Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 Seviyesinde Okuma Kitapları

Studieren in Deutschland
lilas

B1 Seviyesinde Okuma Kitapları

Mesaj gönderen lilas » Cmt Haz 01, 2019 2:34 pm

Merhabalar arkadaşlar,

B1 düzeyini bitirmiş bulunmaktayım fakat tabii ki eksiklerim büyük. Bu yaz bunları tamamlamak istiyorum. Çalışmalarımın yanına hikaye okumayı da eklemek istiyorum. B1 düzeyinde anlaşılacak almanca okuma kitabı öneriniz var mı? Türkiyede temin edebileceğim.

Şimdiden cevap veren vermeyen herkese teşekkürler :) :!:

Euphrates

Re: B1 Seviyesinde Okuma Kitapları

Mesaj gönderen Euphrates » Pzr Haz 02, 2019 12:11 am

Merhabalar öncelikle B1 seviyesini bitirdiğiniz için tebrikler. Kitap konusunda ise eğer gidebilirseniz Goethe Institut’un kendi kütüphanesi var oraya gidebilirsiniz her ay üyelik ücreti alıyor sanırım. Ayrıca ne kadar seversiniz bilemem ama yine Goethe Institut’un online kütüphanesi mevcut oradan günlük gazeteleri sanırım film de vardı yanlış olmasın bir sürü interaktif ürünü süreli şekilde ödünç alabiliyorsunuz. Onun dışında bol bol kendi şehrinizdeki kütüphanelere gidin oralarda Yabancı Dil bölümlerinde mutlaka kısa size faydalı kitaplar bulacaksınızdır. Ben böyle yapıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi geceler

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Haz 04, 2019 4:43 pm

Euphrates yazdı: Pzr Haz 02, 2019 12:11 am Merhabalar öncelikle B1 seviyesini bitirdiğiniz için tebrikler. Kitap konusunda ise eğer gidebilirseniz Goethe Institut’un kendi kütüphanesi var oraya gidebilirsiniz her ay üyelik ücreti alıyor sanırım. Ayrıca ne kadar seversiniz bilemem ama yine Goethe Institut’un online kütüphanesi mevcut oradan günlük gazeteleri sanırım film de vardı yanlış olmasın bir sürü interaktif ürünü süreli şekilde ödünç alabiliyorsunuz. Onun dışında bol bol kendi şehrinizdeki kütüphanelere gidin oralarda Yabancı Dil bölümlerinde mutlaka kısa size faydalı kitaplar bulacaksınızdır. Ben böyle yapıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi geceler
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Goethe kütüphanesi evime biraz uzak olduğu için devamlı gidemeyeceğim yaz süresince, çok sık il değiştireceğim çünkü. Bu yüzden satın alabileceğim bir şeyler bakınıyorum. Ama okul dönemim başladığında Goethe kütüphanesinden faydalanacağım, çok sağ olun <3

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Prş Haz 06, 2019 2:19 am

Bir şey değil

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Prş Haz 06, 2019 7:32 pm

Selamlar,
B1 için fikrimce en iyi kaynak olan '' Deutsche Welle'nin Topthema mit Vokabeln '' sizlere şiddetle tavsiye ederim. Bu kısma aşina olduğunuzda gelişiminizi fark edeceksinizdir. Hem güncel olaylar hakkında bilgi sahibi olmanın yanında size kazandıracağı kelime haznesi ve eş anlamları ile birlikte iyi bir yol kat edeceksinizdir. Siteden kısaca bahsedecek olursam kısa süreli güncel haberlerin içeriğini dinleyip metni aşağıdan takip edebilirsiniz (tavsiyem önce bir kere bakmadan dinleyip 2. defasında metni birlikte okumak ) Daha sonra da size yöneltilen sorulara cevap verip sürekli kendinizi test etme imkanı bulursunuz. Kelimeleri de eğer not edip sürekli tekrarlarsanız size haylice faydası dokunacaktır.Siteninl inkini buraya bırakıyorum, kolay gelsin başarılar. https://www.dw.com/de/deutsch-lernen/top-thema/s-8031
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Haz 26, 2019 2:30 am

ulashes yazdı: Prş Haz 06, 2019 7:32 pm Selamlar,
B1 için fikrimce en iyi kaynak olan '' Deutsche Welle'nin Topthema mit Vokabeln '' sizlere şiddetle tavsiye ederim. Bu kısma aşina olduğunuzda gelişiminizi fark edeceksinizdir. Hem güncel olaylar hakkında bilgi sahibi olmanın yanında size kazandıracağı kelime haznesi ve eş anlamları ile birlikte iyi bir yol kat edeceksinizdir. Siteden kısaca bahsedecek olursam kısa süreli güncel haberlerin içeriğini dinleyip metni aşağıdan takip edebilirsiniz (tavsiyem önce bir kere bakmadan dinleyip 2. defasında metni birlikte okumak ) Daha sonra da size yöneltilen sorulara cevap verip sürekli kendinizi test etme imkanı bulursunuz. Kelimeleri de eğer not edip sürekli tekrarlarsanız size haylice faydası dokunacaktır.Siteninl inkini buraya bırakıyorum, kolay gelsin başarılar. https://www.dw.com/de/deutsch-lernen/top-thema/s-8031
Uzun zamandır buraya bakamıyordum. Tavsiyeniz için çok teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim.