Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 sınavı için öneriler

Studieren in Deutschland
cengiz58

B1 sınavı için öneriler

Mesaj gönderen cengiz58 » Sal Nis 23, 2024 7:52 pm

Merhaba ben Almanyaya gideceğim ama b1 sertifikaya sahip olmam gerek telc sınavına girmeyi düşünüyorum sınav için püf noktaları varsa söyleyebilirmisiniz veya nasıl çalışmalıyım, ben çalışıyorum ama sanki boşa çalışıyor gibi hissediyorum

emirogan9

Re: B1 sınavı için öneriler

Mesaj gönderen emirogan9 » Çrş Nis 24, 2024 4:14 pm

cengiz58 yazdı: Sal Nis 23, 2024 7:52 pm Merhaba ben Almanyaya gideceğim ama b1 sertifikaya sahip olmam gerek telc sınavına girmeyi düşünüyorum sınav için püf noktaları varsa söyleyebilirmisiniz veya nasıl çalışmalıyım, ben çalışıyorum ama sanki boşa çalışıyor gibi hissediyorum
Sınav formatını güzel bir şekilde öğrenmek adına bol bol gireceğiniz sınavın denemesini çözün. Bu konuda goethe/ösd(Aynı sınavdır) öneririm. Bu sınav hakkında çok fazla deneme bulunuyor, aynı zamanda geçemediğiniz modülleri sonradan tekrar verebilme imkanınız da var. Bununla beraber konuşma sınavı için goethe enstitüsünün sprachcafe etkinliğini kullanabilirsiniz. Haftada bir kere yapılıyor ve katılım ücretsiz. Bu etkinlikle beraber sizinle aynı seviyede insanlarla konuşabilme imkanı kazanırsınız. Udemy ve youtube üzerinde b1 kursları yardımıyla da grammatik açığınızı kapatabilirsiniz. Bol şanslar
Stuttgart/Baden-Württemberg