişiler bu harçtan muaf tutulmalı. Ayrıca Düsseldorftaki Koalisyonda da yeni bir istisna hakkında düşünüp taşınılıyor : CDU-Landeschef Armin Laschet : 3. Ülkeden gelen (Türkiye gibi)aynı zamanda Almanya'da doğan ve bir alman okul diplomasına sahip olan öğrencilerin bu ücreti ödememesi gerektiğini söylüyor." Bu kadar çevirebildim umarım doğrudur.
Be different,make a difference...

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Prş Haz 22, 2017 6:48 pm

Physiker yazdı: Çrş Haz 21, 2017 1:08 pm podolski1905 ismi ile sitemize üye olan arkadasimiz "gereksiz" yorumlarindan dolayi banlandi.
teşekkürler

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Prş Haz 22, 2017 8:58 pm

3000eu az değil ama abd ile kıyaslayınca çok az. ab ülkeleri diyorki, önce ailem, önce hemşerim, önce ülkem. önce komşum. sonra sen. bizde önce can canan değil demezmiyiz. bu parayıhintliden, mısırlıdan ya perulu dan istiyorumu. sadece türklerden mi istiyoruz diyor. adı üstünde avrupa birliği.önce birlik çıkarları. gün gelir. bu kadar deyip yabancı öğrenci almıyorum der. ırkçılık yok bence.

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Prş Haz 22, 2017 9:46 pm

r.bayrakoglu yazdı: Prş Haz 22, 2017 8:58 pm 3000eu az değil ama abd ile kıyaslayınca çok az. ab ülkeleri diyorki, önce ailem, önce hemşerim, önce ülkem. önce komşum. sonra sen. bizde önce can canan değil demezmiyiz. bu parayıhintliden, mısırlıdan ya perulu dan istiyorumu. sadece türklerden mi istiyoruz diyor. adı üstünde avrupa birliği.önce birlik çıkarları. gün gelir. bu kadar deyip yabancı öğrenci almıyorum der. ırkçılık yok bence.
bende senin dedigini dedimde kardeş dikkat et gereksiz yorumdan ban yeme. Ben yedim ama sen yeme

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Cum Haz 23, 2017 1:19 am

podolski1905 yazdı: Prş Haz 22, 2017 9:46 pm bende senin dedigini dedimde kardeş dikkat et gereksiz yorumdan ban yeme. Ben yedim ama sen yeme
[/quo gereksiz 1 sataşma vardı senin yazında.. bence.. fikirlerimi sevmeyende silsin. çok takmam kafama.. fikirleri mi yazdığım için forumdana atıldığım çok oldu. takmayacaksın..

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Cum Haz 23, 2017 1:23 am

yurtdışına eğitim için insan göndren bir aracı kurum son 3 aydır b2 dili burda bitirmesini istemeye başladılar konsolsluktan. şartlı kabul aldığı halde dışarıya çıkmayanlar var demiş arkadaşıma. çeşmenin başı konsolosluk onlarada emir veren almanya hükümeti. çeşmeyi açıp kapıyorlar.. üzücü ama çeşmenin sahibi onlar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 23, 2017 2:31 am

Toplumumuzda maalesef oldukca yaygin bir hastalik bu.. Hic bir fikir sahibi olmadan komplo teorileri üretmek.
www.deutschstudent.com

hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen » Cum Haz 23, 2017 7:00 am

