Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca A2 evde öğrendikten sonra mı kursa gitmeliyim ?

Studieren in Deutschland
zAHo

Almanca A2 evde öğrendikten sonra mı kursa gitmeliyim ?

Mesaj gönderen zAHo » Cum Oca 29, 2021 4:01 pm

Ben A1'den C1'e kadar kursta alayım diyorum ancak bu işlerin içinde olan herkes bana A2 seviyesine kadar evde kendin gel zaten kolay B1'den C1'e kadar kurs ile gelirsin diyorlar sizce ne yapmalıyım ?

Kursta 1 kur fiyatı 1500 TL 1.5 ay sürüyor,para dert değil ama böyle bir imkan var ise neden olmasın diyorum bende.

lilas

Re: Almanca A2 evde öğrendikten sonra mı kursa gitmeliyim ?

Mesaj gönderen lilas » Cum Oca 29, 2021 7:24 pm

Kesinlikle A2 seviyesine kadar bir kursa gitmene gerek yok. Ben Netzwerk kitaplarını kullanmıştım, Goethe de onları kullanıyor. Akmar gibi çarşılardan 20-30 liraya alabilirsin hatta. Tavsiye ederim güzel kitaplar.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Cum Oca 29, 2021 7:46 pm

lilas yazdı: Cum Oca 29, 2021 7:24 pm Kesinlikle A2 seviyesine kadar bir kursa gitmene gerek yok. Ben Netzwerk kitaplarını kullanmıştım, Goethe de onları kullanıyor. Akmar gibi çarşılardan 20-30 liraya alabilirsin hatta. Tavsiye ederim güzel kitaplar.
Öneriniz için teşekkür ederim, almanca öğrenmek için YouTube'da önereceğiniz kanal var mı ?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cum Oca 29, 2021 10:01 pm

Ben hangi konuyu çalışıyorsam onu hem google'da hem youtube'da aratıp rastgele okuyup izledim, tek bir kanaldan-siteden gitmedim. Rica ederim, kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Oca 29, 2021 10:11 pm

Kursuna göre değişiyor. Ben a2 kirsta yapmistim kurs intensiv oldugu icin a2 konularini 4 haftada bitirip b1 konulari yapmistik diger 4 hafta

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cmt Oca 30, 2021 2:23 pm

dabadee yazdı: Cum Oca 29, 2021 10:11 pm Kursuna göre değişiyor. Ben a2 kirsta yapmistim kurs intensiv oldugu icin a2 konularini 4 haftada bitirip b1 konulari yapmistik diger 4 hafta
sen sanırım almanya'da gitmiştin kursa. türkiye'deki kurslar da keşke o kalitede olsa ya, maalesef ders işler gibi işliyorlar özellikle de ilk seviyeleri 🥺

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Oca 30, 2021 6:19 pm

lilas yazdı: Cmt Oca 30, 2021 2:23 pm sen sanırım almanya'da gitmiştin kursa. türkiye'deki kurslar da keşke o kalitede olsa ya, maalesef ders işler gibi işliyorlar özellikle de ilk seviyeleri 🥺
Evet ben almanya adina yazmistim. Kurslar cok kaliteli burda.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cmt Oca 30, 2021 8:03 pm

dabadee yazdı: Cmt Oca 30, 2021 6:19 pm Evet ben almanya adina yazmistim. Kurslar cok kaliteli burda.
Kesinlikle katılıyorum, giden 1-2 arkadaşım olmuştu. Ben de gittiğimde belki yeniden C1 + C2 alırım diye düşünüyorum. Geliştireceğine inandığımdan :|

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Oca 30, 2021 10:53 pm

lilas yazdı: Cmt Oca 30, 2021 8:03 pm Kesinlikle katılıyorum, giden 1-2 arkadaşım olmuştu. Ben de gittiğimde belki yeniden C1 + C2 alırım diye düşünüyorum. Geliştireceğine inandığımdan :|
Ben kursa git gel yapiyordum günde 3 saat evde calismiyordum ama kurlari geciyordum hatta hoca bak faruk bu tempoyla üst sinifi gecemezsin diyordu ama geciyordum :lol: Muhtemelen tprkiyede olsa gecemezdim ama cok yorucuydu o 3 saat gercektende konsantre olmak aklinda tutmak, evde ödevleri yapmazsamda kendimce baska calismadar yapiyordum. B2 baslamisti ama suan kurs yok maalesef koronadan dolayi bakalim nolacak. Olsada gecemezdim ufak bir tatile ihtiyacim vardi konsantre olamiyordum bu yüzden. Kendime göre baska sikintilarim vardi. Neyse suan kursa geri dönmeye non stop b2 c1 yapmaya son tempo hazirim ama kurslar kapali :(

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Oca 31, 2021 1:50 pm

dabadee yazdı: Cmt Oca 30, 2021 10:53 pm Ben kursa git gel yapiyordum günde 3 saat evde calismiyordum ama kurlari geciyordum hatta hoca bak faruk bu tempoyla üst sinifi gecemezsin diyordu ama geciyordum :lol: Muhtemelen tprkiyede olsa gecemezdim ama cok yorucuydu o 3 saat gercektende konsantre olmak aklinda tutmak, evde ödevleri yapmazsamda kendimce baska calismadar yapiyordum. B2 baslamisti ama suan kurs yok maalesef koronadan dolayi bakalim nolacak. Olsada gecemezdim ufak bir tatile ihtiyacim vardi konsantre olamiyordum bu yüzden. Kendime göre baska sikintilarim vardi. Neyse suan kursa geri dönmeye non stop b2 c1 yapmaya son tempo hazirim ama kurslar kapali :(
Bazen mola vermek de iyi oluyor. Zaten B1 bitirmişsn aslında, nasıl çalışıldığını biliyorsundur b2'yi kendin çalışabilirsin. en kötü kursta tekrar gibi olur, daha iyi oturur. Zararı olmaz sonuçta 🎃

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Oca 31, 2021 3:37 pm

lilas yazdı: Pzr Oca 31, 2021 1:50 pm Bazen mola vermek de iyi oluyor. Zaten B1 bitirmişsn aslında, nasıl çalışıldığını biliyorsundur b2'yi kendin çalışabilirsin. en kötü kursta tekrar gibi olur, daha iyi oturur. Zararı olmaz sonuçta 🎃
Aynn kursa hazirlik acisindan calisiyorum ama evde ögrendigin kurstaki gibi olmuyor. Ama en azindan kursta zorlanmam.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Mar 29, 2021 8:28 pm

Merhabalar sohbetinize katılacağım izninizle. Siz üniversiteden şartlı kabul aldınız değil mi? Eğer aldıysanız başvuru tarihleri ne zaman oluyor üniversitelerin? Ben lisans son sınıf öğrencisiyim.