Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

§ 16 AufenthG - Studium; Sprachkurse; Schulbesuch

Studieren in Deutschland
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: § 16 AufenthG - Studium; Sprachkurse; Schulbesuch

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 16, 2017 3:39 am

6 ay bos durmana müsade etmezler. O 6 ayi ülkende gecir derler. O yüzden yaz dönemi kayit alan bir üniversiteye kayit yaptiracaksin mecburen.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

birkan95

Mesaj gönderen birkan95 » Pzt Oca 16, 2017 11:28 am

Physiker yazdı:6 ay bos durmana müsade etmezler. O 6 ayi ülkende gecir derler. O yüzden yaz dönemi kayit alan bir üniversiteye kayit yaptiracaksin mecburen.
26 agustosta dsh sinavina girecem acaba universite kayitlari icin yetisme sansim var mi ? Dedigim gibi kursumun baslamasina 40 gun var baslayana kadar calisabilme hakkim var mi acaba? Ve kurs bittiginde normal parttime calismama izin verirler mi?

tommytopal

Mesaj gönderen tommytopal » Sal Oca 17, 2017 10:02 pm

Sayin Gürkan Yalcin
Ben Cukurova universitesi ögrencisiyim ve gecen sene mezun olmam gerekirken tek dersten aldim ve onemuzdeki ay subatta tek ders sinavina girip mezun olmayi planliyorum.Suan Almanyanin Bremen kentinde Bremen universitende staj yapiyorum ve burada master yapmak istiyorum fakat masterin dil hazirlik sinavi olmadigi icin ona basvuramiyorum(almanca seviyem A2) onun icin Lisans a basvurup hazirlik ogrencisi statusu alip yeterli almancaya ulastiktan sonra master egitimine baslamayi dusunuyorum.
Okulumun ilgili bolumne gittigimde uni assist uzerinden kayit yapmam gerektigini soylediler fakat uni assist icin gerekli evraklar ve nasil kayit olacagiom hakkinda vilgi edinmek istyorum .

Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim

Saygilarimla

Hatun

Mesaj gönderen Hatun » Cum Ağu 18, 2017 4:40 pm

Merhaba, ben Istanbul universitesinde odyoloji(saglik bilimleri fakültesine bagli) oluyorum. Burdaki Hörgerätenakustiker ile yakin bir Meslek. Mezun olduktantan sonra isletmede Master ya da uc yil önceki Lisans puanim ile burada dis hekimligine/tipa basvurmak istiyorum. Üc yil önceki los puanim tip ve dis icin yeterliydi. Suan Hali Hazirda b2 Duo diplomam var. lys puani ve dil diplomasi ile eksra biyolojik fizik kimya gibi alan sinavlarina tabi tutulmadan Köln universitesine ya da almanyadaki baska bir universiteye basvuru yapabilir miyim(yil kaybetmeden) total olan Anatomi fizyoloji gibi derslerimi saydirmam mümkün olur mi?
Master alan Disi bir bölümde (saglik bilimleri fakültesinden neUn olucam) isletmede Master hakkim mevcut mu? Burada alan disi hazirlik ile uc yil mi Egitim görmem gerekir?
Ve son olarak master icin Köln universitesi mi yoksa munih teknik ya da lmu mu tercih etmeliyim.

John

Mesaj gönderen John » Cum Ağu 18, 2017 5:21 pm

Arkadaşlar sorduğunuz soruların bu başlıkla ne alakası var? Yeni başlık açmak çok mu zor? Buyrun buradan yeni başlığa tıklayabilirsiniz ve sorunuzu yöneltebilirsiniz: viewforum.php?f=10

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Ağu 20, 2017 10:53 pm

Benim bir sorum olcakti benim vizemde studienbewerber yaziyor. Vizeyi uzatmaya gittigimde 9 aya tamamladilar daha da veremeyiz okula kayit yaptirmalisin dediler orada yazildigi gibi. Ben de Anerkennung var malesef o sartli kabul degilmis. Ben simdi üni bünyesinde kursa kaydolacagim TU Darmstadtin DSH Kursuna oraya kaydoltuntan sonra sorunum ortadan kalkar mi ? Yoksa önereceginiz baska bir sey var mi ? Tesekkür ederim
Arkadaslar ben erkegim =)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ağu 21, 2017 8:47 am

kiss25 yazdı: Pzr Ağu 20, 2017 10:53 pm Benim bir sorum olcakti benim vizemde studienbewerber yaziyor. Vizeyi uzatmaya gittigimde 9 aya tamamladilar daha da veremeyiz okula kayit yaptirmalisin dediler orada yazildigi gibi. Ben de Anerkennung var malesef o sartli kabul degilmis. Ben simdi üni bünyesinde kursa kaydolacagim TU Darmstadtin DSH Kursuna oraya kaydoltuntan sonra sorunum ortadan kalkar mi ? Yoksa önereceginiz baska bir sey var mi ? Tesekkür ederim
Bende de senin vize türünden vardı oturumumu rahat bir şekilde aldım. Hatta şimdi oturum uzatma yapacağım. Hangi şehir seninki?
Be different,make a difference...

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Ağu 21, 2017 9:30 am

burak0992 yazdı: Pzt Ağu 21, 2017 8:47 am Bende de senin vize türünden vardı oturumumu rahat bir şekilde aldım. Hatta şimdi oturum uzatma yapacağım. Hangi şehir seninki?
Heidelberg ama ben Eppelheim diye ufak bir yer var orada oturdugum icin oraninkine gittim bide ben o sari kagitta vizeyi isaretlemistim oturumu degil ondan olabilir mi? Bir arkadasimin daha öyle o sikintisiz almis ben de anlamadim
Arkadaslar ben erkegim =)