burak0992 yazdı: Prş Haz 22, 2017 1:32 pm "Baden Eyaletindeki Avrupa Birliği üyesi olan öğrenciler,Erasmus öğrencileri,mülteciler ve diğer fakir kişiler bu harçtan muaf tutulmalı. Ayrıca Düsseldorftaki Koalisyonda da yeni bir istisna hakkında düşünüp taşınılıyor : CDU-Landeschef Armin Laschet : 3. Ülkeden gelen (Türkiye gibi)aynı zamanda Almanya'da doğan ve bir alman okul diplomasına sahip olan öğrencilerin bu ücreti ödememesi gerektiğini söylüyor." Bu kadar çevirebildim umarım doğrudur.
Çeviri için teşekkür ederim burak0992 kardeşim.
r.bayrakoglu yazdı: Prş Haz 22, 2017 8:58 pm 3000eu az değil ama abd ile kıyaslayınca çok az. ab ülkeleri diyorki, önce ailem, önce hemşerim, önce ülkem. önce komşum. sonra sen. bizde önce can canan değil demezmiyiz. bu parayıhintliden, mısırlıdan ya perulu dan istiyorumu. sadece türklerden mi istiyoruz diyor. adı üstünde avrupa birliği.önce birlik çıkarları. gün gelir. bu kadar deyip yabancı öğrenci almıyorum der. ırkçılık yok bence.
Irkçılığı kastetmemiştim ben(Açıkçası oradaki türklere ve diğer bazı uluslarından gelenlere bakınca adamlara hak vermiyor değilim). Ama bence bu doğru değil. Yani 3.ülke vatandaşlarının omuzlarına bir de birlik üyesi öğrencilerin harçlarını yüklemek yanlış. Almanya'ya gelen 3.ülke vatandaşlarının birçoğu fakir ülkeden gelme. Onlar (ve bizim) için 250€ biraz fazla. Yıllık gelir bazında bakarsak avrupaya gelen öğrencilerin azımsanmayacak bir kısmı yıllık ortalama kişi başı 15.000$ altı kazanan ülkelerden gelme. Buna Türkiye dahil. Yani bu uygulama 3.ülkeden gelen öğrenciye veya ailesine bir avrupalıdan çok daha fazla yük getirir. Amerika ve İngiltere'yi Almanya'daki üniversite masrafları ile kıyaslaman çok yanlış. Orada sistem tamamen farklı. Ama dediğin gibi kendi ülkeleri ve kendi iç meseleleri.
r.bayrakoglu yazdı: Cum Haz 23, 2017 1:23 am yurtdışına eğitim için insan göndren bir aracı kurum son 3 aydır b2 dili burda bitirmesini istemeye başladılar konsolsluktan. şartlı kabul aldığı halde dışarıya çıkmayanlar var demiş arkadaşıma. çeşmenin başı konsolosluk onlarada emir veren almanya hükümeti. çeşmeyi açıp kapıyorlar.. üzücü ama çeşmenin sahibi onlar..
A2 öncesi Almanya ya gidilmesini tavsiye etmiyorum ama B2 yi Türkiye de bitirmek saçmalık. A2 veya B1 sonrasının Almanya yada Avusturya gibi ülkelerde öğrenilmesi taraftarıyım.(Gerek kültürü erken tanıma, gerek ülkeye alışma,gerekse de dilin orada daha iyi öğrenilebileceğine olan inancımdan dolayı) Ben burada kurumun bir çıkarı olduğunu düşünüyorum. Neye dayanarak böyle bir karar verdiğini anlamadım. Bu işe el atmakta yarar var bence. Kurumun adını sorabilir miyim?

