Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bulgaristan\'dan yatay gecis ve doktora hk.

Study in Germany
btu1963

Mesaj gönderen btu1963 » Pzr May 18, 2014 3:06 pm

Merhaba arkadaslar.

Oncelikle forumu yaklasik bir haftadir didik didik ettim diyebilirim. Aradigim soruyu ve cevabini tam olarak bulabilmis degilim henuz. Daha onceden benim durumumda olan veya boyle bir duruma taniklik etmis olanlariniz varsa yorumlarinizi bekliyorum.

Turkiye\'de Uludag Universitesi\'nden Isletme Yonetimi onlisans mezunuyum. Suan Bulgaristan\'da Ingilizce hazirlik okuyorum ve onumuzdeki yil Sofya Ekonomi Universitesi Marketing bolumune gecis yaparak 3. siniftan devam edecegim. Benim sorum sudur:

1-) Mezun oldugumda TOEFL vermem gerekir mi? Master Ing. bolumler icin basvuru yaptigimda (Universitelerin istediklerinde TOEFL var ancak ben Avrupa\'daki bir universiteden mezun olacagim icin bu durum karmasik bir hal aliyor.)

2-) Bulgaristan\'da Hazirlik + 3. yilimi bitirdigimde 4. siniftan Almanya\'da devam etmem mumkun mudur?

(Sorularimin karmasik oldugunu biliyorum.)
Simdiden tesekkurler herkese iyi forumlar.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr May 18, 2014 5:51 pm

1) Genelde ingilizce bolum bitirirsen ingilizce belge istenmiyor, aynisi almanca icin de gecerli. Yine de istedigin universitenin sitesinden kontrol etmende fayda var.

2) Yatay gecis yok. Zaten Almanya\'da sinif kavrami yok ve universiteler genelde 6-7 donem suruyor. Yapabilecegin ise universiteye lisans icin basvurup, derslerini saydirmak. Ne kadar sayarlar veya saymazlar, verdigin dersin iceriginin uymasina ve kredisine bagli.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 18, 2014 11:54 pm

kesinlikle lisansi orda bitirip oyle buraya gel master yapmaya gel ve gelmeden once de mutlaka ielts veya toefl sinavi var. Cunku buraya su anda gecmeye calissan sifirdan tekrar baslayacaksin. 3 senen kaybolmus olacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

btu1963

Mesaj gönderen btu1963 » Pzt May 19, 2014 1:22 am

Anladim. Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Herkese tekrar iyi forumlar diliyorum.