Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Essen-Bochum-Recklinghausen ve cevresi yardim lutfen!!!

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Sal Eki 27, 2009 2:05 pm

mrb arkadaslar ben 2 yillik turizm mezunuyum ve 3. sinif acik ogretim isletme ogrencisiyim..unv almanyada devam etmek istiyorum fakat yukarida yazdigim yerlerdeki unv sifir almancayla kabul etmiyolar..dil kursu yoluyla gelerek unv devam edebilirmiyim?bildiginiz guzel bir dil kursu var mi?daha once bonnda bir dil kursuna kayit yaptirmistim vizem cikmadi 2. siniftaydim okul bitmemisti o yuzden cikmadigini dusunuyorum..garantorum vardi ama bu sefer hem garantor hemde bankaya para yatirmayi dusunuyorum..bana yol gosterirseniz sevinirim tskler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 27, 2009 4:11 pm

oncelikle siteye hos geldin..

yazdiklarindan da anlasilacagi uzere bu konuda hemen hemen hic bir bilgin yok.. ilk oncelikli tavsiyem sitemizi bastan asagi bir gez derim.

sorularina gelince ilk olarak recklinghausen de uni yok zaten. essen ( duisburg - essen) universitesi sartli kabul veriyor.. bochum da 400 saatlik dil kursu kagidi istiyor sartli kabul icin..

2 yilligi bitirmediysen almanya da okuma sansin yok.. o yuzden red yemisin.bochum ve essen civarinda bir cok dil kursu var.. bi tanesi de yukarda reklami olan bizim sponsor dil kursu rheinland veya universitenin kendi dil kursu da var ayrica..

tekrar vizeye basvuracaksan uni kabulu alip veya sadece dil kursu ile tek basina garantor veya bloke hesap yeterli.. fakat bloke hesabin olursa daha saglam olur..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Sal Eki 27, 2009 4:29 pm

evet bende soyledim zaten sitemizi once bi gez kafana takilan herseyin cevabi mevcut zaten...

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Sal Eki 27, 2009 7:53 pm

cok tesekkur ederim..benimde basvurugum ve 3 aylik pesin parasini yatirdigim dil kursuda o dil kursu zaten.. ama ozaman dedigim gibi bankaya para yatirmamistim..siteyi gez demissiniz evet ama zamanim daraliyo birde gidenlerin nsl gittiklerini ogrenmek daha iyi oluyo umidim kirilmiyo acikcasi bir kez red aldigim icin..o dil kursunda calisanlarda Turktu ama yardimci oldular diyemiycem o yuzden boyle bir soru yazdim belki benim gibi gitmek isteyen biri gitmis olabilir o cevrede benim gitmek istedigim yer oldugu icin bana soylenen neyse burada o sekilde hareket etmek istedim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eki 27, 2009 8:15 pm

Selamlar ozi86 hosgeldin..
Zamanin dar ise bugunden itibaren Essen universitesini,dil kursunu ve bu konuda yazilmis baska makaleleri inceleyebilirsin..
Dil kursu eger danismanlik almadiysan kayit belgesini gondermek disinda sana bir yardimda bulunmaz zaten..

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Sal Eki 27, 2009 8:37 pm

tsk hosbuldum...
zamanim dar derken dil kurslarinin tarihleri degisik oluyo sanirim birde bu aralar islemlere baslamak uzereyim aslinda akrabam var orada ama onlar bu konulari pek anlamiyolar benim buradan yonlendirmemle hareket edecekler o bakimdan bende hem kolaylik olsun hemde garanti olsun diye burdan yardim almak istedim..bu siteyi arastirmaya klksam eminim cok sey cikar bulurum fakat burda canli ornekler varken arastirip soru sormayi istemedim bana akil verilecek ve bende direk ona gore hareket ederim diye dusunuyorum..sizlerde bu yollardan gectiginiz icin deneyiminiz ve istedikleriniz oldugu icin sze soruyorum...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eki 27, 2009 8:49 pm

iyi dusunmussun ancak canli ornek biziz evet hepsini kagida doktuk..

Eger sitede bulamayacagin bir konu varsa seve seve her konuda yardim ederiz zaten =)

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Sal Eki 27, 2009 8:50 pm

neyse kardesim cok yardimci oldun sagolasin...