John

Mesaj gönderen John » Cmt Haz 24, 2017 8:20 pm

Hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar, şu mübarek ramazan aynının son gününde hayır dualarınızı eksik etmeyin. Hepinizin bayramı mübarek olsun. İnşallah parasal sıkıntısı olan ama okuma isteği yüksek kardeşlerimizin önü harç parası istenerek kesilmez. Fitilin ucunu Baden yaktı, umuyorum ki bu bütün Almanya'yı sarmaz.
duisburger yazdı: Çrş Haz 21, 2017 2:21 am podolski1905, zeka seviyeni simdiye kadar sordugun sorulardan iyice göstermistin ama su yorumlarinla iyice kanitlamis oldun.
podolski1905 yazdı: Çrş Haz 21, 2017 11:01 am Kardes senin o findik beyninde sorun mu var ? Her yoruma sizinti gibi girip laf sokma cabalari felan?
Physiker yazdı: Çrş Haz 21, 2017 1:08 pm podolski1905 ismi ile sitemize üye olan arkadasimiz "gereksiz" yorumlarindan dolayi banlandi.
Baltalı ilah duisburger arkadaşımız, yine bir çıkış yaparak dikkatleri üzerine çekmiş. Onu da hoş görelim, birbirimizi kırmaya, hakaret etmeye gerek yok. Dünya zaten kötülük dolu ben bu forumdan iyilik buldum, Allah'a şükür Almanya yolları bana açıldı. Bizden sonra gelecek arkadaşlar için de bir bilgi kaynağı olarak hizmet vermeye devam etmesi arzusundayım. Onun için buradan bir ricada bulunma ihtiyacı hissettim, benim de zaman zaman yanlışlarım olmuştur bundan sonra hep beraber dikkat edelim. Başlıklara fikir beyan etme şeklinde değil de yalnızca konuyu bilen kişilerin yanıt vermesi daha doğru olacaktır. Hayırlı forumlar.

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Cmt Haz 24, 2017 8:56 pm

John yazdı: Cmt Haz 24, 2017 8:20 pm Hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar, şu mübarek ramazan aynının son gününde hayır dualarınızı eksik etmeyin. Hepinizin bayramı mübarek olsun. İnşallah parasal sıkıntısı olan ama okuma isteği yüksek kardeşlerimizin önü harç parası istenerek kesilmez. Fitilin ucunu Baden yaktı, umuyorum ki bu bütün Almanya'yı sarmaz.

Kardeş dediklerine bende katiliyorum gercekten cok guzel yazmissin. Ama bu yazindan dolayi duisburgerden hakaret Physikerdende ban yiyebilirsin , ben yedim coktan. Bu arada Gürkan Bey ben bugta kaldim galiba hala siteye girebiliyorum onu bi hallediverirmisiniz

Baltalı ilah duisburger arkadaşımız, yine bir çıkış yaparak dikkatleri üzerine çekmiş. Onu da hoş görelim, birbirimizi kırmaya, hakaret etmeye gerek yok. Dünya zaten kötülük dolu ben bu forumdan iyilik buldum, Allah'a şükür Almanya yolları bana açıldı. Bizden sonra gelecek arkadaşlar için de bir bilgi kaynağı olarak hizmet vermeye devam etmesi arzusundayım. Onun için buradan bir ricada bulunma ihtiyacı hissettim, benim de zaman zaman yanlışlarım olmuştur bundan sonra hep beraber dikkat edelim. Başlıklara fikir beyan etme şeklinde değil de yalnızca konuyu bilen kişilerin yanıt vermesi daha doğru olacaktır. Hayırlı forumlar.

John

Mesaj gönderen John » Cmt Haz 24, 2017 9:32 pm

podolski1905 yazdı: Cmt Haz 24, 2017 8:56 pm
vardır bir bildikleri.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 25, 2017 12:30 am

Podolski, yazdigin yorumlardan ve gecmiste sordugun sorulardan yasinin daha kücük oldugu anlasiliyor. Bak abicim, sen belki itaat ettigin siyasi düzene alismis olabilirsin ama gercek hukuk ülkelerinde kimse kafasina göre "egitimde esitlik" yasasini sadece AB disindan gelenlere karsi kafasina göre degistiremez. Biz de 2 haftadir elimizden geleni yapiyoruz, o kadar ugrasiyoruz sonra kendi üyemiz cikip ukala bir sekilde, "yaaa adamlar iste kendi ülkesi istedigi gibi yasa koyar, ödeyemeyen gelmesin kardesim" diye bir yorum okuyunca üzülüyoruz. Onun üstüne baska bir arkadas umarim sana da cikar diyince "zirvalama" diye cevap veriyorsun. Biz tepkimizi gösterelim. Sen de destek var. Ha olur olmaz ona bakacagiz.
www.deutschstudent.com

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzr Haz 25, 2017 1:17 am

Physiker yazdı: Pzr Haz 25, 2017 12:30 am Podolski, yazdigin yorumlardan ve gecmiste sordugun sorulardan yasinin daha kücük oldugu anlasiliyor. Bak abicim, sen belki itaat ettigin siyasi düzene alismis olabilirsin ama gercek hukuk ülkelerinde kimse kafasina göre "egitimde esitlik" yasasini sadece AB disindan gelenlere karsi kafasina göre degistiremez. Biz de 2 haftadir elimizden geleni yapiyoruz, o kadar ugrasiyoruz sonra kendi üyemiz cikip ukala bir sekilde, "yaaa adamlar iste kendi ülkesi istedigi gibi yasa koyar, ödeyemeyen gelmesin kardesim" diye bir yorum okuyunca üzülüyoruz. Onun üstüne baska bir arkadas umarim sana da cikar diyince "zirvalama" diye cevap veriyorsun. Biz tepkimizi gösterelim. Sen de destek var. Ha olur olmaz ona bakacagiz.
Gürkan bey ilk olarak diyecegim, yasim tabikide sizden kucuk, yoksa 30 yasinda olup burda bachelor ile ilgili sorular sormam. Ikinci olarak hukumetten nefret ederim, beni zerre kadar tanisaydiniz , sizde dediginize gülerdiniz. Ve son olarakta diyecegim bu duisburger adli insanin herkese ve her seye luzumsuz ve bos cevap yazmasi. Adama bana apacik gerizekali diyor ben adama cevap veriyorum ban yiyen ben oluyorum, duisburga uyari bile yok, ki uyarmani zaten beklemiyorum cunku arkadasin. Ayrica kampanya varsa bende destek olurum. Ama benim görüsüm size sacma geldigi icin bi tane adam cikip gerizekali diyemez,dersede cevabini alir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 25, 2017 1:48 am

duisburgerin yaptigi yanlis, kendisini de uyardim ve onun adina ben özür dilerim. Fakat diger arkadasa direk zirvalama diye cevap verilmesi de yanlisti, bence sen de o arkadastan özür dilemisin:) Siyasi sistem derken belirli bir partiyi kastetmedim. Cünkü bu düzen bunlardan önce de vardi, bunlardan sonra da olacak. Genel olarak ülkemizin hali maalesef.
www.deutschstudent.com

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzr Haz 25, 2017 1:53 am

varnayy yazdı: Sal Haz 20, 2017 1:02 am kraldan çok kralcılar olduğu sürece her şeyi yaparlar. her yıl 3000 euro'yu öderken yüzünü görmek isterim. inşallah sana nasip olur :)
Kusura bakma kardeş zirvalama dedigimden dolayi

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Pzr Haz 25, 2017 9:33 pm

ya bu sitede ya başka yerde gördüm 1 öğrencinin almanyaya maliyeti 36bin eu.idi. yine bu sitede türk öğrencilerin nasıl taşak geçtiğini, gününü gün ettiğinide dersleri ekip kızlar peşinde kopkoplar yaşadığını okudum. sizlerde biliyorsunuz.
hadi tamamen hakkını vererek çalışsın eğitim sonunda ya iş bulamadığı için yada gönüllü olarak kendi ülkesine dönen öğrencilerde çok. sizlerde biliyorsunuz.
geçmişte böyle idi ama almanya bu eğitim maliyetini severek yüklenmek istemiyor artık anlaşılan. bunu söylemek kraldan fazla kralcılık değil durum tesbiti. almanya maliyeti yüklensin ama eğitimli öğrenciden kendi ülkesi yada başka ülke yararlansın. bu da biraz sakat düşünce..