Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TELC B1 için öneriler

Studieren in Deutschland
ichbinenes

TELC B1 için öneriler

Mesaj gönderen ichbinenes » Prş Nis 26, 2018 2:11 pm

Merhabalar. Bu ayın 28'inde Almanya eğitimim için TELC B1 sınavına gireceğim. Bir senedir Hacettepe Üniversitesi Almanca Hazırlık'ta idim. Son bir kaç gün kalmışken tecrübelilerden bu konuda ipuçları, öneriler duymak isterim. Sınava 1 aydır Goethe'de gireceğimi varsayarak Hueber'in B1 denemeleri ile çalışıyordum. Fakat TELC'e gireceğim kesinleşince hocam So gehts noch besser adlı denemeleri önerdi.

Okuma kısmında hiç 12 yanlış sınırını geçmedim. 9 yaptığım da oluyor 4 yaptığım da. Ortalamam 6 yanlış civarı. Dinleme kısmında da aynı şekilde sınırı hiç geçmedim. Ortalamam yine 5.5-6 civarı. Yazma ve konuşma kısmını çok test edemiyorum maalesef. Youtube'daki TELC B1 Sprechen videolarını izledim tekrar tekrar. Yazma kısmında ise ara ara yazıp hocalarıma gösteriyorum.

Sınav anında veya şu son bir kaç günde neler yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

nepharyl_

Re: TELC B1 için öneriler

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Nis 27, 2018 10:37 am

merhaba alakasiz olacak ama emin misiniz telc in gecerli olduguna? ben vizeye basvururken gecen yil bu zamanlarda konsolosluktaki bayan bana telc gecersiz cunku hile yapiliyor demisti. bilginiz olsun diye yaziyorum.

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Cum Nis 27, 2018 2:10 pm

nepharyl_ yazdı: Cum Nis 27, 2018 10:37 am merhaba alakasiz olacak ama emin misiniz telc in gecerli olduguna? ben vizeye basvururken gecen yil bu zamanlarda konsolosluktaki bayan bana telc gecersiz cunku hile yapiliyor demisti. bilginiz olsun diye yaziyorum.
bunu neye dayanarak diyorlar? ben de yarın gireceğim sınava. almanya'daki üniversiteler kabul ediyor sonuçta.

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Cum Nis 27, 2018 2:12 pm

ya da madem hile yapıldığını biliyorlar o zaman neden bu sınavı türkiye'de yapan kurumları denetlemiyorlar veya iptal etmiyorlar?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Nis 30, 2018 5:19 pm

neye dayanarak dediklerini ben bilemem. bana soylenen bu ve muzdarip olmayin diye yazdim yalnizca. uni kabul ediyor ancak vize alamazsaniz anlami yok uninin kabul etmesinin.

ichbinenes

Mesaj gönderen ichbinenes » Cum May 04, 2018 1:56 pm

Sınav sonrası bizzat sordum Ankara ANKA Dil Kursu çalışanlarına, TELC'in de her yerde geçtiğini söylediler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum May 04, 2018 6:56 pm

ichbinenes yazdı: Cum May 04, 2018 1:56 pm Sınav sonrası bizzat sordum Ankara ANKA Dil Kursu çalışanlarına, TELC'in de her yerde geçtiğini söylediler.
valla tecrübelerden yola cikarak söyliyeyim ki siz bizzat birilerine bir sey sorsanizda cok inanmayin yine bir kac yerden , kisiden teyit edin o isi =)
Arkadaslar ben erkegim =)

maploping

Mesaj gönderen maploping » Cmt May 05, 2018 1:43 am

ichbinenes yazdı: Cum May 04, 2018 1:56 pm Sınav sonrası bizzat sordum Ankara ANKA Dil Kursu çalışanlarına, TELC'in de her yerde geçtiğini söylediler.
Merhaba ichbinenes, geçen yıl temmuz ayında ben de aynı yerde aynı sınava girdim, vizede belgeyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak diyebilirim ki içini ferah tut. Umarım sonucun iyi gelir.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt May 07, 2018 10:16 am

ben de isterim ki herkes vizesini alabilsin ve baslayabilsin. ben martta basvurdum gecen yil ve bana 1. odadaki sarisin kisa sacli bayan goethe al telc hileli oldugu icin goethe ve osd kabul ediyoruz ded. bu yuzden 1 aydan uzun sure 27 nisandaki goetheyi beklemek zorunda kaldim hemen gidebilecekken. simdi kabul ediyorlarsa ya kadin bana yanlis bilgi verdi ya da durum degisti. umarim sikintisiz alirsiniz vizenizi.

bilge21

Mesaj gönderen bilge21 » Prş Eki 06, 2022 1:54 am

Ekimin 26sında sınava izmirde girecek varsa anlaşıp konuşma partneri olabiliriz